Inwazja plastiku - jaki wpływ na środowisko naturalne i ludzi ma plastik?

Jaki wpływ na ludzi ma otaczający nas zewsząd plastik? Naukowiec Jeb Berrier postanowił odpowiedzieć na to pytanie, gdy jego żona zaszła w ciążę. Jego wnioski nie są pocieszające.

 
Inwazja plastiku to film dokumentalny przedstawiający szczegółowe badania na temat wpływu plastikowych opakowań i produktów na ludzi i środowisko naturalne. Informacje, do których dotarli autorzy nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości.

Film nie jest jedynie podsumowaniem szkód jakie tworzywa sztuczne wyrządzają naszej planecie. Pokazuje także w jaki sposób można walczyć w plagą plastiku. Czy da się żyć bez plastiku w XXI wieku? A jeśli nie to przynajmniej jak próbować zatrzymać jego nieubłaganą i destrukcyjną inwazję na nasze życie i życie naszej planety?

 

Redakcja 22/04/2014

Zobacz też

JERZY FEDOROWICZ, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Polanicy Zdroju. Zobacz SYLWETKĘ posła JERZY FEDOROWICZ, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Polanicy Zdroju. Zobacz SYLWETKĘ posła Jerzy Fedorowicz, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 13 (OKW Kraków). Aktor, uczestnik wielu akcji charytatywnych i specjalista z dziedziny kultury i sztuki w gmachu przy ul. Wiejskiej. MARIAN CYCOŃ, poseł BEZPARTYJNY - KIM JEST bezpartyjny poseł z Olsztyna . Zobacz SYLWETKĘ posła MARIAN CYCOŃ, poseł BEZPARTYJNY - KIM JEST bezpartyjny poseł z Olsztyna . Zobacz SYLWETKĘ posła Marek Cycoń, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 14 (OKW Nowy Sącz). Działacz samorządowy, wieloletni burmistrz Starego Sącza, oraz członek Komisji do Spraw Kontroli Państwowej oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. JOANNA FABISIAK, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Warszawy. Zobacz SYLWETKĘ posłanki JOANNA FABISIAK, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Warszawy. Zobacz SYLWETKĘ posłanki Jaonna Fabisiak, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej w okręgu wyborczym do Sejmu nr 19 (OKW Warszawa). Założycielka Fundacji "Świat na TAK", laureatka Orderu Uśmiechu, a także aktywny polityk z doświadczeniem. PIOTR CIEŚLIŃSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Lidzbarka Warmińskiego. Zobacz SYLWETKĘ posła PIOTR CIEŚLIŃSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Lidzbarka Warmińskiego. Zobacz SYLWETKĘ posła Piotr Cieśliński, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 34 (OKW Elbląg). Ekonomista, samorządowiec i aktywny członek wielu zespołów i komisji sejmowych. W obecnej kadencji kontynuuje prace w Komisji Gospodarki oraz Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Należy też do parlamentarnego zespołu ds. turystyki i utworzonego przez warmińsko-mazurskich parlamentarzystów zespołu „Mazury Cud Natury”.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!