Jak MYĆ LODÓWKĘ? Czym ją czyścić?

Lodówka to jeden z najważniejszych kuchennych sprzętów, który niestety bardzo często traktujemy po macoszemu. Dlaczego? Większość osób myje lodówkę raz na miesiąc, dwa, albo jedynie w czasie przedświątecznych porządków, a powinnyśmy ją czyścić, co najmniej raz na dwa tygodniu! W jaki sposób?

Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do czyszczenia lodówki?

Przed przystąpieniem do mycia lodówki należy wyłączyć chłodzenie (zazwyczaj nastawiając pokrętło wewnątrz urządzenia na zero). Dzięki temu po pierwsze zaoszczędzimy prąd, który nie będzie marnowany na ochładzanie otwartej lodówki, a po drugie ułatwimy sobie sprzątanie, które przy niskich temperaturach nie jest zbyt efektywne.

Przed przystąpieniem do czyszczenia lodówki należy z jej wnętrza wyjąć wszystkie produkty, (jeśli są lekko wilgotne należy przetrzeć je papierowym ręcznikiem) i z miejsca wyrzucić produkty przeterminowane lub popsute. Następnie wyjmij wszystkie półki i szuflady lodówki. Umyj je w zlewie lub wannie wodą, z niewielką ilością płynu do mycia naczyń i po dokładnym opłukaniu, wytrzyj je do sucha.

Czym umyć wnętrze lodówki?

Wnętrze lodówki umyj gąbką oraz wodą z sodą oczyszczoną lub octem, pamiętając o szczelinach na półki i odpływie. Ważne jest, aby po umyciu lodówki wytrzeć ją do sucha. Jeśli przed sprzątaniem z lodówki wydobywał się z niej jakiś nieprzyjemny zapach zostaw ją wyłączoną, z otwartymi drzwiami na jakiś czas – niech wywietrzeje.

Z zewnątrz można umyć lodówkę woda z płynem do mycia naczyń lub płynem do szyb. Jeśli jej obudowa jest aluminiowa można zastosować specjalny środek nabłyszczający. Sprzątając lodówkę nie zapominajmy o jej uchwycie (o ile go posiada), przetarciu gumowych uszczelek oraz wytarciu kurzu z góry.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak czyścić SKÓRZANE MEBLE? Niezawodne sposoby czyszczenia skóry

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!