Ile zarabia rezydent biura podróży? Jak zostać rezydentem biura podróży?

Rezydenci biur podróży z reguły zarabiają powyżej średniej krajowej. Żeby zostać rezydentem biura podróży trzeba mieć średnie wykształcenie i znać języki. Jak zostać rezydentem i na jakie zarobki można liczyć?

Zarobki rezydentów są bardzo różne, ale średnio zarabia się około 4 tys. złotych miesięcznie. Podobno rekordziści potrafią zarobić nawet 12 tys. złotych. Podstawowa stawka jaką otrzymuje rezydent to z reguły 1,5 – 2 tys. złotych. Reszta to prowizje od wycieczek fakultatywnych prowadzonych przez rezydenta w czasie wyjazdu. Wokół tych prowizji narosło wiele legend, mówiących o zawrotnych sumach, które rezydenci zarabiają na turystach.

Jakie są obowiązki rezydenta?

W rzeczywistości prowizja od każdego uczestnika wynosi od 3 do 5 proc. wartości fakultatywnej wycieczki. Dlatego rezydent, żeby wyjść na swoje musi również być zręcznym handlowcem. Zwłaszcza, że praca rezydenta nie jest lekka. Każdy turysta chce czuć się wyjątkowo, a rezydent musi być do jego dyspozycji 24 godziny na dobę. Zawsze uśmiechnięty, w dobrym humorze i z odpowiedzią na każde pytanie. A turyści bywają różni i potrafią grymasić. Rezydent odpowiada nie tylko za dobre samoppoczucie klientów w trakcie pobytu, ale też za transport z i na lotnisko.

Dba o właściwy standard wypoczynku turystów w hotelu i organizuje wycieczki fakultatywne oraz inne zajęcia i rozrywki. W razie niedogodności musi zadbać o poprawę menu w hotelowej restauracji albo wywalczyć naprawę klimatyzacji w pokoju.

Co musi umieć rezydent?

Żeby zostać rezydentem biura podróży trzeba mieć co najmniej średnie. Rezydent musi znać języki. Biegły angielski to oczywiście niezbędne minimum. Im większą liczbą języków władamy, tym lepiej.

Dobrze, kiedy kandydat na rezydenta biura podróży dobrze znał geografię i historię popularnych regionów turystycznych. Żeby dostać pracę rezydenta musimy się również wylegitymować ukończonym kursem pilota wycieczek. Rezydent nie może być osoba karaną. To praca dla ludzi otwartych i komunikatywnych.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Kim był AARON SWARTZ? Dlaczego popełnił samobójstwo? Kim był AARON SWARTZ? Dlaczego popełnił samobójstwo? W piątek 11 stycznia 2013 świat obiegła informacja o śmierci Aarona Swartza, nazywanego "cudownym dzieckiem" internetu. Aaron był nie tylko twórcą pierwszej wersji internetowego protokołu RSS i współzałożycielem serwisu Reddit.com, ale także mocno zaangażowanym działaczem na rzecz wolności w internecie. Dlaczego popełnił samobójstwo? Smycz i obroża dla psa: jak wybrać najlepsze akcesoria? Jakie zabawki kupować psu? Smycz i obroża dla psa: jak wybrać najlepsze akcesoria? Jakie zabawki kupować psu? Przyjmując do domu psa musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami. Wśród tych kosztów znajdują się także smycz i obroża, a także zabawki. Jak wybrać odpowiednie akcesoria dla psa, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Czy wiesz, na co zwracać uwagę przy wyborze smyczy? Jak wybrać obrożę? Jakie zabawki dla psa będą najlepsze? Jak poznać humor psa? Po czym poznać, że pies jest agresywny, smutny lub wesoły? Jak poznać humor psa? Po czym poznać, że pies jest agresywny, smutny lub wesoły? Pies to stworzenie niezwykle rozumne. Ma też swoje uczucia i humory - potrafi okazywać miłość oraz obrazić się na swojego pana - na szczęście ten stan nie trwa długo, gdyż z reguły psy łatwo wybaczają. Czy wiesz jak rozpoznać humor swojego psa? Podpowiadamy, jakie symptomy towarzyszą konkretnemu nastrojowi pupila! Jak wybrać szczeniaka? Jak obliczyć WIEK PSA? Jak wybrać szczeniaka? Jak obliczyć WIEK PSA? Najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy uważać wybierając psa to przede wszystkim: jego wygląd, usposobienie, odpowiednie dokumenty i wiek. Jednak nie jest wcale łatwo obliczyć wiek psa. Mówimy, jak wybrać zdrowego szczeniaka i jak obliczyć jego wiek!

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!