Idiota za granicą – komediowy program podróżniczy z Karlem Pilkingtonem w roli główne

Tytułowy idiota za granicą to Karl Pilkington, pracownik techniczny radia, bez wykształcenia, który zyskał sławę, uwielbienie i międzynarodową popularność dzięki absurdalnym i ignoranckim spostrzeżeniom na rozliczne tematy, które wygłaszał w audycji radiowej The Ricky Gervais Show. Pilkington wyrusza w podróż dookoła świata, żeby z właściwą sobie ignorancją i we właściwym sobie stylu komentować to, co tam zobaczy. W czwartym odcinku programu czeka go wycieczka do Meksyku.
Będą zatem niewybredne żarty z miejscowych obyczajów, będą szyderstwa z ważnych dla miejscowej ludności pamiątek historycznych i tradycji, będzie wyśmiewanie się z budynków i dzieł sztuki, które większość osób uważa za godne podziwu. „Jak to mnie zachwyca, kiedy mnie nie zachwyca?" mógłby zakrzyknąć Pilkington za wielkim pisarzem polskim, gdyby oczywiście w ogóle czytał książki.

Pilkingtona nie interesują inne kultury, a wycieczka za granicę to dla niego strata czasu, którą można byłoby wykorzystać zdecydowanie lepiej - co powiedzielibyście na przykład na konkurs w pluciu na odległość?

Podróż organizują słynnemu idiocie jego radiowi koledzy Ricky Gervais i Stephen Merchant, którzy postarali się, żeby uprzykrzyć mu pobyt za granicą tak bardzo, jak to tylko możliwe (uważny widz zauważy na pewno, że jest to zawoalowane szyderstwo z mody na radosne podróżowanie na własną rękę, w której poczynań podróżnika nie organizuje międzynarodowa korporacja podróżnicza i nie wszystko jest „all inclusive"). Pilkington musi zatem przemieszczać się zatłoczonymi autobusami lub rozklekotanymi furgonetkami, nocować w lokalnych motelach i jeść to samo, co miejscowi, a więc żaby, robaki czy zwierzęce oczy i jądra...

Co czeka nieszczęsnego idiotę w czwartym odcinku programu? Wizyta w Meksyku, czyli Mekce i Medynie światowej turystyki! W ramach zaliczania obowiązkowych atrakcji turystycznych Pilkington będzie musiał dać się pobić podczas pojedynku we wrestlingu, zjeść robaka i asystować przy ukrzyżowaniu podczas przedstawienia wielkanocnego.

Czy podczas swojej wycieczki dookoła świata tytułowy idiota zmieni swój stosunek do podróżowania i do innych kultur?

Redakcja 12/10/2014

Zobacz też

Zrabowane złoto – bitwa o skarb. Kto wygra spór o ładunek zatopionego XVII-wiecznego okrętu? Zrabowane złoto – bitwa o skarb. Kto wygra spór o ładunek zatopionego XVII-wiecznego okrętu? Wrak statku o kryptonimie Czarny Łabędź skrywał największy skarb, jaki kiedykolwiek znaleziono w morskich głębinach. Płetwonurkowie odkryli na pokładzie aż 17 ton srebra, w tym m.in. historyczne monety, które zostały wybite ponad 200 lat temu. Kiedy łowcy skarbów cieszyli się ze znaleziska, królestwo Hiszpanii zgłosiło do niego roszczenia. Kto ostatecznie otrzyma skarb warty pół miliarda dolarów? Prepersi w Ameryce. Jak USA szykuje się na apokalipsę? Opis serii Prepersi w Ameryce. Jak USA szykuje się na apokalipsę? Opis serii Czy jesteś gotowy na apokalipsę? Szukasz bezpiecznego miejsca, ukrytego głęboko pod ziemią? Obejrzyj serial Prepersi w Ameryce – Doomsday Bunkers i zobacz, jak powstają wyjątkowe schrony na zamówienie. Zapomnij o betonowych, przygnębiających bunkrach. Teraz to luksusowe rezydencje. Weterynarz oceanów: opis serii. Co w kolejnych odcinkach? Weterynarz oceanów: opis serii. Co w kolejnych odcinkach? „Weterynarz oceanów” odkrywa przed widzami ekscytujący podwodny świat Bermudów, skrywający w sobie wiele tajemnic. Narratorem serii jest hollywoodzki gwiazdor Michael Douglas. Zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz bliskość podmorskiej fauny i flory sprawiają, że podczas oglądania widz poczuje się jak nieustraszony płetwonurek, który schodzi na samo dno oceanu. Fast food nation. Film o ciemnych stronach ulubionego dania Ameryki Fast food nation. Film o ciemnych stronach ulubionego dania Ameryki Pracownik sieci fast foodów prowadzi śledztwo w sprawie skażonego mięsa. To, co odkryje w fabrykach, będzie przerażające. Poruszający film „Fast food nation” z Gregiem Kinnearem, Ethanem Hawke, Patricią Arquette i Brucem Willisem ukazuje ciemną stronę amerykańskich korporacji spożywczych.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!