Idiota za granicą – komediowy program podróżniczy z Karlem Pilkingtonem w roli główne

Tytułowy idiota za granicą to Karl Pilkington, pracownik techniczny radia, bez wykształcenia, który zyskał sławę, uwielbienie i międzynarodową popularność dzięki absurdalnym i ignoranckim spostrzeżeniom na rozliczne tematy, które wygłaszał w audycji radiowej The Ricky Gervais Show. Pilkington wyrusza w podróż dookoła świata, żeby z właściwą sobie ignorancją i we właściwym sobie stylu komentować to, co tam zobaczy. W czwartym odcinku programu czeka go wycieczka do Meksyku.
Będą zatem niewybredne żarty z miejscowych obyczajów, będą szyderstwa z ważnych dla miejscowej ludności pamiątek historycznych i tradycji, będzie wyśmiewanie się z budynków i dzieł sztuki, które większość osób uważa za godne podziwu. „Jak to mnie zachwyca, kiedy mnie nie zachwyca?" mógłby zakrzyknąć Pilkington za wielkim pisarzem polskim, gdyby oczywiście w ogóle czytał książki.

Pilkingtona nie interesują inne kultury, a wycieczka za granicę to dla niego strata czasu, którą można byłoby wykorzystać zdecydowanie lepiej - co powiedzielibyście na przykład na konkurs w pluciu na odległość?

Podróż organizują słynnemu idiocie jego radiowi koledzy Ricky Gervais i Stephen Merchant, którzy postarali się, żeby uprzykrzyć mu pobyt za granicą tak bardzo, jak to tylko możliwe (uważny widz zauważy na pewno, że jest to zawoalowane szyderstwo z mody na radosne podróżowanie na własną rękę, w której poczynań podróżnika nie organizuje międzynarodowa korporacja podróżnicza i nie wszystko jest „all inclusive"). Pilkington musi zatem przemieszczać się zatłoczonymi autobusami lub rozklekotanymi furgonetkami, nocować w lokalnych motelach i jeść to samo, co miejscowi, a więc żaby, robaki czy zwierzęce oczy i jądra...

Co czeka nieszczęsnego idiotę w czwartym odcinku programu? Wizyta w Meksyku, czyli Mekce i Medynie światowej turystyki! W ramach zaliczania obowiązkowych atrakcji turystycznych Pilkington będzie musiał dać się pobić podczas pojedynku we wrestlingu, zjeść robaka i asystować przy ukrzyżowaniu podczas przedstawienia wielkanocnego.

Czy podczas swojej wycieczki dookoła świata tytułowy idiota zmieni swój stosunek do podróżowania i do innych kultur?

Redakcja 12/10/2014

Zobacz też

Biesy po latach: Andrzej Wajda w teatrze. Dokument o wielkim reżyserze. ZDJĘCIA, TRAILER Biesy po latach: Andrzej Wajda w teatrze. Dokument o wielkim reżyserze. ZDJĘCIA, TRAILER Film dokumentalny „Biesy po latach” odsłania kulisy realizacji fenomenalnego spektaklu „Biesy” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Przedstawienie oparte na powieści Fiodora Dostojewskiego w adaptacji Alberta Camusa to największe dokonanie Wajdy na niwie teatru; dość powiedzieć, że nie schodziło z afisza przez 14 lat! W filmie zaprezentowano archiwalne fragmenty sceniczne, wypowiedzi aktorów oraz wspomnienia Wajdy. Starożytni kosmici. Czy przed tysiącami lat Ziemię odwiedzali obcy? WIDEO Starożytni kosmici. Czy przed tysiącami lat Ziemię odwiedzali obcy? WIDEO Świat od lat elektryzują doniesienia o niezidentyfikowanych obiektach latających i bliskich spotkaniach z obcymi. Istnieją przypuszczenia, że podobne sytuacje miały miejsce w dalekiej przeszłości. Nie tylko nasi przodkowie, ale nawet dinozaury mogły mieć do czynienia z nieproszonymi gośćmi z kosmosu. Wojny owadów. Seria dokumentalna o brutalnym świecie drobnych stworzeń. ZDJĘCIA Wojny owadów. Seria dokumentalna o brutalnym świecie drobnych stworzeń. ZDJĘCIA Owady idą na wojnę. Na naszych oczach stoczą walki na śmierć i życie. Będą atakować przeciwnika, użyją swoich niebezpiecznych broni i nie cofną się przed niczym. Zwycięzca będzie tylko jeden. Zobacz niesamowite pojedynki pająków, mrówek i wielkich gąsienic. Milczenie w imię Boga. Dokument o pedofilii we włoskim Kościele Milczenie w imię Boga. Dokument o pedofilii we włoskim Kościele Włochy. Kraj, w którym Kościół katolicki wpływa na życie polityczne, społeczne i gospodarcze silniej niż w pozostałych państwach. Ten wpływ leży u podstawy sytuacji, o której wielu związanych z instytucją Kościoła wolałoby nie mówić.Pedofilia wśród kleru jest tu pilnie strzeżonym sekretem.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!