ILE KOSZTUJE TRUMNA? Jakie są najpopularniejsze MODELE TRUMIEN i kolory?

Ile kosztuje trumna? Jakie modele najczęściej wybierają żałobnicy dla swoich bliskich? Czy popularne są ciężkie i duże dębowe trumny czy może nadal chętnie kupowane są trumny papieskie - proste i bez ozdób? Jakiej trumny szukała mama Madzi w internecie?

Wybierając trumny decydujemy się najczęściej na trumny drewniane, do wyboru mamy też trumny metalowe. Trumny drewniane najczęściej wykonywane są z drewna sosnowego, dębowego, jesionowego, klonowego, wiśniowego, a także mahoniu i orzecha.

Materiał z jakiego zrobiona jest trumna jest głównym czynnikiem wpływającym na jej cenę - głównym, ale nie jedynym. Na cenę trumny wpływa też materiał z jakiego jest wykonane jej wnętrze.

Na rynku polskim dominują trumny polskie, rzadziej kupujemy trumny włoskie, które nie są tanie, a do tego wyglądają jakby były plastikowe, mimo tego, że są drewniane.

Moda nie omija trumien

Wśród trumien, tak jak i w innych dziedzinach, panują trendy i mody. Po śmierci papieża ludzie masowo kupowali proste trumny, które szybko zostały okrzyknięte trumnami papieskimi (doczekały się wielu odmian) -  bardzo proste, bez zdobień, kształtem przypominające prostopadłościan. Ten trend nadal się utrzymuje. Poza trumnami papieskimi popularne są trumny amerykańskie - ten model szczególnie podoba się osobom lubiącym bogactwo i przepych - są duże, masywne z dwoma odchylanymi wiekami, dzielącymi trumnę na pół.

Zakłady pogrzebowe w ofercie mają też modele francuskie i sarkofagi,trumny fornirowane, metalizowane oraz dziecięce.

Trumny dziecięce - jakie?

Trumny dziecięce przeważnie oferowane są w białym kolorze, z metalowymi okuciami w zależności od wyboru w kolorze złotym bądź srebrnym. 

Ile kosztuje trumna?

Rozpiętość cenowa jest duża od ok. 200-300 zł za sosnowe trumny kremacyjne po ciężkie dębowe za ponad 4000 zł. Trumna dziecięca kosztuje ok. 400 zł, cena zależy od wielkości trumny i materiału, którym jest wyściełana wewnątrz.

 

Zobacz też: ILE KOSZTUJE TRUMNA? GDZIE I ZA ILE KUPIĆ TRUMNĘ PRZEZ INTERNET? 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 23/03/2012

Zobacz też

Odrzuceni - historia miłości ponad podziałami Odrzuceni - historia miłości ponad podziałami Odrzuceni to film osadzony w powojennych realiach Indii. Historia miłości hinduskiego żołnierza i pakistańskiej muzułmanki osadzona w historycznych chwilach powojennego podziału dawnych Indii na dwa państwa - świeckie Indie i muzułmański Pakistan. Czy religia, granice i rodziny są w stanie zagrozić miłości? Najgrubszy człowiek świata - zmagania Paula Masona z chorobliwą otyłością Najgrubszy człowiek świata - zmagania Paula Masona z chorobliwą otyłością Najgrubszy człowiek świata to film dokumentalny o zmaganiach Paula Masona - tytułowego najgrubszego człowieka na świecie z jego otyłością. Jak pozbyć się uzależnienia od jedzenia? Jak schudnąć, by ocalić życie? Czy operacja zmniejszenia żołądka pomoże bohaterowi zacząć normalne, zdrowe życie? Federacje bokserskie: WBA, WBC, IBF, WBO. Czemu służą? Czy bokser może wybrać federację? Federacje bokserskie: WBA, WBC, IBF, WBO. Czemu służą? Czy bokser może wybrać federację? WBA, WBC, IBF, WBO – laik może się łatwo pogubić wśród federacji boksu zawodowego. Szpilka, a także Kliczko, sięgali po pas w WBC, Adamek i Włodarczyk wygrywali w WBC oraz IBF, a inni bokserzy? Jakie są różnice między federacjami bokserskimi? Które federacje są najbardziej prestiżowe? Uliczne eksperymenty - nauka dzięki  przedmiotom codziennego użytku Uliczne eksperymenty - nauka dzięki przedmiotom codziennego użytku Uliczne eksperymenty to program popularnonaukowy, w którym zwykli i przypadkowi ludzie mają okazję zainteresować się nauką przez duże N - dzięki eksperymentom, w których biorą udział. Ale nie dzieje się to w abstrakcyjnych okolicznościach laboratorium lecz tu i teraz - czyli tam, gdzie doszło do spotkania prowadzącego program Tima Shawa i osoby, która wyraziła chęć wzięcia udziału w programie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!