Jak dbać o porządek w mieszkaniu?

Dbanie o porządek w mieszkaniu spędza sen z powiek każdemu z nas. Prezentujemy więc krótką listę najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać podczas sprzątania domu. Tych sześciu przykazań nie powinniście zapomnieć!

1. Zawsze mamy w domu dużą ilość gazet i papierów. Uformujmy je w zgrabny stos albo schowajmy za kanapę.


2. Przynajmniej raz w tygodniu odkurzajmy dywany i zmywajmy drewniane podłogi. Może i wydaje się, że to niepotrzebne, ale jeśli będziemy wykonywać te czynności częściej, to mniej się napracujemy.


3. Jeśli mamy w domu ciemne meble, powinniśmy je często przecierać szmatką, ponieważ bardzo widoczny jest na nich kurz. Na jasnych meblach kurz nie jest aż tak widoczny.


4. Przechodzimy do kuchni. Brudne naczynia wkładamy od razu do zmywarki bądź zlewu i konsekwentnie wymagamy tego samego od domowników. Jeżeli mamy zlew, układamy talerze jeden na drugim, sztućce z jednej strony, a szklanki w pozostałej wolnej przestrzeni. Jeżeli sterta talerzy przekracza górną krawędź zlewu - zmywamy. Jeżeli nie mamy zwyczaju przecierać kuchenki od razu po gotowaniu, trzeba ją niestety umyć. Z blatów zmywamy na mokro tłuste ślady.


5. Staramy się nie myć wszystkiego za każdym razem, ponieważ wtedy mamy już do czynienia z porządkami generalnymi. A takie są już potrzebne, kiedy sprzątamy zaledwie kilka razy w roku.


6. I ostatnie, a być może najważniejsze. Pilnujemy się, żeby samemu nie bałaganić! Nie rozsiewamy wkoło swoich rzeczy: ubrań, kosmetyków, dokumentów.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 18/01/2012

Zobacz też

Wigilia. Czy wolno jeść mięso 24 grudnia? Wigilia. Czy wolno jeść mięso 24 grudnia? W wigilię zazwyczaj jadamy postnie. Ale czy to nakaz religijny czy tylo tradycja. Wiele osób, które nie lubią wigilijnego menu zastanawia się, czy na świątecznym stole mogą znaleźć się wędliny, biała kiełbasa lub bigos z mięsem? A może tylko ryba jest dozwolona? Sprawdź, jak jeść w Wigilię, żeby nie zgrzeszyć. Jak wybudować schron i uchronić się przed kataklizmami? WIDEO Jak wybudować schron i uchronić się przed kataklizmami? WIDEO Wielu ludzi na całym świecie buduje prywatne schrony. Nieważne, czy motywuje ich koniec świata, kataklizmy często nawiedzające zamieszkiwany teren czy typowa dla prepersów potrzeba poprawy swojego poczucia bezpieczeństwa. Budują i już! Jak przygotować się do takiej inwestycji? Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 7 - Arka Bruce'a Beacha Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 7 - Arka Bruce'a Beacha Tym razem Andrzej Meller będzie gościem prepersów zza oceanu. W Kanadzie pozna dwóch zagorzałych pasjonatów preperigu – właściciela arki, która w przypadku zagrożenia zmieści na pokładzie 500 osób oraz konstruktora przydomowego schronu przeciwatomowego. Pustynie i życie: Pustkowia Australii. Poznaj przyrodę rozległego interioru Pustynie i życie: Pustkowia Australii. Poznaj przyrodę rozległego interioru Ogromne pustynie to jedne z najbardziej niebezpiecznych i dzikich miejsc na Ziemi. Jak radzić sobie z życiem na piasku, który potrafi rozgrzać się nawet do 80 stopni? Z czego żyją współcześni Beduini? Każdy odcinek serialu skupia się na mieszkańcach innej pustyni: Namib w Afryce, Gobi w Mongolii, Atakamie w Chile, Wielkiej Pustyni Indyjskiej i Australijskiej oraz Judzkiej w Izraelu..

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!