Ile kosztuje minuta rozmowy za granicą? Jakie są koszty roamingu?

Mało kto wyjeżdżając na zagraniczne wojaże, zostawia telefon w domu. Warto jednak pamiętać, że koszty zagranicznych rozmów przez komórkę są znacznie wyższe. Sprawdź, ile w tym roku kosztuje minuta rozmowy za granicą.

Koszt minuty połączenia za granicą to  informacja, którą warto zabrać ze sobą na wakacje. Stawki zależą oczywiście od operatora, nie mogą być jednak wyższe niż te wskazane w europejskich i polskich przepisach.

Obecne cenniki roamingu u większości polskich operatorów komórkowych obowiązują jedynie do 31 czerwca. 1 lipca dzwonić będziemy już według nowych taryf.

W T-Mobile i Heyah minuta połączenia odebranego na terenie Europy kosztować będzie 41 groszy. Minuta połączenia wykonywanego – 1,48 zł. Za wysłanie lub odebranie MMS zapłacimy 3,57 zł, za wysłanie SMS – 46 gr.

W Plusie, według cennika obowiązującego w krajach UE oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinie za minutę połączenia odebranego zapłacimy 0,41 gr, a za minutę połączenia wychodzącego 1,48 zł. Wysłany MMS kosztować nas będzie 3,43, a SMS – 46 gr.

W Orange za minutę wychodzącego połączenia zapłacimy 1,46 zł, odebranego – 39 gr. Wysłany SMS uszczupli nam portfel o 44 gr.

W Play zapłacimy 1,48 zł za minutę połączenia wychodzącego, 41 gr połączenia odbieranego, 46 gr za wysłanie SMS i 1,99 zł za wysłanie MMS.

Jeśli wybieramy się poza granice UE warto sprawdzić koszty połączeń w cennikach operatorów.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 29/05/2012

Zobacz też

PRACODAWCA nim cię zatrudni - poczyta o tobie w INTERNECIE. Jak zadbać o swoje DOBRE IMIĘ W SIECI? PRACODAWCA nim cię zatrudni - poczyta o tobie w INTERNECIE. Jak zadbać o swoje DOBRE IMIĘ W SIECI? Wizerunek w sieci może wpłynąć na karierę? Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że to jak są postrzegani w wirtualnym świecie może oddziaływać na ich pracę w realnym świecie. Wpływ może mieć wszystko: posty na forach, filmiki, zdjęcia, blogi, a nawet maile wysyłane do przyjaciół. Obiegowa teoria głosi, że to co w sieci pojawi się raz, zostaje tam już na zawsze. Co jednak robić, gdy znaleźliśmy coś niepokojącego na temat naszej osoby? Poniżej kilka wskazówek, jak można cofnąć szkody. Co mówią o tobie KOLORY UBRANIA NA ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ? Jak zrobić DOBRE PIERWSZE WRAŻENIE na rozmowie z pracodawcą? Co mówią o tobie KOLORY UBRANIA NA ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ? Jak zrobić DOBRE PIERWSZE WRAŻENIE na rozmowie z pracodawcą? Przygotowując się do ważnej rozmowy kwalifikacyjnej zazwyczaj robisz dokładny research na temat firmy, do której kandydujesz, oraz upewniasz się, że masz przygotowane błyskotliwe odpowiedzi na przewidywane pytania. Zastanawiasz się również, jakie ubranie powinieneś włożyć. Przede wszystkim chcesz, aby twój strój i jego kolory pokazały cię w jak najlepszym świetle. NAJLEPSZY KRAKOWSKI KLUB. Jakie są najlepsze kluby w Krakowie imprezowe i imprezy? NAJLEPSZY KRAKOWSKI KLUB. Jakie są najlepsze kluby w Krakowie imprezowe i imprezy? Mimo, że nie będzie tam meczów na Euro 2012, to w Krakowie kibiców z pewnością nie zabranie. Wystarczy wspomnieć, że zamieszka tam reprezentacja Anglii. Gdzie udać się na imprezę w Krakowie? Oto najlepsze krakowskie kluby. Jakim samochodem jeździ Donald Tusk, a czym wozi się Waldemar Pawlak? Sprawdź, jaki samochód wybrać dla rodziny Jakim samochodem jeździ Donald Tusk, a czym wozi się Waldemar Pawlak? Sprawdź, jaki samochód wybrać dla rodziny Na co dzień premier Donald Tusk korzysta ze służbowej limuzyny, ochranianej szczelnie przez Biuro Ochrony Rządu. Mało kto wie, że w weekendy w rodzinnym Sopocie przesiada się do swojego prywatnego auta - Toyoty Auris. Jego zastępca w rządzie Waldemar Pawlak, również ma słabość do Toyoty.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!