Ile kosztuje przejazd autostradą A2? Jaki koszt przejazdu?

Autostrada A2 liczy ponad 350 km. Docelowo łączyć ma Warszawę z przejściem granicznym w Świecku (woj. lubuskie). Przejazd autostradą jest dużo bardziej komfortowy niż drogami krajowymi, to jednak spory wydatek dla kierowcy. Mówimy ile kosztuje autostrada A2. Ile trzeba zapłacić za przejazd autostradą A2?

Brak korków, trwała i równa nawierzchnia, możliwość rozwinięcia prędkości do 140 km na godzinę to z pewnością zalety autostrad. Za taki komfort jazdy trzeba jednak słono zapłacić.

Ile kosztuje przejazd autostradą A2?

Na oddanym już do użytku odcinku autostrady A2 między Strykowem (woj. łódzkie), a Świeckiem podróżni muszą minąć aż 8 bramek. Pierwszy, państwowy, odcinek pomiędzy Strykowem, a Koninem (2 bramki) kosztuje ok. 20 zł. Za przejazd kolejnym, prywatnym, odcinkiem między Koninem, a Nowym Tomyślem zapłacisz 13 zł na każdej z trzech bramek. Na nowootwartej trasie Nowy Tomyśl - Świecko przejazd jest wciąż darmowy. Jednak od 21 maja i tu będa pobierane opłaty. W sumie ten odcinek będzie cię kosztował prawdopodobnie dodatkowe 20 zł. Tak więc za podróż autostradą A2 na razie zapłącisz ok. 59 zł, od 21 maja nawet 79 zł!

Autostrady w Polsce są najdroższe!

Jak się okazuje nasze autostrady należą do najdroższych na świecie. Dla porównania w Niemczech użytkowanie autostrad jest darmowe, w Austrii winieta dwumiesięczna, umożliwiająca podróż autostradami po całym kraju kosztuje 22,90 EUR (ok. 103 zł), a 10-dniowa 7,90 Euro (ok. 35 zł), natomiast w Czechach winieta miesięczna na samochód do 3,5 tony kosztuje 350 CZK (ok. 60 zł), a 10-dniowa 250 CZK (ok. 42 zł).

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!