Ile kosztuje uśpienie i utylizacja ciała psa lub kota? UTYLIZACJI ZWIERZĄT

Ile kosztuje uśpienie psa? Nie zakopuj psa w ogrodzie. Radzimy co zrobić z ciałem psa. Gdy twój pies lub kot odchodzą, jeżeli nie chcesz pogwałcić przepisów sanitarnych i nie planujesz zakopać go cichcem w ustronnym miejscu, musisz sięgnąć do kieszeni. Jakie są rozwiązania tego problemu i ile to kosztuje?

Gdy trzeba uśpić psa- jak to zrobić?

Gdy twój czworonóg choruje lub bardzo się postarzał, chociaż samo życie nadal sie w nim tli, nieodzowne bywa uśpienie go. Weterynarze mają już na to odpowiedni sposób, taki, który nie dodaje psu cierpień. Najpierw dają mu środek znieczulający, który wytrąca go ze świadomości. Dopiero później, już nieświadomego, uśmiercają go kolejnym zastrzykiem.

Taka bezbolesna eutanazja w Warszawie kosztuje około 150 złotych, choć czasem kwota bywa o wiele niższa - zależy to od sytuacji zdrowotnej psa, tego jak wiele zabiegów musiał już poczynić weterynarz itd. Gdy nasz pupil już odszedł - pozostaje kwestia pochówku. Tak zwana utylizacja zwłok to wydatek rzędu 10 zł za każdy kilogram psa. Gdybyś chciał, wzorem Amerykanów, urządzić mu pogrzeb i po uśpieniu (lub zgonie naturalnym) zakopać w ziemi, zapłacisz jeszcze więcej. W okolicach Warszawy taki psi cmentarz znajduje się w miejscowości Konik Nowy. Nie ma tam jednak pochowanych koni, a głównie psy, koty i nieco... królików. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!