Ile kosztuje minuta rozmowy za granicą? Jakie są koszty roamingu?

Mało kto wyjeżdżając na zagraniczne wojaże, zostawia telefon w domu. Warto jednak pamiętać, że koszty zagranicznych rozmów przez komórkę są znacznie wyższe. Sprawdź, ile w tym roku kosztuje minuta rozmowy za granicą.

Koszt minuty połączenia za granicą to  informacja, którą warto zabrać ze sobą na wakacje. Stawki zależą oczywiście od operatora, nie mogą być jednak wyższe niż te wskazane w europejskich i polskich przepisach.

Obecne cenniki roamingu u większości polskich operatorów komórkowych obowiązują jedynie do 31 czerwca. 1 lipca dzwonić będziemy już według nowych taryf.

W T-Mobile i Heyah minuta połączenia odebranego na terenie Europy kosztować będzie 41 groszy. Minuta połączenia wykonywanego – 1,48 zł. Za wysłanie lub odebranie MMS zapłacimy 3,57 zł, za wysłanie SMS – 46 gr.

W Plusie, według cennika obowiązującego w krajach UE oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinie za minutę połączenia odebranego zapłacimy 0,41 gr, a za minutę połączenia wychodzącego 1,48 zł. Wysłany MMS kosztować nas będzie 3,43, a SMS – 46 gr.

W Orange za minutę wychodzącego połączenia zapłacimy 1,46 zł, odebranego – 39 gr. Wysłany SMS uszczupli nam portfel o 44 gr.

W Play zapłacimy 1,48 zł za minutę połączenia wychodzącego, 41 gr połączenia odbieranego, 46 gr za wysłanie SMS i 1,99 zł za wysłanie MMS.

Jeśli wybieramy się poza granice UE warto sprawdzić koszty połączeń w cennikach operatorów.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 29/05/2012

Zobacz też

Sennik. Medyczne sny - bać się czy cieszyć? Sennik. Medyczne sny - bać się czy cieszyć? Choroby to nic miłego, ale sny o nich już nie są tak jednoznacznie złe. Czasami wróżą wielką miłość lub świetne interesy. Są zapowiedzią niezwykłych wydarzeń. Ale bywa też, że są ostrzeżeniem lub informacją, że w Twoim życiu dzieje się coś niepokojącego. Przed czym? Dowiedzcie się sami! Sennik. Czy to dobrze, gdy śnią się księża i anioły? Sennik. Czy to dobrze, gdy śnią się księża i anioły? Sny o duchownych, kościele, ba - nawet o sprawach ostatecznych na ogół wróżą wielkie szczęście, powodzenie w interesach, a także miłość małżeńską owocującą w liczne i zdrowe potomstwo. Takie sny są szczególnie pomyślne dla panien na wydaniu, narzeczonych oraz ludzi rozpoczynających karierę zawodową. Co jeszcze zapowiadają sny o aniołach i księżach? SEN O ALKOHOLU SENNIK. Co oznaczają sny o alkoholu? ZNACZENIE SNÓW SEN O ALKOHOLU SENNIK. Co oznaczają sny o alkoholu? ZNACZENIE SNÓW Co oznacza jak śni mi się alkohol? Śnisz o piciu i balangach po świt? Nie oznacza to wielkiego nieszczęścia, ale dobrze też nie jest. To niewątpliwy znak, że w Twojej duszy panuje zamęt. Weź się za siebie! Zacznij uprawiać sport, chodzić wcześnie spać. Zadbaj o zdrowie i zdrowe kontakty z bliskimi i przyjaciółmi. A złe sny miną! Jak zmienić nazwisko? Kiedy można zmienić nazwisko, a kiedy nie? Jak zmienić nazwisko? Kiedy można zmienić nazwisko, a kiedy nie? W Polsce żyją 1043 osoby o nazwisku Fiut, 376 nazywają się Dziurka, jest 9 Kutasińskich, 88 Ruchalskich, 28 Cymbałów. Z kolei 2 osoby mieszkające na Śląsku nazywają się Menda. Wszyscy oni bez większych problemów mogliby zmienić swoje nazwisko.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!