Jak karmić świnkę morską? Ulubione pokarmy świnek morskich

Każda świnka morska ma określone potrzeby żywieniowe i swoje „smaki”. Przy karmieniu świnki morskiej nie można zapominać o suchej karmie, wodzie, owocach i warzywach. Hodowca powinien dostarczać jej zróżnicowane posiłki i dbając o jej dietę, zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie. Co jeszcze należy wiedzieć o jadłospisie świnki morskiej?

Sucha karma i woda dla świnki morskiej

Świnka morska powinna mieć w klatce niedużą ilość suchej karmy. Trzeba wypróbować karmy różnych firm, bo świnki w tej kwestii są bardzo wybredne. Niektóre wolą karmę bardziej owocową, niektóre warzywną.

Sucha karma to pokarm, który świnka powinna mieć stale. Śwince nie może zabraknąć świeżej wody. Wymieniamy ją codziennie. Ilość wypijanej przez zwierzątko wody zależy od „wilgotności” podawanych jej pokarmów. Jeżeli je owoce i warzywa bogate w soki, często ogranicza gaszenie pragnienia wodą z poidełka.

Świnki morskie lubią owoce i warzywa

Owoce i warzywa to bardzo dobry sposób na zrobienie przyjemności pupilowi. Ale nie tylko. Jabłka ze skórką sprawiają, że zęby świnek pozostają zdrowe, a marchew, sałata, cykoria, kapusta pekińska czy natka pietruszki wspomagają rozwój zwierzęcia i dostarczają odpowiednią dawkę witamin i soli mineralnych. Od czasu do czasu można podać śwince winogrona, banany, brzoskwinie, truskawki, melony oraz ananasy. Oczywiście umiarkowanie, gdyż zbyt dużo owoców może wywołać biegunkę. Owoce zawierają węglowodany – ich nadmiar może spowodować, że świnka zbytnio przytyje.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!