Jak dobrze wstać rano? Jak się obudzić? Co robić, by nie zaspać?

JAK DOBRZE WSTAĆ? Najlepiej nie wstawać skoro świt (chyba że się jest skowronkiem), a już z pewnością nie wolno zrywać się na równe nogi. Jeśli nie możesz obejść się bez budzika, to chociaż nie reaguj na jego dźwięk jak automat. Uczyń z rannego wstawania rytuał, który sprawi, że cały dzień będziesz czuć się świetnie.

Wyrzuć stary budzik

Jeśli masz jeszcze stary budzik, który upiornym dźwiękiem obudziłby każdego, pozbądź się go czym prędzej. Czym go zastąpić? Najprostszy sposób to budzik w telefonie komórkowym – masz tu do wyboru kilka miłych dla ucha melodyjek. Dobrym rozwiązaniem jest nastawienie budzika w radioodbiorniku – wystarczy wybrać ulubiony program.

Istnieje jednak ryzyko, że radio włączy się, serwując nam na dzień dobry agresywną reklamę albo dramatyczne informacje o bieżących wydarzeniach w kraju i na świecie. Może lepiej zdecydować się na nowoczesny budzik, który zamiast tradycyjnego sygnału odgrywa nagrany uprzednio komunikat dźwiękowy, np. kilka miłych słów wypowiedzianych przez bliską sercu osobę.

Daj sobie rano parę chwil

Gdy już otworzysz oczy i wyłączysz budzik, poświęć kilka minut na dobudzenie się. To chwila, kiedy możesz przywołać sen, który ci się przyśnił. Poprzeciągaj się, wyprostuj kilkakrotnie nogi i ręce (ostrożnie, jeśli zdarzają ci się skurcze nóg). Jeżeli masz kłopoty ze stawami, zrób kilka ruchów okrężnych stopami, kilkakrotnie zegnij i wyprostuj nogi w kolanach.

Teraz możesz zacząć wstawać: przekręć się na bok, powoli opuść stopy na podłogę, przechodząc do pozycji siedzącej – w ten sposób oszczędzasz kręgosłup. Jeszcze raz ponaciągaj ręce i nogi, a potem wstań, ale powoli. I spokojnym lecz pewnym krokiem wejdź w nowy dzień.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 25/04/2013

Zobacz też

MATURA Z ANGIELSKIEGO. Jak się przygotować? PRAKTYCZNE RADY MATURA Z ANGIELSKIEGO. Jak się przygotować? PRAKTYCZNE RADY Na maturze obowiązkowy jest egzamin z języka obcego nowożytnego. Zdecydowana większość uczniów zdaje angielski. Jest to wybór oczywisty – ten język otacza nas ze wszystkich stron. Mimo to matura z angielskiego nie dla wszystkich jest równie łatwa. A zatem jak zdać maturę z angielskiego? Najczęstsze błędy początkujących biegaczy. Jak rozpocząć trening biegowy? Najczęstsze błędy początkujących biegaczy. Jak rozpocząć trening biegowy? Wiosna to czas miejskich maratonów, co sprawia, że wiele osób nabiera chęci na bieganie. Biegi wydają się najprostszym możliwym sportem, niewymagającym żadnych umiejętności technicznych, jednak wielu początkujących biegaczy popełnia błędy, które skutkują kontuzjami i zniechęceniem. Jakie błędy popełniają początkujący biegacze? Sprawdź, jak powinien wyglądać trening biegowy. Jak wesprzeć Caritas diecezji Warszawsko-Praskiej? Jak wesprzeć Caritas diecezji Warszawsko-Praskiej? W obecnych trudnych czasach jest coraz więcej samotnych matek, których życie całkowicie legło w gruzach. – Problemy rozwiązują piciem alkoholu. Po nieudanych związkach angażują się w kolejne – opowiada ks. Andrzej Kowalski, dyrektor bursy dla dziewcząt i zastępca dyrektora Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zarobki i bezrobocie w Warszawie. Ile w marcu wyniosły zarobki i bezrobocie w Warszawie? Zarobki i bezrobocie w Warszawie. Ile w marcu wyniosły zarobki i bezrobocie w Warszawie? Warszawiacy mogą się cieszyć. Jak wynika z informacji Urzędu Statystycznego w Warszawie w stolicy wzrosły zarobki. Niestety również bezrobocie. Sprawdź, ile w marcu wyniosły zarobki i bezrobocie w Warszawie. Jakie bezrobocie i zarobki w Warszawie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!