Idiota za granicą – komediowy program podróżniczy z Karlem Pilkingtonem w roli główne

Tytułowy idiota za granicą to Karl Pilkington, pracownik techniczny radia, bez wykształcenia, który zyskał sławę, uwielbienie i międzynarodową popularność dzięki absurdalnym i ignoranckim spostrzeżeniom na rozliczne tematy, które wygłaszał w audycji radiowej The Ricky Gervais Show. Pilkington wyrusza w podróż dookoła świata, żeby z właściwą sobie ignorancją i we właściwym sobie stylu komentować to, co tam zobaczy. W czwartym odcinku programu czeka go wycieczka do Meksyku.
Będą zatem niewybredne żarty z miejscowych obyczajów, będą szyderstwa z ważnych dla miejscowej ludności pamiątek historycznych i tradycji, będzie wyśmiewanie się z budynków i dzieł sztuki, które większość osób uważa za godne podziwu. „Jak to mnie zachwyca, kiedy mnie nie zachwyca?" mógłby zakrzyknąć Pilkington za wielkim pisarzem polskim, gdyby oczywiście w ogóle czytał książki.

Pilkingtona nie interesują inne kultury, a wycieczka za granicę to dla niego strata czasu, którą można byłoby wykorzystać zdecydowanie lepiej - co powiedzielibyście na przykład na konkurs w pluciu na odległość?

Podróż organizują słynnemu idiocie jego radiowi koledzy Ricky Gervais i Stephen Merchant, którzy postarali się, żeby uprzykrzyć mu pobyt za granicą tak bardzo, jak to tylko możliwe (uważny widz zauważy na pewno, że jest to zawoalowane szyderstwo z mody na radosne podróżowanie na własną rękę, w której poczynań podróżnika nie organizuje międzynarodowa korporacja podróżnicza i nie wszystko jest „all inclusive"). Pilkington musi zatem przemieszczać się zatłoczonymi autobusami lub rozklekotanymi furgonetkami, nocować w lokalnych motelach i jeść to samo, co miejscowi, a więc żaby, robaki czy zwierzęce oczy i jądra...

Co czeka nieszczęsnego idiotę w czwartym odcinku programu? Wizyta w Meksyku, czyli Mekce i Medynie światowej turystyki! W ramach zaliczania obowiązkowych atrakcji turystycznych Pilkington będzie musiał dać się pobić podczas pojedynku we wrestlingu, zjeść robaka i asystować przy ukrzyżowaniu podczas przedstawienia wielkanocnego.

Czy podczas swojej wycieczki dookoła świata tytułowy idiota zmieni swój stosunek do podróżowania i do innych kultur?

Redakcja 09/10/2014

Zobacz też

Ostatni dzwonek na kredyt hipoteczny po staremu. Na jakich zasadach? Ostatni dzwonek na kredyt hipoteczny po staremu. Na jakich zasadach? Jeśli planujesz zakup własnego M na kredyt, to si pospiesz. Grudzień 2012 to ostatni miesiąc, kiedy można jeszcze dostać kredyt hipoteczny na dotychczasowych zasadach. Od 1 stycznia 2012 r. banki zaczną inaczej liczyć zdolność kredytową. Wielu chętnych odejdzie z banku z kwitkiem. Przedstawiciele jakich grup zawodowych mogą liczyć na specjalne promocje w bankach? Przedstawiciele jakich grup zawodowych mogą liczyć na specjalne promocje w bankach? Przynajmniej od kilku lat banki skutecznie starały się być bardziej uniwersalne, udostępniając ujednoliconą ofertę dla wszystkich klientów. Jednak od pewnego czasu coraz częściej mamy do czynienia z ofertami adresowanymi do wybranych grup zawodowych. Prześledźmy najpopularniejsze dostępne na rynku propozycje i sprawdźmy, na które elementy oferty warto najbardziej zwrócić uwagę.   Czy ceny energii rosną? Zobacz, jak jest naprawdę Czy ceny energii rosną? Zobacz, jak jest naprawdę Od pewnego czasu jesteśmy bombardowani informacjami na temat wzrostu cen energii. Można wręcz powiedzieć, że straszenie cenami prądu stało się pewną modą, do której zawsze można się odwołać w przypadku braku ciekawszych tematów. Ale czy rzeczywiście jest tak źle? Mówimy, jak często zmieniają się ceny energii. Po co kotu wąsy? Do czego potrzebne kocie wąsy? Po co kotu wąsy? Do czego potrzebne kocie wąsy? Koty są jednymi z najpopularniejszych domowych zwierząt. Cenione jako drapieżniki o zdolnościach do eliminowania szkodników udomowione zostały około 9500 lat temu. Te mięsożerne ssaki posiadają bowiem bardzo dobry węch czterokrotnie silniejszy od człowieka, zmysł słuchu, wzrok oraz dzięki wibrysom zmysł dotyku. Owe wibrysy to „kocie wąsy” służące zwierzęciu do odbierania informacji z otoczenia.  

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!