Jacht Balt 26 – dla kogo? Jaki jacht na Mazury? Balt 26: recenzja, opinie

Po zeszłorocznej premierze morskiego Balta 27, stocznia Balt Yacht przygotowała na nadchodzący sezon śródlądową wersję tej jednostki, Balta 26. Ten jacht wyróżnia się przede wszystkim łatwością transportowania na przyczepie, jego szerokość nie przekracza bowiem 2,53 m (maks. bez pozwolenia to 2,5m).

Jacht Balt 26 – co warto o nim wiedzieć?

By przy tej szerokość całkowitej zachować odpowiednią pojemność wnętrza jachtu Balt 26, konstruktor Wojciech Spisak zaproponował, by szerokość wodnicy jachtu była niemal identyczna. Oto źródło charakterystycznej sylwetki łodzi.

Jasne wnętrze jachtu Balt 26 pomieści wygodnie 6 osób, w zamykanych kajutach lub w jednej otwartej przestrzeni – do wyboru. Maksymalna wysokość wnętrza to 188 cm. Konstrukcja jachtu Balt 26 jest dość tradycyjna, nie ma w nim rewolucyjnych rozwiązań, ale w połączeniu z długą tradycją stoczni i doświadczeniem projektanta – jacht Balt 26 powinien być bardzo solidną, dobrze żeglującą jednostką turystyczną.

Na pokładzie jacht Balt 26 wyposażono we wszystkie niezbędne na Mazurach urządzenia, jak np. bramkę do kładzenia masztu, relingi, odpowiednio mocne kabestany. Pamiętajmy tylko, że ze względu na jego długość przekraczającą nieznacznie 7,5 metra, do prowadzenia tej jednostki wymagane są uprawnienia żeglarza jachtowego.

> > > więcej recenzji: JAKI JACHT NA MAZURY? (kliknij!)

Balt 26 – dane techniczne

  • długość kadłuba:             7,88 m
  • szerokość:            2,53 m
  • zanurzenie:            0,38 m/1,46 m
  • masa:    2300 kg
  • pow. żagli:            27,5 m2
  • załoga:  1-7 osób
  • silnik:    5,0-15,0 KM
  • kategoria CE:            C
  • cena:     116 tys. zł netto bez silnika

Więcej:  www.balt-yacht.com.pl

Tagi: fokus tv,

Redakcja 25/03/2013

Zobacz też

Technologia "szycia i klejenia” ze sklejki wodoodpornej - kto ją wymyślił i jakie są tego konsekwencje? Technologia "szycia i klejenia” ze sklejki wodoodpornej - kto ją wymyślił i jakie są tego konsekwencje? Żeglowanie małymi jachtami spowodowało w krajach anglosaskich wzrost zainteresowani żeglarstwem jako formą aktywności fizycznej. Stało się tak dzięki uproszczeniu technologii budowy, co znacznie obniżyło koszty produkcji małych łodzi i doprowadziło do rozpowszechnienia żeglarstwa wśród osób z niższych klas społecznych. Idiota za granicą - komediowy program podróżniczy. Odcinek 2: Pilkington w Indiach Idiota za granicą - komediowy program podróżniczy. Odcinek 2: Pilkington w Indiach Tytułowy idiota to Karl Pilkington, pracownik techniczny radia bez wykształcenia, który zyskał sławę, uwielbienie i międzynarodową popularność dzięki absurdalnym i ignoranckim spostrzeżeniom na rozliczne tematy, które wygłaszał w audycji radiowej The Ricky Gervais Show. Pilkington wyrusza w podróż dookoła świata, żeby z właściwą sobie ignorancją i we właściwym sobie stylu komentować to, co tam zobaczy. Dzieci z Leningradzkiego - przejmujący dokument o bezdomnych dzieciach mieszkających na ulicach Moskwy Dzieci z Leningradzkiego - przejmujący dokument o bezdomnych dzieciach mieszkających na ulicach Moskwy „Dzieci z Leningradzkiego" to polski film dokumentalny zrealizowany przez Hannę Polak i Andrzeja Celińskiego, opowiadający o małych bezdomnych mieszkańcach rosyjskiej stolicy. Madera - informacje praktyczne Madera - informacje praktyczne Madera to piękna górzysta wyspa należąca do Portugalii, choć położona na wysokości Maroka. Dzikie urwiska, ciepły ocean i wspaniałe widoki - czy można chcieć więcej? Jak dojechac na Maderę i co zwiedzać?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!