Jak długo trzeba ładować akumulator samochodowy?

Jeżeli samochód nie chce odpalić, powodem może być rozładowany akumulator. Gdy bateria jest całkowicie pozbawiona mocy, pozostaje jedynie ładowanie akumulatora za pomocą prostownika. Czynność nie należy do skomplikowanych, ale zajmuje trochę czasu. Warto uzbroić się w cierpliwość!

Na lodowym szlaku 1, odc. 1

Na lodowym szlaku 1, odc. 1
Kraj produkcji: USA Kategoria wiekowa Czas trwania 00:41:49
Zdjęcie z artykułu: Jak długo trzeba ładować akumulator samochodowy?
Jak długo trzeba ładować akumulator samochodowy?źródło:Thinkstockphotos.com/Joe Belanger

Ile czasu trwa ładowanie akumulatora samochodowego?

Zwykle przyjmuje się, że przy maksymalnym prądzie ładowania jako 1/10 pojemności akumulatora, to czas ładowania akumulatora samochodowego wynosi 10 godzin. W praktyce jednak należy wziąć pod uwagę zużycie akumulatora i jego długą eksploatację. Fachowcy podkreślają, że niezależnie od stanu akumulatora, czas ładowania ok. 10-12 godzin powinien wystarczyć. Zatem pozostawienie rozładowanego akumulatora samochodowego, podłączonego pod prostownik na noc, powinno wystarczyć, i rano bateria będzie naładowana. Jeśli po takim czasie akumulator się nie naładuje, oznacza to jakąś usterkę, np.: niewystarczająca ilość elektrolitu, co powoduje zaburzenia przewodzenia prądu.

Ładowanie akumulatora. Dobry prostownik to podstawa

10 godzin to oczywiście orientacyjny czas ładowania. Jeżeli akumulator zaczyna intensywnie odgazowywać to znak dla nas, że bateria jest już naładowana. Nie można pominąć roli prostownika w tej czynności. Warto zainwestować w dobre urządzenie. Na niektórych prostownikach są zamontowane zielone i czerwone indykatory, które wskazują na stan naładowania akumulatora. Kiedy zaświeci się zielona lampka, to znak, że akumulator jest naładowany i można odłączyć go od prostownika i zamontować w samochodzie. Auto powinno odpalić bez problemów.

Podsumowując: na ładowanie akumulatora przeznaczmy około 10 godzin!

Redakcja 02/02/2017

Zobacz też

Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 4. Pokój z wami! WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 4. Pokój z wami! WIDEO bez cenzury Próba ognia - przejście między dwoma płonącymi stosami ma udowodnić słuszność tez Savonaroli. Podobne wyzwanie czeka także i Cezara Borgię. Kaznodzieję będzie reprezentował mnich dominikański. Cezara - franciszkanin. Gdy wszystko jest przygotowane, z nieba na zebranych spada ulewny deszcz, który gasi ogień. Cezar musi uznać zwycięstwo Savonaroli. Emeryt z własną firmą: jak założyć działalność gospodarczą na emeryturze? Emeryt z własną firmą: jak założyć działalność gospodarczą na emeryturze? Jesteś na emeryturze, ale jeszcze masz chęć i siły, żeby pracować? A może potrzebujesz dorobić do mizernego świadczenia? Zamiast starać się o pracę u kogoś, załóż swoją firmę i zacznij zarabiać! Musisz tylko pamiętać, że emeryt pracujący na własny rachunek ma określone obowiązki wobec ZUS-u. Czy można pobierać emeryturę zagranicą? Czy można pobierać emeryturę zagranicą? Jeśli masz prawo do emerytury z ZUS, możesz ją pobierać w dowolnym państwie Unii Europejskiej. Świadczenie przysługuje też, gdy mieszkasz w Szwajcarii, państwie Europejskiego Obszaru Gospodarczego nienależącym do UE oraz w kraju, z którym Polska podpisała umowę o zabezpieczeniu społecznym. Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Pileckiego nie zaproszona na obchody w Auschwitz - kim jest? Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Pileckiego nie zaproszona na obchody w Auschwitz - kim jest? Córka rotmistrza Pileckiego, Zofia Pilecka-Optułowicz nie została zaproszona na dzisiejsze obchody 70-tej rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Polscy politycy nie kryją oburzenia. Kim jest córka rotmistrza, co o niej wiemy?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!