Jackie Kennedy bez Johna - ikona mody, trendsetterka, kobieta, która po śmierci męża stworzyła sama siebie. Jak powstał nieśmiertelny styl Jackie Kennedy?

Życie nie oszczędziło jej cierpienia. Jackie Kennedy w tragicznych okolicznościach straciła męża, którego kochała, a wraz z nim pozycję pierwszej damy. Zdołała jednak swoje nieszczęście przekuć w sukces, zapomnieć o rozpaczy i na gruzach starego zbudować nowe życie. Zasłynęła jako ikona mody i trendsetterka. Wielbiona i otaczana kultem jest do dziś, a styl Jackie Kennedy na zawsze wszedł do historii mody.Od pierwszych chwil, kiedy pojawiła się publicznie, zachwycała stylem i elegancją. Suknia ślubna, którą przywdziała na ślub z Johnem F. Kennedym, wówczas senatorem, do dziś uważana jest za jedną z najpiękniejszych sukien ślubnych w powojennej historii mody. Otaczała się najlepszymi projektantami i kostiumografami USA.

Gdy 20 stycznia 1961 roku jej mąż został 35. prezydentem Stanów Zjednoczonych, jako pierwsza dama nie mogła już korzystać z usług europejskich projektantów, należących do światowej elity mody, jednak mimo to radziła sobie doskonale, zatrudniając najbardziej utalentowanych kostiumografów i projektantów współpracujących z amerykańskim przemysłem filmowym.

Stworzyła przy ich pomocy swój własny, niepowtarzalny styl. Jej garderobę tworzyły sukienki w kształcie litery A, z dekoltem „łódką", szerokimi ramiączkami, odcięte pod biustem lub z wyraźnie zaznaczoną talią. Wylansowała toczki, okrągłe okulary, sznury pereł - jeden z charakterystycznych elementów stylu Chanel, którego Jackie była adoratorką. Uwielbiała ubierać się w pudełkowe kostiumy w stylu słynnej francuskiej kreatorki mody.

Bazą, na której opiera się program „Jackie Kennedy bez Johna" są wywiady z panią Kennedy, których udzieliła ona już po śmierci męża. Jego autorzy przyglądają się, jak wdowa po prezydencie wytrwale budowała swoją pozycję ikony mody, jak krok po kroku, konsekwentnie tworzyła swój własny wizerunek, dbając jednocześnie o kreowanie legendy zmarłego męża. Jak stworzyć własny styl i zostać ikoną mody? FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na program poświęcony jednej z najciekawszych postaci powojennej historii Stanów Zjednoczonych „Jackie Kennedy bez Johna". 

Redakcja 19/01/2015

Zobacz też

Stal nierdzewna - co to za rodzaj stali? Czy stal nierdzewna może rdzewieć? Stal nierdzewna - co to za rodzaj stali? Czy stal nierdzewna może rdzewieć? Mechanizm odporności stali polega na tworzeniu się na jej powierzchni warstwy ochronnej z tlenku metalu, tak zwanej warstwy pasywnej. W stalach węglowych tworzą ją nietrwałe tlenki żelaza, lecz w przypadku stali o zawartości chromu powyżej 11% warstwa pasywna składa się z trwałego tlenku chromu. WRÓŻBY NA ANDRZEJKI. Jak poznać IMIĘ przyszłego MĘŻA? WRÓŻBY NA ANDRZEJKI. Jak poznać IMIĘ przyszłego MĘŻA? Andrzejkowe wróżby w naszym kraju mają najczęściej charakter matrymonialny. Jeśli więc w organizowanej przez ciebie imprezie andrzejkowej lub spotkaniu ze znajomymi są panny na wydaniu, warto zorganizować kilka andrzejkowych wróżb, podczas których będą one mogły poznać imię męża. Podpowiadamy, jakie wróżby na andrzejki pozwolą poznać przyszłego wybranka. JAK USUNĄĆ przyklejoną do ubrania GUMĘ DO ŻUCIA? USUWANIE GUMY DO ŻUCIA JAK USUNĄĆ przyklejoną do ubrania GUMĘ DO ŻUCIA? USUWANIE GUMY DO ŻUCIA Plama z gumy do żucia to przykra sprawa, usuwanie takiej gumy niestety trwa kilka godzin. Na kilka godzin trzeba włożyć ubranie z przyklejoną gumą do lodówki. Przeczytaj poradnik: Jak "usunąć" przyklejoną do ubrania gumę do żucia? Jak najlepiej pozbyć się gumy do żucia z ubrania? Co to jest UPRZEJMOŚĆ? Jak być uprzejmym? Co to jest UPRZEJMOŚĆ? Jak być uprzejmym? Dochodzimy do wniosku, że źle postawiliśmy pytanie. Bo ci, którzy są uprzejmi wiedzą, jak to robić, a ci, którzy uprzejmi nie są, po prostu nie wiedzą, jak się zachowywać. Zacznijmy zatem od pytania i definicji. Co to jest uprzejmość?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!