Jackie Kennedy bez Johna - ikona mody, trendsetterka, kobieta, która po śmierci męża stworzyła sama siebie. Jak powstał nieśmiertelny styl Jackie Kennedy?

Życie nie oszczędziło jej cierpienia. Jackie Kennedy w tragicznych okolicznościach straciła męża, którego kochała, a wraz z nim pozycję pierwszej damy. Zdołała jednak swoje nieszczęście przekuć w sukces, zapomnieć o rozpaczy i na gruzach starego zbudować nowe życie. Zasłynęła jako ikona mody i trendsetterka. Wielbiona i otaczana kultem jest do dziś, a styl Jackie Kennedy na zawsze wszedł do historii mody.Od pierwszych chwil, kiedy pojawiła się publicznie, zachwycała stylem i elegancją. Suknia ślubna, którą przywdziała na ślub z Johnem F. Kennedym, wówczas senatorem, do dziś uważana jest za jedną z najpiękniejszych sukien ślubnych w powojennej historii mody. Otaczała się najlepszymi projektantami i kostiumografami USA.

Gdy 20 stycznia 1961 roku jej mąż został 35. prezydentem Stanów Zjednoczonych, jako pierwsza dama nie mogła już korzystać z usług europejskich projektantów, należących do światowej elity mody, jednak mimo to radziła sobie doskonale, zatrudniając najbardziej utalentowanych kostiumografów i projektantów współpracujących z amerykańskim przemysłem filmowym.

Stworzyła przy ich pomocy swój własny, niepowtarzalny styl. Jej garderobę tworzyły sukienki w kształcie litery A, z dekoltem „łódką", szerokimi ramiączkami, odcięte pod biustem lub z wyraźnie zaznaczoną talią. Wylansowała toczki, okrągłe okulary, sznury pereł - jeden z charakterystycznych elementów stylu Chanel, którego Jackie była adoratorką. Uwielbiała ubierać się w pudełkowe kostiumy w stylu słynnej francuskiej kreatorki mody.

Bazą, na której opiera się program „Jackie Kennedy bez Johna" są wywiady z panią Kennedy, których udzieliła ona już po śmierci męża. Jego autorzy przyglądają się, jak wdowa po prezydencie wytrwale budowała swoją pozycję ikony mody, jak krok po kroku, konsekwentnie tworzyła swój własny wizerunek, dbając jednocześnie o kreowanie legendy zmarłego męża. Jak stworzyć własny styl i zostać ikoną mody? FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na program poświęcony jednej z najciekawszych postaci powojennej historii Stanów Zjednoczonych „Jackie Kennedy bez Johna". 

Redakcja 19/01/2015

Zobacz też

DOMINIK ŻYCKI MÓWI: Jak powstawały jachty kpt.Władysława Wagnera? Na ilu jachtach Wagner opłynął świat? DOMINIK ŻYCKI MÓWI: Jak powstawały jachty kpt.Władysława Wagnera? Na ilu jachtach Wagner opłynął świat? Kapitan Władysław Wagner, pierwszy Polak, który pod żaglami opłynął świat, jeszcze jako 15-letni młodzieniec wraz z rodzicami przeprowadził się w 1927 roku do Gdyni. W tym mieście rozpoczęła się jego przygoda z żeglarstwem. Podróż kapitana Wagnera dookoła świata trwała parę ładnych lat i odbywała się na więcej niż jednym jachcie. Czy wies na ilu jachtach Wagner opłynął świat i skąd je wziął?  RODZAJE BURZ. Burza frontowa i wewnątrzmasowa - JAK JE ODRÓŻNIĆ? RODZAJE BURZ. Burza frontowa i wewnątrzmasowa - JAK JE ODRÓŻNIĆ? Spotykamy dwa rodzaje burz: frontową i wewnątrzmasową. Czym się różnią? Burze frontowe rozwijają się na frontach meteorologicznych, a burze wewnątrzmasowe pojawiają się wewnątrz jednorodnej masy powietrza Kiedy powstaje FRONT ZOKLUDOWANY, jedna z przyczyn huśtawki pogodowej? Kiedy powstaje FRONT ZOKLUDOWANY, jedna z przyczyn huśtawki pogodowej? Ponieważ front chłodny porusza się wokół centrum niżu znacznie szybciej niż ciepły, dogania go i powstaje front zokludowany. Jest to najbardziej złożony układ frontalny. Jakie zmiany w pogodzie powoduje taki front atmosferyczny? DOMINIK ŻYCKI RADZI: Jak ultradźwięki mogą chronić nasz jacht? Poznaj system ultradźwiękowego przeciwdziałania obrastaniu dna jachtu DOMINIK ŻYCKI RADZI: Jak ultradźwięki mogą chronić nasz jacht? Poznaj system ultradźwiękowego przeciwdziałania obrastaniu dna jachtu Jacht z brudnym, porośniętym wodorostami dnem i burtami płynie zdecydowanie wolniej. Bez względu na to czy jest to rejs turystyczny czy regatowy, zawsze zależy nam, aby nasza łódka płynęła z optymalną w danych warunkach szybkością. Jak tego dokonać?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!