Jak malować pistoletem natryskowym?

Wystarczy wycelować, nacisnąć spust i strzelać. Tak działa elektryczny pistolet do malowania, pomocne narzędzie do wielu prac wykończeniowych i remontowych.

Budowa i obsługa elektrycznego pistoletu do malowania jest dziecinnie prosta. Serce urządzenia to elektryczny silnik o mocy od 45 do 600 W, do którego prąd dostarczany jest z sieci lub akumulatora. Silnik spręża powietrze, które porywa cząsteczki płynu i wypycha je w kierunku dyszy, a stamtąd prosto na malowaną powierzchnię. Droższe modele pistoletów mają również regulator wielkości strumienia – ustawia się nim kąt rozprysku farby - płynnie lub kilkustopniowo. Dzięki regulatorowi można malować pionowym pasem, wąskim pasem uzyskanym dzięki poziomemu rozproszeniu strumienia albo punktowo. Odbywa się to nieco podobnie jak w wężach ogrodowych.

Zasady malowania natryskowego

  • Przed malowaniem warto zrobić próbę natrysku na jakimś niepotrzebnym przedmiocie, na przykład na kawałku dykty.

  • Podczas malowania dysza powinna być utrzymywana wciąż w jednakowej odległości od podłoża - około 30 cm.

  • Lepiej nanosić farbę kilkoma cienkimi warstwami niż jedną grubą. Nie będą się wtedy tworzyć zacieki.

  • Po każdym użyciu pistoletu trzeba go przeczyścić. Robi się to w ten sposób, że do zbiorniczka wlewa się nieco wody lub rozpuszczalnika i rozpryskuje go aż do końca.

  • Przed napełnieniem zbiornika trzeba sprawdzić, czy płyn nie przekracza maksymalnej lepkości dopuszczalnej przez producenta. W przeciwnym razie mechanizm natryskowy może się zatkać, a urządzenie straci gwarancję. Płyn warto najpierw przefiltrować, aby pozbyć się grud lub większych zanieczyszczeń.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 07/02/2012

Zobacz też

Jak uniknąć stłuczki w mieście? Jak uniknąć stłuczki w mieście? Gdy załamanie pogody zaskoczy drogowców, nawet w mieście łatwo o stłuczkę. Co prawda nie tylko od nas zależy, czy dojedziemy do celu bez szwanku, ale przestrzeganie kilku prostych zasad może znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo wypadku. Jak uniknąć stłuczki w mieście? Michał Baryza z Top Model - kim jest? [KARIERA, RODZINA] Michał Baryza z Top Model - kim jest? [KARIERA, RODZINA] Michał Baryza doszedł do finału Top Model, ale nie udało mu się wygrać. Sympatyczny i pracowity uczestnik zdążył już jednak zdobyć sporą popularność. Kim jest Michał Baryza, finalista Top Model? Jak stracić dziewictwo – całkowita abstynencja, proteza błony dziewiczej, bale dziewic, dziewictwo na aukcji Jak stracić dziewictwo – całkowita abstynencja, proteza błony dziewiczej, bale dziewic, dziewictwo na aukcji Edukatorzy seksualni, kobiety, wystawiają dziewictwo na aukcji, ludzie, którzy je licytują, zwolennicy całkowitej abstynencji oraz młodzi mężczyźni i kobiety, którzy podjęli świadomą decyzję, by nie rozpoczynać życia seksualnego - wszyscy oni pojawią się w filmie „Jak stracić dziewictwo", ażeby opowiedzieć swoje historie. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o dziewictwie, ale boicie się zapytać. Czy dziewictwo to drogocenny skarb, czy powód do wstydu? Paulina Sykut – kim jest? [KARIERA, RODZINA] Paulina Sykut – kim jest? [KARIERA, RODZINA] Paulina Sykut jest obecnie jedną z najwazniejszych i najbardziej rozpoznawalnych twarzy Polsatu. Zdecydowanie jest to jej czas i doskonale wie jak go wykorzystać. Żywiołowa, normalna dziewczyna z krwi i kości podbiła juz serca milionów Polaków. Kim jest Paulina Sykut?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!