Jak dekorować tort ślubny?

Własnoręcznie przygotowany tort ślubny smakuje najlepiej. Jego wykonanie wcale nie jest aż tak trudne. Najważniejszy etap to dekoracja - zobacz, jak przygotować naprawdę piękny tort ślubny.

Jak udekorować tort ślubny - krok po kroku:

Dekorowanie tortu zaczynamy od polewy. Pokrywamy nią cały wierzch i boki ciasta a następnie smarujemy syropem cukrowym. Następnie odkładamy tort do lodówki na godzinę.

Po wyjęciu z lodówki nasze ciasto powinno być gładkie, a polewa powinna zastygnąć. Jeśli tak nie jest, włóżmy tort na kolejną godzinę do lodówki.

Pora na kolejna warstwę tortu. W celu jej umocowania potrzebujemy podpórek, które umieszczamy w dolnej części ciasta. Bez problemu kupisz je w cukierni czy niektórych sklepach spożywczych. Podpórki nie powinny wystawać wyżej niż 6 mm ponad powierzchnię danej warstwy.

Na podpórkach umieszczamy następnie okrągłą, kartonową podkładkę pod tort, tak by nie było jej widać z zewnątrz. Następnie kładziemy drugą warstwę ciasta. Analogicznie postępujemy z kolejnymi warstwami ciasta.

Teraz zabieramy się do właściwej części dekoracji. Własnoręcznie robiony tort ma zazwyczaj kilka niedociągnięć - można je łatwo ukryć pod ozdobami. Za pomocą rękawa cukierniczego najpierw robimy obwódkę wokół każdej warstwy. Możemy zrobić obwódki o różnych formach, np muszelek lub perełek za pomocą zmiennych końcówek rękawa cukierniczego.

Najwyższa warstwę tortu również dekorujemy za pomocą rękawa - bardzo ładnie wygląda np. wzór w kształcie koronki.

Na szczycie ciasta możemy umieścić różyczki z masy cukrowej, a także owoce. Bardzo ładnie prezentują się różowe, blade różyczki z lukru okalające najwyższą warstwę ciasta.

Centralnym punktem tortu są figurki pani i pana młodego. Bardzo sprawni cukiernicy mogą je samodzielnie wykonać z masy cukrowej oraz barwników spożywczych. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wypiekaniem tortów, znajdzie się szeroka oferta figurek par młodych w cukierniach.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Chcesz robić dobre zdjęcia? Sprawdź, jak tanio można zrobić niezwykłe zdjęcie. APARATY POLAROID nie wychodzą z mody Chcesz robić dobre zdjęcia? Sprawdź, jak tanio można zrobić niezwykłe zdjęcie. APARATY POLAROID nie wychodzą z mody Aparaty Polaroid były rewolucją na rynku fotograficznym. Możliwość obejrzenia zdjęcia natychmiast po wykonaniu robiła wrażenie na fotografach amatorach, a zawodowcom pomagała ocenić na bieżąco oświetlenie i ustawić kadr przed właściwym naświetleniem. Co robi Andrzej Turski, żeby ryby dobrze brały? PORADNIK WĘDKARZA Co robi Andrzej Turski, żeby ryby dobrze brały? PORADNIK WĘDKARZA Prezenter i dziennikarz telewizyjny Andrzej Turski, podobnie jak były prezydent Lech Wałęsa, to zapalony wędkarz. Gdy tylko pozwala mu na to czas, łapie za wędkę i rusza na połów. Nam zdradził, co robi, żeby ryby dobrze brały. SPRAWDŹ WĘDKOWANIE PORADNIK: jak łowić ryby, poradnik, sposoby, łowienie... Zabezpiecz przyszłość swoich bliskich, zadbaj o TESTAMENT. Dowiedz się, jakie są rodzaje testamentów? Zabezpiecz przyszłość swoich bliskich, zadbaj o TESTAMENT. Dowiedz się, jakie są rodzaje testamentów? Większość z nas stara się nie myśleć o śmierci, zwykle też nie wiemy, jak poprawnie napisać testament. A może czas to zmienić i zadbać, by bliscy wiedzieli, jak podzielić się naszym majątkiem? Jakie są rodzaje testamentów i jak właściwie sporządzić dokument? Radzimy, jak uregulować kwestie spadkowe. Jak bokser Nikołaj Wałujew łapał yeti dla przyszłego prezydenta Władimira Putina Jak bokser Nikołaj Wałujew łapał yeti dla przyszłego prezydenta Władimira Putina Nikołaj Wałujew już mistrzem świata w boksie nie będzie. Rosyjski kolos nadal mierzy 213 cm i waży 150 kg, ale w 38. roku życia przestał wierzyć w zdobycie mistrzowskiego pasa. Za to uwierzył, że zostanie... przyszłym ministrem sportu Rosji.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!