Jak dekorować tort ślubny?

Własnoręcznie przygotowany tort ślubny smakuje najlepiej. Jego wykonanie wcale nie jest aż tak trudne. Najważniejszy etap to dekoracja - zobacz, jak przygotować naprawdę piękny tort ślubny.

Jak udekorować tort ślubny - krok po kroku:

Dekorowanie tortu zaczynamy od polewy. Pokrywamy nią cały wierzch i boki ciasta a następnie smarujemy syropem cukrowym. Następnie odkładamy tort do lodówki na godzinę.

Po wyjęciu z lodówki nasze ciasto powinno być gładkie, a polewa powinna zastygnąć. Jeśli tak nie jest, włóżmy tort na kolejną godzinę do lodówki.

Pora na kolejna warstwę tortu. W celu jej umocowania potrzebujemy podpórek, które umieszczamy w dolnej części ciasta. Bez problemu kupisz je w cukierni czy niektórych sklepach spożywczych. Podpórki nie powinny wystawać wyżej niż 6 mm ponad powierzchnię danej warstwy.

Na podpórkach umieszczamy następnie okrągłą, kartonową podkładkę pod tort, tak by nie było jej widać z zewnątrz. Następnie kładziemy drugą warstwę ciasta. Analogicznie postępujemy z kolejnymi warstwami ciasta.

Teraz zabieramy się do właściwej części dekoracji. Własnoręcznie robiony tort ma zazwyczaj kilka niedociągnięć - można je łatwo ukryć pod ozdobami. Za pomocą rękawa cukierniczego najpierw robimy obwódkę wokół każdej warstwy. Możemy zrobić obwódki o różnych formach, np muszelek lub perełek za pomocą zmiennych końcówek rękawa cukierniczego.

Najwyższa warstwę tortu również dekorujemy za pomocą rękawa - bardzo ładnie wygląda np. wzór w kształcie koronki.

Na szczycie ciasta możemy umieścić różyczki z masy cukrowej, a także owoce. Bardzo ładnie prezentują się różowe, blade różyczki z lukru okalające najwyższą warstwę ciasta.

Centralnym punktem tortu są figurki pani i pana młodego. Bardzo sprawni cukiernicy mogą je samodzielnie wykonać z masy cukrowej oraz barwników spożywczych. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wypiekaniem tortów, znajdzie się szeroka oferta figurek par młodych w cukierniach.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!