JACEK ŚWIAT, poseł PiS. KIM JEST poseł PiS z Wrocławia. Zobacz SYLWETKĘ posła

Jacek Świat, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 3 (OKW Wrocław). Specjalista marketingu, dziennikarz i debiutant w sejmowych ławach. Przez 25 lat był mężem Aleksandry Natalii-Świat, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Sylwetka Jacka Świata

Jacek Świat ukończył polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Był wieloletnim pracownikiem Poczty Polskiej (zajmował się tam m.in. marketingiem oraz był rzecznikiem prasowym Dyrekcji Okręgu we Wrocławiu), redagował "Nowy Świat" , "Herolda Dolnośląskiego", "Solidarność Dolnośląską", "Gazetę Wyborczą" i "Gazetę Obywatelską" wydawaną przez Komitet Obywatelski we Wrocławiu; współpracował też z Polskim Radiem. Był aktywnym działaczem "Solidarności", działał też w lokalnym Komitecie Obywatelskim i był współzałożycielem Porozumienia Centrum.

Przez 25 lat był mężem Aleksandry Natalli-Świat, posłanki na Sejm V i VI kadencji, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Jego hobby to podróże, literatura i muzyka; wraz z żoną zgromadzili również kolekcję ponad 300 maskotek myszy.

JACEK ŚWIAT jest posłem partii Prawo i Sprawiedliwość  

Wybrany: 09.10.2011

Liczba głosów: 14 904

Staż parlamentarny: brak

Klub/koło: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

Data i miejsce urodzenia: 16-12-1955Wrocław

Zawód: specjalista marketingu

Tagi: fokus tv,

Redakcja 10/12/2011

Zobacz też

Kim jest EWA KASPRZYK? Czy znasz jej najlepsze role? Kim jest EWA KASPRZYK? Czy znasz jej najlepsze role? Ewa Kasprzyk to jedna z najbardziej charakterystycznych polskich aktorek, znana m.in. z roli Elżbiety w filmie “Bellissima”. Za tę kreację aktorka została nagrodzona na XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W jakich jeszcze filmach i sztukach teatralnych zagrała Ewa Kasprzyk? KIEDY KONIEC ŚWIATA? Czy w 2012 czeka nas APOKALIPSA? KIEDY KONIEC ŚWIATA? Czy w 2012 czeka nas APOKALIPSA? Starożytny kalendarz Majów kończy się na roku, którego odpowiednikiem jest rok 2012. Niektórzy uważają zatem, że KONIEC ŚWIATA będzie 21 grudnia 2012 roku, czyli w ciągu niecałych już 366 dni możemy spodziewać się wielkich katastrof globalnych, uderzenia komet w Ziemię, potopu i innych nieszczęść, które mają pogrążyć świat w chaosie, a w efekcie doprowadzić do zakończenia dziejów ludzkości, czyli końca świata. Kiedy naprawdę będzie KONIEC ŚWIATA? Jak przeżyć KONIEC ŚWIATA? Ile KOSZTUJE PROFESJONALNY SPRZĘT najlepszych polskich OLIMPIJCZYKÓW? Ile KOSZTUJE PROFESJONALNY SPRZĘT najlepszych polskich OLIMPIJCZYKÓW? Sport to zdrowie, ale często również... wielkie wydatki. Szczególnie wtedy, gdy jest uprawiany profesjonalnie. Zobacz ile najlepsi polscy olimpijczycy wydają na sprzęt w ciągu sezonu. Mówimy ile kosztuje sprzęt olimpijczyków.  Ile może kosztować rozwód? Sprawdź, od czego zależą KOSZTY ROZWODU? Ile może kosztować rozwód? Sprawdź, od czego zależą KOSZTY ROZWODU? Rozwód to przede wszystkim koszty emocjonalne. Ale w parze z rozwodem idą też koszty materialne - często wcale niemałe.  Zobacz, ile może kosztować rozwód! Ile kosztował rozwód celebrytów: Michalczewsiego, Woodsa, Spielberga, Forda, Ginsona czy Korzeniowskiego. 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!