Jak długo trzeba ładować akumulator samochodowy?

Jeżeli samochód nie chce odpalić, powodem może być rozładowany akumulator. Gdy bateria jest całkowicie pozbawiona mocy, pozostaje jedynie ładowanie akumulatora za pomocą prostownika. Czynność nie należy do skomplikowanych, ale zajmuje trochę czasu. Warto uzbroić się w cierpliwość!
Zdjęcie z artykułu: Jak długo trzeba ładować akumulator samochodowy?
Jak długo trzeba ładować akumulator samochodowy?źródło:Thinkstockphotos.com/Joe Belanger

Ile czasu trwa ładowanie akumulatora samochodowego?

Zwykle przyjmuje się, że przy maksymalnym prądzie ładowania jako 1/10 pojemności akumulatora, to czas ładowania akumulatora samochodowego wynosi 10 godzin. W praktyce jednak należy wziąć pod uwagę zużycie akumulatora i jego długą eksploatację. Fachowcy podkreślają, że niezależnie od stanu akumulatora, czas ładowania ok. 10-12 godzin powinien wystarczyć. Zatem pozostawienie rozładowanego akumulatora samochodowego, podłączonego pod prostownik na noc, powinno wystarczyć, i rano bateria będzie naładowana. Jeśli po takim czasie akumulator się nie naładuje, oznacza to jakąś usterkę, np.: niewystarczająca ilość elektrolitu, co powoduje zaburzenia przewodzenia prądu.

Ładowanie akumulatora. Dobry prostownik to podstawa

10 godzin to oczywiście orientacyjny czas ładowania. Jeżeli akumulator zaczyna intensywnie odgazowywać to znak dla nas, że bateria jest już naładowana. Nie można pominąć roli prostownika w tej czynności. Warto zainwestować w dobre urządzenie. Na niektórych prostownikach są zamontowane zielone i czerwone indykatory, które wskazują na stan naładowania akumulatora. Kiedy zaświeci się zielona lampka, to znak, że akumulator jest naładowany i można odłączyć go od prostownika i zamontować w samochodzie. Auto powinno odpalić bez problemów.

Podsumowując: na ładowanie akumulatora przeznaczmy około 10 godzin!

Redakcja 04/01/2016

Zobacz też

Tinder, czyli flirt, randka i seks w aplikacji na smartfona. Jak to działa? Tinder, czyli flirt, randka i seks w aplikacji na smartfona. Jak to działa? Tinder, czyli aplikacja randkowa na smartfona, znacznie ułatwia poznawanie i spotykanie nowych ludzi. Wirtualne flirtowanie zastąpiło spotkania twarzą w twarz, a selekcja kandydatów na podstawie zdjęć pozwala dobrać idealnego chłopaka czy najlepszą dziewczynę dla siebie. To naprawdę proste! Dowiedz się, jak działa Tinder. Odrzuceni - historia miłości ponad podziałami Odrzuceni - historia miłości ponad podziałami Odrzuceni to film osadzony w powojennych realiach Indii. Historia miłości hinduskiego żołnierza i pakistańskiej muzułmanki osadzona w historycznych chwilach powojennego podziału dawnych Indii na dwa państwa - świeckie Indie i muzułmański Pakistan. Czy religia, granice i rodziny są w stanie zagrozić miłości? Najgrubszy człowiek świata - zmagania Paula Masona z chorobliwą otyłością Najgrubszy człowiek świata - zmagania Paula Masona z chorobliwą otyłością Najgrubszy człowiek świata to film dokumentalny o zmaganiach Paula Masona - tytułowego najgrubszego człowieka na świecie z jego otyłością. Jak pozbyć się uzależnienia od jedzenia? Jak schudnąć, by ocalić życie? Czy operacja zmniejszenia żołądka pomoże bohaterowi zacząć normalne, zdrowe życie? Federacje bokserskie: WBA, WBC, IBF, WBO. Czemu służą? Czy bokser może wybrać federację? Federacje bokserskie: WBA, WBC, IBF, WBO. Czemu służą? Czy bokser może wybrać federację? WBA, WBC, IBF, WBO – laik może się łatwo pogubić wśród federacji boksu zawodowego. Szpilka, a także Kliczko, sięgali po pas w WBC, Adamek i Włodarczyk wygrywali w WBC oraz IBF, a inni bokserzy? Jakie są różnice między federacjami bokserskimi? Które federacje są najbardziej prestiżowe?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!