Jak dobrze wstać rano? Jak się obudzić? Co robić, by nie zaspać?

JAK DOBRZE WSTAĆ? Najlepiej nie wstawać skoro świt (chyba że się jest skowronkiem), a już z pewnością nie wolno zrywać się na równe nogi. Jeśli nie możesz obejść się bez budzika, to chociaż nie reaguj na jego dźwięk jak automat. Uczyń z rannego wstawania rytuał, który sprawi, że cały dzień będziesz czuć się świetnie.

Wyrzuć stary budzik

Jeśli masz jeszcze stary budzik, który upiornym dźwiękiem obudziłby każdego, pozbądź się go czym prędzej. Czym go zastąpić? Najprostszy sposób to budzik w telefonie komórkowym – masz tu do wyboru kilka miłych dla ucha melodyjek. Dobrym rozwiązaniem jest nastawienie budzika w radioodbiorniku – wystarczy wybrać ulubiony program.

Istnieje jednak ryzyko, że radio włączy się, serwując nam na dzień dobry agresywną reklamę albo dramatyczne informacje o bieżących wydarzeniach w kraju i na świecie. Może lepiej zdecydować się na nowoczesny budzik, który zamiast tradycyjnego sygnału odgrywa nagrany uprzednio komunikat dźwiękowy, np. kilka miłych słów wypowiedzianych przez bliską sercu osobę.

Daj sobie rano parę chwil

Gdy już otworzysz oczy i wyłączysz budzik, poświęć kilka minut na dobudzenie się. To chwila, kiedy możesz przywołać sen, który ci się przyśnił. Poprzeciągaj się, wyprostuj kilkakrotnie nogi i ręce (ostrożnie, jeśli zdarzają ci się skurcze nóg). Jeżeli masz kłopoty ze stawami, zrób kilka ruchów okrężnych stopami, kilkakrotnie zegnij i wyprostuj nogi w kolanach.

Teraz możesz zacząć wstawać: przekręć się na bok, powoli opuść stopy na podłogę, przechodząc do pozycji siedzącej – w ten sposób oszczędzasz kręgosłup. Jeszcze raz ponaciągaj ręce i nogi, a potem wstań, ale powoli. I spokojnym lecz pewnym krokiem wejdź w nowy dzień.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 25/04/2013

Zobacz też

Skandaliczny magazyn historyczny. Jak Karol X Gustaw został reżyserem teatralnym na zamku w Warszawie Skandaliczny magazyn historyczny. Jak Karol X Gustaw został reżyserem teatralnym na zamku w Warszawie W drugim odcinku „Skandalicznego magazynu historycznego" William Szekspir opowie, co łączy go z zamkiem w Rawie Mazowieckiej, a szwedzki król Karol X Gustaw wyjaśni, dlaczego został reżyserem teatralnym na Zamku Królewskim w Warszawie. A poza tym wiele innych historii, których nie znajdziecie na kartach podręczników szkolnych! Wielcy wodzowie. Attyla – barbarzyńca u bram Wiecznego Miasta Wielcy wodzowie. Attyla – barbarzyńca u bram Wiecznego Miasta Bez obawy. To nie będzie kolejna nudna lekcja historii. W drugim odcinku zrealizowanej w konwencji hollywoodzkiego widowiska serii „Wielcy wodzowie", poświęconym krwawemu, genialnemu i szalonemu wodzowi Hunów – Attyli, nie zabraknie niesamowitych efektów specjalnych, zapierających dech w piersiach bitewnych krajobrazów i dynamicznie rozwijającej się akcji. Droższe tablety i smartfony - dlaczego? Droższe tablety i smartfony - dlaczego? Kupujący tablety i smartfony muszą przygotować się na podwyżkę cen tych urządzeń! Za cenowy skok odpowiada... Ministerstwo Kultury! Dowiedz się, czym argumentowane jest wprowadzenie tajemniczej opłaty reprograficznej. Kim jest Małgorzata Religa, córka Zbigniewa Religi? Kim jest Małgorzata Religa, córka Zbigniewa Religi? Zbigniew Religa był jednym z najwybitniejszych polskich lekarzy. Jego dokonania zarówno w świecie medycyny jak i polityki na bieżąco były relacjonowane przez media. Jednak niewiele wiadomo na temat rodziny tej postaci. W cieniu pozostawała szczególnie córka profesora. Kim jest Małgorzata Religa? Co warto o niej wiedzieć?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!