Jak MYĆ LODÓWKĘ? Czym ją czyścić?

Lodówka to jeden z najważniejszych kuchennych sprzętów, który niestety bardzo często traktujemy po macoszemu. Dlaczego? Większość osób myje lodówkę raz na miesiąc, dwa, albo jedynie w czasie przedświątecznych porządków, a powinnyśmy ją czyścić, co najmniej raz na dwa tygodniu! W jaki sposób?

Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do czyszczenia lodówki?

Przed przystąpieniem do mycia lodówki należy wyłączyć chłodzenie (zazwyczaj nastawiając pokrętło wewnątrz urządzenia na zero). Dzięki temu po pierwsze zaoszczędzimy prąd, który nie będzie marnowany na ochładzanie otwartej lodówki, a po drugie ułatwimy sobie sprzątanie, które przy niskich temperaturach nie jest zbyt efektywne.

Przed przystąpieniem do czyszczenia lodówki należy z jej wnętrza wyjąć wszystkie produkty, (jeśli są lekko wilgotne należy przetrzeć je papierowym ręcznikiem) i z miejsca wyrzucić produkty przeterminowane lub popsute. Następnie wyjmij wszystkie półki i szuflady lodówki. Umyj je w zlewie lub wannie wodą, z niewielką ilością płynu do mycia naczyń i po dokładnym opłukaniu, wytrzyj je do sucha.

Czym umyć wnętrze lodówki?

Wnętrze lodówki umyj gąbką oraz wodą z sodą oczyszczoną lub octem, pamiętając o szczelinach na półki i odpływie. Ważne jest, aby po umyciu lodówki wytrzeć ją do sucha. Jeśli przed sprzątaniem z lodówki wydobywał się z niej jakiś nieprzyjemny zapach zostaw ją wyłączoną, z otwartymi drzwiami na jakiś czas – niech wywietrzeje.

Z zewnątrz można umyć lodówkę woda z płynem do mycia naczyń lub płynem do szyb. Jeśli jej obudowa jest aluminiowa można zastosować specjalny środek nabłyszczający. Sprzątając lodówkę nie zapominajmy o jej uchwycie (o ile go posiada), przetarciu gumowych uszczelek oraz wytarciu kurzu z góry.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak czyścić SKÓRZANE MEBLE? Niezawodne sposoby czyszczenia skóry

Tagi: fokus tv,

Redakcja 07/11/2012

Zobacz też

Z aktualną prognozą pogody zawsze bezpieczniej! Jak mieć na jachcie zawsze aktualną prognozę? Z aktualną prognozą pogody zawsze bezpieczniej! Jak mieć na jachcie zawsze aktualną prognozę? Przewidywanie pogody to trudna sztuka i wymaga sporej wiedzy oraz dostępu do wielu danych. Przed wyruszeniem w rejs powinniśmy zapoznać się ze szczegółowymi prognozami, bo od ich wyników zależy nasz zakres przygotowań. Niezwykle ważne jest posiadanie urządzenia do szybkiego odbierania prognoz. Jakie urządzenia na jachcie pomogą szybko poznać aktualne prognozy? Czy KAMIZELKA RATUNKOWA może być wygodna? Czy KAMIZELKA RATUNKOWA może być wygodna? Gdy pytamy żeglarzy dlaczego tak niechętnie zakładają kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, to bardzo często poda argument, że są one niewygodne w użyciu. Często wiemy, że powinniśmy je nałożyć, ale z rozsądkiem wygrywa sprawa wygody i komfortu. Jednak bezpieczeństwo na wodzie to sprawa najważniejsza! Czy wiesz, jakie pióro dopasowuje się do stylu pisania i nie rozmazuje się? Czy wiesz, jakie pióro dopasowuje się do stylu pisania i nie rozmazuje się? W czasach tabletów i smartfonów, ktoś jeszcze myśli o ręcznym pisaniu?! Czy w cyberprzestrzeni jest jeszcze miejsce na stalówkę?! Większość notatek prywatnych i służbowych, wszelkiego rodzaju dokumentów, a nawet listy miłosne piszemy przy użyciu urządzeń elektronicznych… OPAKOWANIE WODOODPORNE. Jak nad wodą chronić przed wilgocią telefon, aparat fotograficzny? OPAKOWANIE WODOODPORNE. Jak nad wodą chronić przed wilgocią telefon, aparat fotograficzny? Gdy przygotowujemy się do wyprawy na wodę lub w góry, jednym z głównych zadań jest zabezpieczenie rzeczy przed wodą i wilgocią. Bardzo często łamiemy sobie głowę, jak ochronić ważne dokumenty, telefon, komputer i wiele innych cennych przedmiotów?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!