Jak czyścić srebro? Domowe sposoby na czyszczenie srebra

Czym należy czyścić srebro? Biżuteria i srebrne sztućce, nawet gdy nie są używane, tracą połysk, okrywają się ciemnym nalotem. Co zrobić, by przywrócić im blask? Jest na to kilka prostych sposobów. Prezentujemy domowe sposoby na czyszczenie srebra. Sprawdź proste metody.

Kreda z alkoholem

Kruszymy kredę. Do powstałego proszku dodajemy alkohol tak, by powstała papka. Nakładamy ją na srebro. Pozostawiamy na kilka minut i płuczemy w ciepłej wodzie.

Pasta do zębów

Na srebro nakładamy białą pastę do zębów i myjemy je delikatnie szczoteczką do zębów. Pozostawiamy roztartą pastę na parę minut. Zmywamy ciepłą wodą.

Soda

Do miseczki wlewamy 1 litr wrzącej wody i wsypujemy do niej 3-4 łyżeczki sody. Wkładamy srebro na kilka minut. Płuczemy w ciepłej wodzie.

Sól

Miseczkę wykładamy folią aluminiową. Nalewamy do niej wrzątku. Wsypujemy kilka łyżek soli kuchennej. Wkładamy do miski srebro i pozostawiamy na kilka minut. Wyjmujemy i płuczemy w ciepłej wodzie.

Woda po ziemniakach

Wodę po ugotowanych ziemniakach wlewamy do salaterki. Na kilka minut wkładamy do niej srebro. Wyjmujemy i płuczemy w ciepłej wodzie.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!