Jak banki liczą ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ?

Kwota kredytu, jaki dostaniemy zależy od naszej zdolności kredytowej. Banki, oprócz własnych, wewnętrznych procedur, mają ogólne standardy liczenia zdolności kredytowej. Jak banki liczą zdolność kredytową?

Zazwyczaj przy określeniu zdolności kredytowej banki opierają się na oświadczeniu klienta o wysokości uzyskiwanego dochodu bez okazywania PIT-ów. Wymagają natomiast dokumentu uprawniającego do wykonywania określonego zawodu, dokumentów nieruchomości stanowiącej przedmiot zabezpieczenia kredytu, a także w przypadku przedsiębiorców, dokumentów rejestracyjnych firmy i zaświadczeń o niezaleganiu z podatkami i ze składkami ZUS.

Uproszczona forma badania zdolności kredytowej oparta na oświadczeniu klienta o dochodzie pozwala na zaciągnięcie kredytu w przypadku posiadania już innych kredytów lub obciążenia dużymi kosztami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej, co miałoby wpływ na zdolność kredytową przy standardowej procedurze jej oceny.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 04/10/2012

Zobacz też

Czego rodzic nie powinien robić na Facebooku? Czego rodzic nie powinien robić na Facebooku? Szczęśliwi rodzice dzielą się ze znajomymi zdjęciami swoich pociech dokumentując bez mała każdy nowy ząbek i każdą zdrową kupkę. Umieszczają też na Facebooku zdjęcia dzieci... a niemal każdy może te zdjęcia znaleźć. Mówimy, czego nie wolno robić na Facebooku. W których regionach Polski są najwyższe EMERYTURY, a w których najniższe? W których regionach Polski są najwyższe EMERYTURY, a w których najniższe? Nawet 600 złotych miesięcznie! Tyle wynosi różnica średnich emerytur w poszczególnych województwach w Polsce. Prezentujemy polską mapę świadczeń emerytalnych i rentowych. W których regionach Polski są najwyższe emerytury, a w których najniższe? Emeryci i renciści na Wschodzie Polski otrzymują niższe świadczenia... Jak nie dać się oszukać parabankom? 10 dobrych rad! Jak nie dać się oszukać parabankom? 10 dobrych rad! Parabanki wyrastają w Polsce niczym grzyby po deszczu. Coraz częściej słychać o firmach, które oszukały zwykłych Polaków. Ludzie ci stracili dziesiatki, a nawet setki tysięcy złotych. Jak się nie dać nabrać parabankom i innym podejrzanym instytucjom finansowym? Kim są najbogatsi ludzie w Ameryce w 2012 roku. Kto jest najbogatszy? Kim są najbogatsi ludzie w Ameryce w 2012 roku. Kto jest najbogatszy? Bill Gates, twórca Microsoftu, jest według magazynu Forbes najbogatszym człowiekiem Ameryki w 2012 roku. Nie jest to odkrycie. Gates zajmował pierwsze miejsce na liście w latach 1995-2007. W 2008 roku był trzeci. W 2009 znowu powrócił na szczyt. Jego fortuna wyceniana jest na 66 mld dolarów. Kto jeszcze trafił na listę najbogatszych Amerykanów?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!