Idiota za granicą – komediowy program podróżniczy z Karlem Pilkingtonem w roli główne

Tytułowy idiota za granicą to Karl Pilkington, pracownik techniczny radia, bez wykształcenia, który zyskał sławę, uwielbienie i międzynarodową popularność dzięki absurdalnym i ignoranckim spostrzeżeniom na rozliczne tematy, które wygłaszał w audycji radiowej The Ricky Gervais Show. Pilkington wyrusza w podróż dookoła świata, żeby z właściwą sobie ignorancją i we właściwym sobie stylu komentować to, co tam zobaczy. W czwartym odcinku programu czeka go wycieczka do Meksyku.
Będą zatem niewybredne żarty z miejscowych obyczajów, będą szyderstwa z ważnych dla miejscowej ludności pamiątek historycznych i tradycji, będzie wyśmiewanie się z budynków i dzieł sztuki, które większość osób uważa za godne podziwu. „Jak to mnie zachwyca, kiedy mnie nie zachwyca?" mógłby zakrzyknąć Pilkington za wielkim pisarzem polskim, gdyby oczywiście w ogóle czytał książki.

Pilkingtona nie interesują inne kultury, a wycieczka za granicę to dla niego strata czasu, którą można byłoby wykorzystać zdecydowanie lepiej - co powiedzielibyście na przykład na konkurs w pluciu na odległość?

Podróż organizują słynnemu idiocie jego radiowi koledzy Ricky Gervais i Stephen Merchant, którzy postarali się, żeby uprzykrzyć mu pobyt za granicą tak bardzo, jak to tylko możliwe (uważny widz zauważy na pewno, że jest to zawoalowane szyderstwo z mody na radosne podróżowanie na własną rękę, w której poczynań podróżnika nie organizuje międzynarodowa korporacja podróżnicza i nie wszystko jest „all inclusive"). Pilkington musi zatem przemieszczać się zatłoczonymi autobusami lub rozklekotanymi furgonetkami, nocować w lokalnych motelach i jeść to samo, co miejscowi, a więc żaby, robaki czy zwierzęce oczy i jądra...

Co czeka nieszczęsnego idiotę w czwartym odcinku programu? Wizyta w Meksyku, czyli Mekce i Medynie światowej turystyki! W ramach zaliczania obowiązkowych atrakcji turystycznych Pilkington będzie musiał dać się pobić podczas pojedynku we wrestlingu, zjeść robaka i asystować przy ukrzyżowaniu podczas przedstawienia wielkanocnego.

Czy podczas swojej wycieczki dookoła świata tytułowy idiota zmieni swój stosunek do podróżowania i do innych kultur?

Redakcja 12/10/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!