Inwazja plastiku - jaki wpływ na środowisko naturalne i ludzi ma plastik?

Jaki wpływ na ludzi ma otaczający nas zewsząd plastik? Naukowiec Jeb Berrier postanowił odpowiedzieć na to pytanie, gdy jego żona zaszła w ciążę. Jego wnioski nie są pocieszające.

 
Inwazja plastiku to film dokumentalny przedstawiający szczegółowe badania na temat wpływu plastikowych opakowań i produktów na ludzi i środowisko naturalne. Informacje, do których dotarli autorzy nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości.

Film nie jest jedynie podsumowaniem szkód jakie tworzywa sztuczne wyrządzają naszej planecie. Pokazuje także w jaki sposób można walczyć w plagą plastiku. Czy da się żyć bez plastiku w XXI wieku? A jeśli nie to przynajmniej jak próbować zatrzymać jego nieubłaganą i destrukcyjną inwazję na nasze życie i życie naszej planety?

 

Redakcja 22/04/2014

Zobacz też

Jak należy zachować się podczas wykonywania hymnu państwowego? Jak należy zachować się podczas wykonywania hymnu państwowego? Podczas wykonywania lub odtwarzania Mazurka Dąbrowskiego należy zachowywać się godnie i z szacunkiem. Mężczyźni powinni zdjąć nakrycie głowy. Reguluje to ustawa. O zachowaniu pań ustawa nie wspomina. Śpiewanie lub odtwarzanie hymnu narodowego według ustawy - jak należy się zachować? Dokarmianie ptaków nie tylko zimą, czyli jak zrobić karmnik dla ptaków z drewna [FELIETON] Dokarmianie ptaków nie tylko zimą, czyli jak zrobić karmnik dla ptaków z drewna [FELIETON] Karmnik dla ptaków rzecz ważna. O tym, że ptaki trzeba dokarmiać, wiedzą wszyscy. O tym, że nie zawsze - nie wszyscy. Od kilku lat toczy się gorąca dyskusja na ten temat, zdania - jak to u nas - podzielone. I niektórzy dokarmiają mądrze, niektórzy zupełnie bezmyślnie. Jeszcze niektórzy chcą iść dalej i zrobić sobie karmnik. Mówimy, jak zrobić karmnik dla ptaków z drewna. Jachty niezwykłe (6): jol bermudzki Mariella. Biały pielgrzym oceanów. Jaka jest historia jachtu Mariella? Jachty niezwykłe (6): jol bermudzki Mariella. Biały pielgrzym oceanów. Jaka jest historia jachtu Mariella? Jol bermudzki MARIELLA to kolejny jacht z niezwykłą historią. O niektórych rzeczach spokojnie można pisać używając łacińskiej sentencji: habent sua fata, co znaczy: mają swoje losy. Klasyczne jachty na pewno do nich należą, a bermudzki jol MARIELLA swoimi mógłby obdzielić kilka innych oldtimerów... Jachty niezwykłe (5): MAHAGONI. Jak narodziła się legenda jachtu Mahagoni? Jachty niezwykłe (5): MAHAGONI. Jak narodziła się legenda jachtu Mahagoni? MAHAGONI to jacht ze wspaniałą historią. Czytam na www.mahagoni.pl historię tego jachtu wyglądającą jak współczesna hollywoodzka bajka ze wzruszeniem - więc są jeszcze ludzie, którym się chce coś pięknego zrobić. Na przykład - ocalić wspaniały jacht od zagłady. Pomimo wszelkich zwątpień, przeciwności, kosztów... Poznaj jacht MAHAGONI.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!