Jak banki liczą ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ?

Kwota kredytu, jaki dostaniemy zależy od naszej zdolności kredytowej. Banki, oprócz własnych, wewnętrznych procedur, mają ogólne standardy liczenia zdolności kredytowej. Jak banki liczą zdolność kredytową?

Zazwyczaj przy określeniu zdolności kredytowej banki opierają się na oświadczeniu klienta o wysokości uzyskiwanego dochodu bez okazywania PIT-ów. Wymagają natomiast dokumentu uprawniającego do wykonywania określonego zawodu, dokumentów nieruchomości stanowiącej przedmiot zabezpieczenia kredytu, a także w przypadku przedsiębiorców, dokumentów rejestracyjnych firmy i zaświadczeń o niezaleganiu z podatkami i ze składkami ZUS.

Uproszczona forma badania zdolności kredytowej oparta na oświadczeniu klienta o dochodzie pozwala na zaciągnięcie kredytu w przypadku posiadania już innych kredytów lub obciążenia dużymi kosztami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej, co miałoby wpływ na zdolność kredytową przy standardowej procedurze jej oceny.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Alicja Sokołowska z serialu „Redakcja”: sylwetka, zdjęcia Alicja Sokołowska z serialu „Redakcja”: sylwetka, zdjęcia Alicja z serialu „Redakcja” – redaktor naczelna „Expressu Codziennego” – jest wymagającym, ale sprawiedliwym szefem. W sytuacjach służbowych jest chłodna, powściągliwa, bardzo racjonalna. W życiu osobistym okazuje się jednak osobą pełną ciepła. Mój nowy mózg: historia Simona Halesa Mój nowy mózg: historia Simona Halesa Mój nowy mózg to film pokazujący historię walki Simona Halesa o powrót do normalnego życia. Skończyło się ono gdy Simon spadł z dużej wysokości i uszkodził mózg. Choć przeżył upadek i po 3 miesiącach obudził się ze śpiączki, nie był już tym samym człowiekiem. Czy uda się przywrócić mu sprawność intelektualną i fizyczną? W poszukiwaniu Atlantydy: śladami starożytnej utopii W poszukiwaniu Atlantydy: śladami starożytnej utopii O Atlantydzie słyszał chyba każdy. Źródłem pierwszych informacji o Atlantis był Platon. W swoim utworze Kritias opisał Atlantydę jako przykład idealnego państwa. Być może platoński zaginiony ląd był jedynie alegorią stworzoną na potrzeby filozofii. Ale ponieważ byłoby to nieciekawe, przyjmijmy, że Atlantyda to prawdziwe miejsce. Wiele ekip poszukiwawczych też tak zrobiło. Poczynania jednej z nich możemy zobaczyć w filmie W poszukiwaniu Atlantydy! Jerzy Zelnik: rodzina, kariera, sprawa współpracy z SB Jerzy Zelnik: rodzina, kariera, sprawa współpracy z SB Jerzy Zelnik to słynny polski aktor filmowy i teatralny. W dziejach kultury polskiej zapisał się już jako dwudziestolatek główną rolą w filmie „Faraon” Jerzego Kawalerowicza. Mniej pomyślnie potoczyło się jego życie osobiste. W ostatnim czasie zaś cieniem na postaci wiekowego już autora położyła się sprawa z odległej przeszłości – kwestia rzekomej współpracy z organami bezpieczeństwa PRL.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!