Inwazja plastiku. Ten film zmieni wasze życie!

Zwykła plastikowa torebka bohaterką filmu dokumentalnego? Tak, to możliwe. Miliony otaczających nas plastikowych opakowań tworzą równoległą rzeczywistość, z której istnienia często nie zdajemy sobie sprawy. Zapraszamy na wyprawę do plastikowego świata!
Przeciętny Amerykanin wykorzystuje około 500 plastikowych torebek każdego roku. Każdej, zanim ją wyrzuci, używa przez 12 minut. Co pięć minut w Stanach Zjednoczonych ląduje na śmietniku około 60 tysięcy plastikowych torebek, a także dwa miliony butelek z plastiku, z czego mniej niż 25 procent podlega recyklingowi. Przeciętny Amerykanin produkuje około 400 kilogramów zużytych opakowań rocznie, a 7 milionów kilogramów śmieci wrzucanych jest każdego roku do oceanu. Jesteście gotowi, by dowiedzieć więcej?

Job Berrier nie jest proekologicznym bojownikiem. To zwykły amerykański obywatel, który chce się przekonać, czy możliwe jest dziś życie bez plastikowych opakowań. Wraz z ekipą „Inwazji plastiku" wyrusza więc w podróż do tajemniczego świata przedmiotów z tworzyw sztucznych, których sekrety zamierza zgłębić.

Gdzie trafiają zużyte plastikowe odpady? Jakie związki chemiczne wykorzystywane są do produkcji opakowań z plastiku? Jaki wpływ substancje te mają na zdrowie i życie człowieka? Kiedy Job dowiaduje się, że wkrótce zostanie ojcem, pytania, jakie sobie stawia, nabierają zupełnie innego wymiaru. Teraz najważniejsza staje się dla niego wiedza, co mógłby zrobić, żeby uchronić swoje dziecko przed zgubnym wpływem wszechobecnego plastiku. W trakcie swojej podróży dowiedział się już bowiem, że wszechobecne produkty z tego tworzywa nie pozostają bez wpływu na ludzkie zdrowie i życie, mając związek z powstawaniem takich chorób, jak nowotwory, cukrzyca, autyzm, ADHD czy otyłość. Job kontynuuje więc swoją podróż, a to, czego się w jej trakcie dowie, na zawsze zmieni jego życie.

Redakcja 14/08/2014

Zobacz też

Śmierć Anny German. Jak umarła Anna German? Śmierć Anny German. Jak umarła Anna German? Śmierć Anny German nastąpiła dopiero 10 lat po wykryciu u piosenkarki groźnej choroby. Czy wiesz, na co zmarła Anna German i gdzie została pochowana? Mówimy, jak i kiedy umarła bohaterka serialu "Anna German. Tajemnica Białego Anioła". Znęcanie się nad zwierzętami: Gdzie zgłosić, jakie służby zawiadomić Znęcanie się nad zwierzętami: Gdzie zgłosić, jakie służby zawiadomić Widziałeś bite lub zagłodzone zwierzęta? Nie wiesz, czy trzymanie psa w budzie na mrozie na łańcuchu to naruszanie jego praw? Jest wiele sposobów maltretowania czworonogów. Niestety, nie każdy z nas wie, jak powinien zareagować. Podpowiadamy, gdzie należy zgłosić znęcanie się nad zwierzętami. Sześciolatki do szkół? O co chodzi w akcji "Ratuj maluchy i starsze dzieci też" i co mają z nią wspólnego Marcin Dorociński i Aneta Zając? Sześciolatki do szkół? O co chodzi w akcji "Ratuj maluchy i starsze dzieci też" i co mają z nią wspólnego Marcin Dorociński i Aneta Zając? Większość rodziców nie chce, aby ich sześcioletnie dzieci musiały obowiązkowo iść do szkoły. Mają poparcie psychologów, którzy uważają, że dzieci w tym wieku nie są jeszcze emocjonalnie dojrzałe, by rozpocząć naukę w szkole -  i przeciwko sobie minister edukacji i reformę. Ruszyła akcja "Ratuj maluchy" zorganizowana przez Stowarzyszenie i Fundację  Rzecznika Praw Rodziców i wspierana przez znanych rodziców  m.in.  Anetę Zając, Dariusza Basińskiego, Jacka Borusińskiego, Marcina Dorocińskiego i Mariusza Jakusa.  Wydłużony urlop macierzyński i rodzicielski, nowe przepisy w kodeksie pracy - jakie zmiany? Wydłużony urlop macierzyński i rodzicielski, nowe przepisy w kodeksie pracy - jakie zmiany? Na wrzesień 2013 r. planowane jest wprowadzenie nowych przepisów dających możliwość wydłużenia urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Dowiedz się, jakie zmiany szykują się w kodeksie pracy!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!