Jak dodać firmę do Google Maps? INSTRUKCJA krok po kroku

Wystarczy dodać firmę do Google Maps, by zyskać darmową reklamę swojej działalności w internecie. Jak zaznaczyć adres firmy na mapie Google? Jak dodać firmę do Google Maps? Opisujemy krok po kroku.

Google Maps to popularny serwis internetowy umożliwiający wyszukiwanie obiektów, oglądanie map oraz zdjęć ich położenia. To narzędzie jest również bardzo pomocne w przypadku wyszukiwania lokalizacji instytucji, firm i sklepów. Dzięki Google Maps przedsiębiorcy mogą w prosty sposób zaznaczyć swoją obecność na lokalnym rynku, bez konieczności wydawania pieniędzy na reklamę w internecie. Google Maps dla firm to najlepszy sposób, by wypromować swoją działalność, a także poznać opinie klientów, być z nimi w kontakcie i lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Wystarczy dodać swoją firmę do Google Maps. Jak to zrobić? Bardzo prosto i co najlepsze całkowicie za darmo. Dodawanie firmy do Google Maps zajmuje najwyżej 30 minut, a korzyści jakie niesie to rozwiązanie, są wprost nieocenione. Poniższa instrukcja ułatwi ci zaznaczenie swojej firmy w Google Maps. Postępuj według podanych kroków.

Dodawanie firmy do Google Maps krok po kroku

1. Aby dodać firmę do Google Maps, trzeba wejść na stronę http://maps.google.pl. Pojawi się interaktywna mapa oraz odnośnik po lewej stronie "Umieść swoją firmę w serwisie Mapy Google". Kliknij w niego, a następnie w "Dodaj nową firmę".

2. Wypełnij formularz, podając nazwę firmy, dane teleadresowe oraz krótko opisując swoją firmę i jej działalność. Pamiętaj, że im bardziej szczegółowych informacji udzielisz i naszpikujesz tekst słowami kluczowymi, tym wyżej firma znajdzie się w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki umieszczonemu po prawej stronie podglądowi będziesz mógł na bieżąco sprawdzać, jak prezentuje się wizytówka firmy. Gdy wprowadzisz wszystkie dane, kliknij "Następne".

3. Na drugiej stronie formularza podajesz szczegóły dotyczące kontaktu, godzin pracy firmy, opcji płatności za towary/usługi. Masz również możliwość zamieszczenia zdjęć (do 10) i plików wideo (maksymalnie 5). Warto skorzystać z tej opcji, ponieważ im bogatsza będzie prezentacja firmy, tym łatwiej będzie ją znaleźć w wyszukiwarce Google. Zatwierdź dane klikając "Prześlij".

4. Teraz zostaniesz poproszony o wskazanie sposobu weryfikacji konta. Do wyboru masz dwie opcje: drogą e-mail lub telefoniczną. W przypadku jednej i drugiej weryfikacja następuje natychmiast. Jeśli wybrałeś opcję telefon, konsultant powinien zadzwonić do ciebie w przeciągu kilku minut. Otrzymasz unikalny kod PIN składający się z 5 cyfr. Należy go wpisać w okienko formularza.

Dodając firmę do Google Maps, otrzymasz możliwość monitorowania ruchu z Google Maps na twoją stronę oraz liczbę odsłon w Google Maps.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 07/08/2013

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!