Jak czyścić srebro? Domowe sposoby na czyszczenie srebra

Czym należy czyścić srebro? Biżuteria i srebrne sztućce, nawet gdy nie są używane, tracą połysk, okrywają się ciemnym nalotem. Co zrobić, by przywrócić im blask? Jest na to kilka prostych sposobów. Prezentujemy domowe sposoby na czyszczenie srebra. Sprawdź proste metody.

Kreda z alkoholem

Kruszymy kredę. Do powstałego proszku dodajemy alkohol tak, by powstała papka. Nakładamy ją na srebro. Pozostawiamy na kilka minut i płuczemy w ciepłej wodzie.

Pasta do zębów

Na srebro nakładamy białą pastę do zębów i myjemy je delikatnie szczoteczką do zębów. Pozostawiamy roztartą pastę na parę minut. Zmywamy ciepłą wodą.

Soda

Do miseczki wlewamy 1 litr wrzącej wody i wsypujemy do niej 3-4 łyżeczki sody. Wkładamy srebro na kilka minut. Płuczemy w ciepłej wodzie.

Sól

Miseczkę wykładamy folią aluminiową. Nalewamy do niej wrzątku. Wsypujemy kilka łyżek soli kuchennej. Wkładamy do miski srebro i pozostawiamy na kilka minut. Wyjmujemy i płuczemy w ciepłej wodzie.

Woda po ziemniakach

Wodę po ugotowanych ziemniakach wlewamy do salaterki. Na kilka minut wkładamy do niej srebro. Wyjmujemy i płuczemy w ciepłej wodzie.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 24/04/2013

Zobacz też

Jak uprawiać seks tantryczny? Zasady, techniki, wskazania i przeciwwskazania. WIDEO Jak uprawiać seks tantryczny? Zasady, techniki, wskazania i przeciwwskazania. WIDEO Seks tantryczny u niektórych kochanków budzi nie najlepsze skojarzenia, a nawet uśmiechy politowania. Niesłusznie, bo może być bardzo ekscytujący, a na pewno inny od tego, jaki uprawiacie na co dzień. Z pewnością warto go spróbować. Jak uprawiać seks tantryczny? Sylwester: przepisy na oryginalne drinki Sylwester: przepisy na oryginalne drinki W sylwestra oczywiście tradycyjnie tuż przed północą otwieramy szampana (tak naprawdę częściej jest to wino musujące). Ale wiele osób nie przepada za tym trunkiem i na sylwestrowej imprezie chętniej pije inne alkohole, bąbelkami wznosząc jedynie toast za pomyślność. Co pić w sylwestra? Oto kilka sprawdzonych przepisów na drinki. Orszak Trzech Króli: historia i przebieg procesji Orszak Trzech Króli: historia i przebieg procesji Orszak Trzech Króli to uroczystość organizowana w wielu miejscowościach Polski w dniu święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia. Tego dnia całe rodziny spotykają się na trasie orszaku by zobaczyć odgrywane przez organizatorów sceny związane z historią narodzenia Jezusa oraz oddania mu hołdu przez Trzech Króli. Wspólne jasełka kończą sie zazwyczaj koncertem kolęd. Kaczka pieczona z jabłkami – przepis Magdy Gessler z Kuchennych rewolucji w Gnieźnie Kaczka pieczona z jabłkami – przepis Magdy Gessler z Kuchennych rewolucji w Gnieźnie Magda Gessler w kolejnym odcinku Kuchennych rewolucji zdradziła sekrety swoich potraw z kaczek takich jak kaczka pieczona z jabłkami podawana z pyzami drożdżowymi i buraczkami, zupa kurkowa na rosole z kaczki, pierogi z farszem z kaczki. Nic dziwnego - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki tej artystki smaku gnieźnieńska restauracja Leo-Libre zamieniła się w Dziki Dwór Pod Kaczką, którego specjalnością mają być właśnie potrawy z kaczek. Jak przygotować pieczoną kaczkę w jabłkach?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!