Jak czyścić srebro?

Srebro z biegiem czasu traci swój piękny połysk i ciemnieje. Istnieje kilka prostych sposobów na przywrócenie mu blasku. Mówimy, jak czyścić srebro. 

Czyszczenie srebra za pomocą sody oczyszczonej 

Zagotuj wodę i przygotuj płaskie naczynie. Wyłóż je folią aluminiową i rozłóż na niej srebro. Posyp je cienką warstwą sody oczyszczonej. Następnie całość zalej wrzątkiem aż całe srebro znajdzie się pod wodą. Uwaga! Gdy soda zacznie się pienić, zacznie się wydzielać nieprzyjemny zapach siarkowodoru czyli „zgniłych jaj”, dlatego całą operację najlepiej przeprowadzić na świeżym powietrzu lub w miejscu, gdzie smród nie będzie taki uciążliwy. Po kilkunastu minutach opłukaj srebro pod bieżącą wodą i wytrzyj ręcznikami papierowymi. 

Zamiast sody można użyć soli kuchennej, ale czyszczenie może być niedokładne.

Czyszczenie srebra za pomocą pasty do zębów 

Nanieś pastę (bez granulek i fluoru, to ważne!) na srebro a następnie zalej je wodą. Weź szczoteczkę i dokładnie przetrzyj nią każdy kawałek srebra. Jeżeli biżuteria ma jakieś trudno dostępne miejsca należy użyć miękkiej szczoteczki.  

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Demon terroru. Osama bin Laden prywatnie Demon terroru. Osama bin Laden prywatnie 2 maja 2011 roku amerykańscy żołnierze zabili lidera Al-Kaidy i przejęli jego dokumenty i twarde dyski. Te materiały zostały udostępnione i wyłania się z nich pełniejszy obraz Osamy bin Ladena. Najsmaczniejsze miasta świata. Ishai Golan prezentuje najlepsze restauracje z całego globu. ZDJĘCIA Najsmaczniejsze miasta świata. Ishai Golan prezentuje najlepsze restauracje z całego globu. ZDJĘCIA Ishai Golan przedstawia przewodnik po najciekawszych restauracjach świata. W każdym mieście, które odwiedza, wybiera cztery lokale, które najlepiej oddają ducha miasta i tworzą najnowsze kulinarne trendy. Widzowie poznają od kuchni między innymi Barcelonę, Pragę, Rzym, Manilę, Stambuł, Amsterdam, Tel Awiw, Berlin i Madryt. Tabu USA. Naprawdę dziwne zachowania, zwyczaje i pasje Amerykanów. ZDJĘCIA, OPISY ODCINKÓW Tabu USA. Naprawdę dziwne zachowania, zwyczaje i pasje Amerykanów. ZDJĘCIA, OPISY ODCINKÓW Autorzy programu przyglądają się dziwnym zachowaniom, zwyczajom lub pasjom mieszkańców Stanów Zjednoczonych, które mogą wywoływać szok lub oburzenie. Odwiedzają m.in. osoby trudniące się niepopularnymi zawodami, a także ludzi, których wyróżnia nietypowy wygląd. Rozmawiają z nimi na trudne tematy dotyczące m.in. reakcji społeczeństwa na dziwne zwyczaje. Waga ciężka, odcinek 1. Poznajemy Emila, Elę i Karolinę. WIDEO Waga ciężka, odcinek 1. Poznajemy Emila, Elę i Karolinę. WIDEO W pierwszym odcinku serialu „Sala operacyjna: Waga ciężka” poznajemy troje bohaterów: Emila, Elę i Karolinę. Co ich łączy? Otyłość, którą chcą pokonać za sprawą chirurgicznego zmniejszenia żołądka. Czy uda im się spełnić marzenie o powrocie do zdrowej wagi? I jak będzie wyglądała ich droga do tego celu?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!