Jak długo trzeba ładować akumulator samochodowy?

Jeżeli samochód nie chce odpalić, powodem może być rozładowany akumulator. Gdy bateria jest całkowicie pozbawiona mocy, pozostaje jedynie ładowanie akumulatora za pomocą prostownika. Czynność nie należy do skomplikowanych, ale zajmuje trochę czasu. Warto uzbroić się w cierpliwość!
Zdjęcie z artykułu: Jak długo trzeba ładować akumulator samochodowy?
Jak długo trzeba ładować akumulator samochodowy?źródło:Thinkstockphotos.com/Joe Belanger

Ile czasu trwa ładowanie akumulatora samochodowego?

Zwykle przyjmuje się, że przy maksymalnym prądzie ładowania jako 1/10 pojemności akumulatora, to czas ładowania akumulatora samochodowego wynosi 10 godzin. W praktyce jednak należy wziąć pod uwagę zużycie akumulatora i jego długą eksploatację. Fachowcy podkreślają, że niezależnie od stanu akumulatora, czas ładowania ok. 10-12 godzin powinien wystarczyć. Zatem pozostawienie rozładowanego akumulatora samochodowego, podłączonego pod prostownik na noc, powinno wystarczyć, i rano bateria będzie naładowana. Jeśli po takim czasie akumulator się nie naładuje, oznacza to jakąś usterkę, np.: niewystarczająca ilość elektrolitu, co powoduje zaburzenia przewodzenia prądu.

Ładowanie akumulatora. Dobry prostownik to podstawa

10 godzin to oczywiście orientacyjny czas ładowania. Jeżeli akumulator zaczyna intensywnie odgazowywać to znak dla nas, że bateria jest już naładowana. Nie można pominąć roli prostownika w tej czynności. Warto zainwestować w dobre urządzenie. Na niektórych prostownikach są zamontowane zielone i czerwone indykatory, które wskazują na stan naładowania akumulatora. Kiedy zaświeci się zielona lampka, to znak, że akumulator jest naładowany i można odłączyć go od prostownika i zamontować w samochodzie. Auto powinno odpalić bez problemów.

Podsumowując: na ładowanie akumulatora przeznaczmy około 10 godzin!

Redakcja 04/01/2016

Zobacz też

Sekta z Waco i oblężenie farmy Mount Carmel, czyli najbardziej nieudana akcja w historii FBI. Zapraszamy na kolejny odcinek programu Tuż przed tragedią!  Sekta z Waco i oblężenie farmy Mount Carmel, czyli najbardziej nieudana akcja w historii FBI. Zapraszamy na kolejny odcinek programu Tuż przed tragedią! Sekta z Waco - oblężenie farmy w Teksasie, na której zabarykadowali się członkowie tej kontrowersyjnej grupy religijnej trwało ponad 50 dni i zakończyło się masakrą. Śmierć z rąk komandosów FBI poniosło ponad 80 osób. Przebieg zdarzeń i analizę dramatu, jaki rozegrał się na farmie w Teksasie przedstawia kolejny odcinek programu „Tuż przed tragedią". Zapraszamy!   Wyspa kanibali. Dokument o ludziach, których Stalin zmusił do nieludzkich zachowań Wyspa kanibali. Dokument o ludziach, których Stalin zmusił do nieludzkich zachowań Stalinizm i kanibalizm, zesłanie, głód i okrucieństwa systemu... FOKUS TV zaprasza na wstrząsający film o czasach stalinizmu w Związku Radzieckim i metodach rządzenia stosowanych przez Józefa Stalina. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla widzów zainteresowanych historią XX wieku! Poszukiwacze zaginionych arcydzieł: Vincent van Gogh - dzięki komu usłyszał o nim świat? Poszukiwacze zaginionych arcydzieł: Vincent van Gogh - dzięki komu usłyszał o nim świat? Vincent van Gogh - geniusz malarski, który zrewolucjonizował sztukę, ale za życia nie sprzedał prawie żadnego obrazu. Theo van Gogh - brat Vincenta, który przez wiele lat podejmował kolejne nieudane próby sprzedania jego dzieł. I Johanna Bonger - kobieta, dzięki której o genialnym malarzu usłyszał cały świat. Słyszeliście o jej istnieniu? Megalotnisko w Dubaju - z czym zmagają się tysiące pracowników lotniska? Megalotnisko w Dubaju - z czym zmagają się tysiące pracowników lotniska? Megalotnisko w Dubaju to dokumentalny serial poświęcony tajemnicom największego lotniska na świecie. Port lotniczy w Dubaju cały czas się rozbudowuje, a już teraz obsługuje miliony pasażerów rocznie. Nad ich bezpieczeństwem i komfortem czuwają tysiące pracowników. Oni najlepiej znają lotnisko i są przewodnikami ekipy filmowej.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!