Inwazja plastiku. Ten film zmieni wasze życie!

Zwykła plastikowa torebka bohaterką filmu dokumentalnego? Tak, to możliwe. Miliony otaczających nas plastikowych opakowań tworzą równoległą rzeczywistość, z której istnienia często nie zdajemy sobie sprawy. Zapraszamy na wyprawę do plastikowego świata!
Przeciętny Amerykanin wykorzystuje około 500 plastikowych torebek każdego roku. Każdej, zanim ją wyrzuci, używa przez 12 minut. Co pięć minut w Stanach Zjednoczonych ląduje na śmietniku około 60 tysięcy plastikowych torebek, a także dwa miliony butelek z plastiku, z czego mniej niż 25 procent podlega recyklingowi. Przeciętny Amerykanin produkuje około 400 kilogramów zużytych opakowań rocznie, a 7 milionów kilogramów śmieci wrzucanych jest każdego roku do oceanu. Jesteście gotowi, by dowiedzieć więcej?

Job Berrier nie jest proekologicznym bojownikiem. To zwykły amerykański obywatel, który chce się przekonać, czy możliwe jest dziś życie bez plastikowych opakowań. Wraz z ekipą „Inwazji plastiku" wyrusza więc w podróż do tajemniczego świata przedmiotów z tworzyw sztucznych, których sekrety zamierza zgłębić.

Gdzie trafiają zużyte plastikowe odpady? Jakie związki chemiczne wykorzystywane są do produkcji opakowań z plastiku? Jaki wpływ substancje te mają na zdrowie i życie człowieka? Kiedy Job dowiaduje się, że wkrótce zostanie ojcem, pytania, jakie sobie stawia, nabierają zupełnie innego wymiaru. Teraz najważniejsza staje się dla niego wiedza, co mógłby zrobić, żeby uchronić swoje dziecko przed zgubnym wpływem wszechobecnego plastiku. W trakcie swojej podróży dowiedział się już bowiem, że wszechobecne produkty z tego tworzywa nie pozostają bez wpływu na ludzkie zdrowie i życie, mając związek z powstawaniem takich chorób, jak nowotwory, cukrzyca, autyzm, ADHD czy otyłość. Job kontynuuje więc swoją podróż, a to, czego się w jej trakcie dowie, na zawsze zmieni jego życie.

Redakcja 14/08/2014

Zobacz też

ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę C? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę C? Czy znaczenie imion ma wpływ na to, kim jesteśmy? Panowie noszący imiona na literę „C” robią ogromne wrażenie na kobietach, ze szczególnym uwzględnieniem starszych pań. Dobrze ułożeni, jak się dawniej mówiło, potrafią zachować się w każdej sytuacji. Wytrwale dążą do celu, ale nie po trupach – uśmiechnięci, otoczeni przez wypróbowanych przyjaciół. Jacy są mężczyźni na C? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę B? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę B? Czy znaczenie imion ma wpływ na to, kim jesteśmy? Energiczni, czasem skryci, żeby dobrze ich poznać, trzeba się nieźle nagimnastykować – tacy są panowie, których imiona zaczynają się na literę B. Bywają też kapryśni, ale przy wszystkich wadach, mają złote serca, zawsze chętni do pomocy. Co prawda lubią przy tym dyktować swoje warunki. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę B? ZNACZENIE IMION Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na A? ZNACZENIE IMION Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na A? Mężczyźni początku alfabetu - są różni, ale można znaleźć jedną cechę wspólną, łączy ich poczucie własnej wartości. Cokolwiek robią, są przekonani, że robią to dobrze. A jeśli otoczenie uważa inaczej - nie przyjmują krytyki do wiadomości. Mają też dużo uroku osobistego, czarusie! HOROSKOP. ZNAKI ZODIAKU RYBY. Jakie są cechy charakterystyczne Ryb? HOROSKOP. ZNAKI ZODIAKU RYBY. Jakie są cechy charakterystyczne Ryb? Symbolem Ryb są są dwa przeciwstawne, ale połączone ze sobą półokręgi, ludzie spod tego znaku mają w sobie pewną dwoistość: są różni w zależności od tego, czy bardziej uwypuklona jest strona zewnętrzna czy wewnętrzna ich natury. Zobacz, jakie tajemnice skrywają w sobie ludzie urodzeni w znaku Ryb. Jakie są cechy charakterystyczne Ryb?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!