Jak dezaktywować konto na Facebooku? FACEBOOK jak usunąć konto?

Zdarza się, że pojawia się chęć lub konieczność usunięcia konta z Facebooka. Nie chcemy lub nie możemy być dłużej na tym serwisie. Czy można usunąć konto z Facebooka? Jak to zrobić?

O Facebooku krąży żart, że można do niego wejść, ale nie można z niego wyjść. Jest w tym trochę prawdy z bardzo prostego powodu - nie można całkowicie usunąć konta z Facebooka. Jeżeli więc pojawi się chęć albo konieczność usunięcia konta stajemy przed niewielkim problemem. Niewielkim, gdyż można konto dezaktywować i skutek jest praktycznie identyczny z tym jak byśmy usunęli konto.

Dezaktywacja konta na Facebooku jest bardzo prosta. Należy wejść w ustawienia konta. Opcję tę znajdziemy w prawym górnym rogu ekranu - wystarczy przycisnąć strzałkę, która znajduje się zaraz obok opcji strona główna. W ustawieniach konta należy wybrać opcję bezpieczeństwo znajdującą się po lewej stronie. Na samym dole znajduje się opcja dezaktywuj konto. Na "wszelki wypadek" opcja ta jest oznaczona mniejszą czcionką niż pozostałe. 

Po wybraniu opcji dezaktywuj konto zostaniemy poproszeni o odpowiedź na krótką ankietę, zobaczymy zdjęcia losowych osób z grona naszych znajomych na Facebooku i zostaniemy zapytani, czy będziemy nadal chcieli otrzymywać powiadomienia na nasz adres email.

Wystarczy wybrać opcję potwierdź i koniec. Konto na Facebooku zostało zdezaktywowane. Będzie można je przywrócić używając tego samego adresu e-mail i hasła co wcześniej.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!