Instagram: najpopularniejsze hashtagi – tagi, którymi wypromujesz zdjęcie

Instagram to nie tylko zdjęcia – także tagi, a właściwie hashtagi. Czemu służą? Z jednej strony porządkowaniu fotografii, a z drugiej budowaniu popularności własnych prac. Posiadacze kont na Instagramie konkurują o jak największą liczbę lajków pod swymi zdjęciami. Jakie hashtagi zwiększające popularność zdjęć są najczęściej używane?
Zdjęcie z artykułu: Instagram: najpopularniejsze hashtagi – tagi, którymi wypromujesz zdjęcie
Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie, czyli tagi, którymi wypromujesz zdjęcieźródło:Thinkstockphotos.com

Hashtagi w serwisie Instagram, czyli tagi poprzedzone krzyżykiem zwanym z angielska hash, dodaje się formalnie po to, by ułatwić innym użytkownikom wyszukiwanie interesujących ich zdjęć. W praktyce jednak tagi na Instagramie służą często wyłącznie podbijaniu „oglądalności” zdjęcia. Często spotykamy się z tym, że użytkownicy Instagramu dodają jakiekolwiek hashtagi – tak ogólne jak choćby #polska, #italy, #girl, #me, #beautiful, #polishgirl. Cóż, w tym szaleństwie jest metoda, bo im więcej tagów dodamy pod zdjęciem, tym więcej osób zobaczy fotografię i – są na to duże szanse – polubi nasze zdjęcie, a może nawet zacznie obserwować nasz profil.

Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie

Najpopularniejsze tagi na Instagramie to hasła, które w języku angielskim wprost mówią, o co chodzi:

#tagsforlikes (tagi dla lajków)
#followme (obserwuj mnie)
#follow (obserwuj)
#follow4follow (obserwuj za obserwowanie)
#pleasefollow (obserwuj proszę)
#20likes (20 lajków)
#like4like (lajk za lajk)
#pleasecomment (proszę skomentuj)
#like (polub)

Jak dzwonić za darmo? Viber to aplikacja, która pozwala wykonywać darmowe rozmowy >> 

Najbardziej popularne tagi na Instagramie, które pasują do niemal każdego zdjęcia, to:

#iphonesia
#instagood
#instadaily
#photooftheday (zdjęcie dnia)
#bestoftheday (najlepsze z dnia)
#instalike
#instamood
#instadaily
#instagramers
#instapic
#instagold
#instalove
#instasmile
#instacool
#instago
#iphoneonly
#love
#instagood
#cute

Inne bardzo popularne hashtagi na Instagramie

#me
#foodporn
#shopping
#cooking
#shoppingtime
#weekend

Ciekawym tagiem jest #throwbackthursday - używamy go wtedy, gdy dodajemy zdjęcie z przeszłości. Jego inna wersja to #tbt, czasem też spotykany jest w wersji pasującej do każdego dnia tygodnia, na przykład: #throwbacksunday, @throwbackfriday, etc.

Pod lupą - najnowsze informacje ze świata nauki i techniki. OGLĄDAJ >>

Redakcja 19/02/2016

Zobacz też

Jaki jacht na Bałtyk? Beneteau Sense 45 – jaki jest? OPINIE. Recenzja jachtu Beneteau Sense 45 Jaki jacht na Bałtyk? Beneteau Sense 45 – jaki jest? OPINIE. Recenzja jachtu Beneteau Sense 45 Stocznia Beneteau zaprezentowała trzy nowe modele oceanisów – Sense 41, 45 i 48, stanowiące początek najnowszej generacji tych popularnych na całym świecie jachtów. Zapowiedzią nowej serii było zaprezentowanie przed blisko rokiem armatorskich - czyli bardzo wygodnych modeli Sense, długości 43 i 50 stóp. Jaki jacht na Bałtyk? Jeanneau Sun Odyssey 379 – jaki jest? OPINIE. Recenzja jachtu Jeanneau Sun Odyssey 379 Jaki jacht na Bałtyk? Jeanneau Sun Odyssey 379 – jaki jest? OPINIE. Recenzja jachtu Jeanneau Sun Odyssey 379 Jeden z najnowszych jachtów stoczni Jeanneau to Sun Odyssey 379 - bardzo ładna morska jednostka, idealnie pasująca wielkościowo na Morze Bałtyckie. Czy rzeczywiście ten jacht sprawdzi się na morzu? Czy zapewnia wystarczającą wygodę? Jaki jacht na Bałtyk? Nordship 430 Deck Saloon – jaki jest? OPINIE. Recenzja jachtu Norship 430 DC Jaki jacht na Bałtyk? Nordship 430 Deck Saloon – jaki jest? OPINIE. Recenzja jachtu Norship 430 DC Nordship 430. Dzielny i nietani jest najnowszy jacht duńskiej stoczni Nordship, znanego na całym świecie producenta jachtów typu Deck Saloon. Nordshipy słyną z dzielności morskiej, możliwości obsługiwania przez jednego żeglarza i tego, że ich wnętrze oraz wyposażenie pokładu opracowywane są na życzenie klienta. Jaki jacht na Bałtyk? Sunbeam 36.1 – co trzeba o nim wiedzieć? Sunbeam 36.1: RECENZJA, OPINIE Jaki jacht na Bałtyk? Sunbeam 36.1 – co trzeba o nim wiedzieć? Sunbeam 36.1: RECENZJA, OPINIE Sunbeam 36.1 to typowo morski jacht, który pochodzi z... górskiego kraju! Produkuje go bowiem znana na całym świecie stocznia austriacka. Jest to jacht dla tych żeglarzy, których interesuje dzielność, bezpieczeństwo żeglugi i wygoda w żegludze morskiej.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!