ILE KOSZTUJE TRUMNA? Jakie są najpopularniejsze MODELE TRUMIEN i kolory?

Ile kosztuje trumna? Jakie modele najczęściej wybierają żałobnicy dla swoich bliskich? Czy popularne są ciężkie i duże dębowe trumny czy może nadal chętnie kupowane są trumny papieskie - proste i bez ozdób? Jakiej trumny szukała mama Madzi w internecie?

Wybierając trumny decydujemy się najczęściej na trumny drewniane, do wyboru mamy też trumny metalowe. Trumny drewniane najczęściej wykonywane są z drewna sosnowego, dębowego, jesionowego, klonowego, wiśniowego, a także mahoniu i orzecha.

Materiał z jakiego zrobiona jest trumna jest głównym czynnikiem wpływającym na jej cenę - głównym, ale nie jedynym. Na cenę trumny wpływa też materiał z jakiego jest wykonane jej wnętrze.

Na rynku polskim dominują trumny polskie, rzadziej kupujemy trumny włoskie, które nie są tanie, a do tego wyglądają jakby były plastikowe, mimo tego, że są drewniane.

Moda nie omija trumien

Wśród trumien, tak jak i w innych dziedzinach, panują trendy i mody. Po śmierci papieża ludzie masowo kupowali proste trumny, które szybko zostały okrzyknięte trumnami papieskimi (doczekały się wielu odmian) -  bardzo proste, bez zdobień, kształtem przypominające prostopadłościan. Ten trend nadal się utrzymuje. Poza trumnami papieskimi popularne są trumny amerykańskie - ten model szczególnie podoba się osobom lubiącym bogactwo i przepych - są duże, masywne z dwoma odchylanymi wiekami, dzielącymi trumnę na pół.

Zakłady pogrzebowe w ofercie mają też modele francuskie i sarkofagi,trumny fornirowane, metalizowane oraz dziecięce.

Trumny dziecięce - jakie?

Trumny dziecięce przeważnie oferowane są w białym kolorze, z metalowymi okuciami w zależności od wyboru w kolorze złotym bądź srebrnym. 

Ile kosztuje trumna?

Rozpiętość cenowa jest duża od ok. 200-300 zł za sosnowe trumny kremacyjne po ciężkie dębowe za ponad 4000 zł. Trumna dziecięca kosztuje ok. 400 zł, cena zależy od wielkości trumny i materiału, którym jest wyściełana wewnątrz.

 

Zobacz też: ILE KOSZTUJE TRUMNA? GDZIE I ZA ILE KUPIĆ TRUMNĘ PRZEZ INTERNET? 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!