Jak dbać o porządek w mieszkaniu?

Dbanie o porządek w mieszkaniu spędza sen z powiek każdemu z nas. Prezentujemy więc krótką listę najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać podczas sprzątania domu. Tych sześciu przykazań nie powinniście zapomnieć!

1. Zawsze mamy w domu dużą ilość gazet i papierów. Uformujmy je w zgrabny stos albo schowajmy za kanapę.


2. Przynajmniej raz w tygodniu odkurzajmy dywany i zmywajmy drewniane podłogi. Może i wydaje się, że to niepotrzebne, ale jeśli będziemy wykonywać te czynności częściej, to mniej się napracujemy.


3. Jeśli mamy w domu ciemne meble, powinniśmy je często przecierać szmatką, ponieważ bardzo widoczny jest na nich kurz. Na jasnych meblach kurz nie jest aż tak widoczny.


4. Przechodzimy do kuchni. Brudne naczynia wkładamy od razu do zmywarki bądź zlewu i konsekwentnie wymagamy tego samego od domowników. Jeżeli mamy zlew, układamy talerze jeden na drugim, sztućce z jednej strony, a szklanki w pozostałej wolnej przestrzeni. Jeżeli sterta talerzy przekracza górną krawędź zlewu - zmywamy. Jeżeli nie mamy zwyczaju przecierać kuchenki od razu po gotowaniu, trzeba ją niestety umyć. Z blatów zmywamy na mokro tłuste ślady.


5. Staramy się nie myć wszystkiego za każdym razem, ponieważ wtedy mamy już do czynienia z porządkami generalnymi. A takie są już potrzebne, kiedy sprzątamy zaledwie kilka razy w roku.


6. I ostatnie, a być może najważniejsze. Pilnujemy się, żeby samemu nie bałaganić! Nie rozsiewamy wkoło swoich rzeczy: ubrań, kosmetyków, dokumentów.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!