Idiota za granicą - komediowy program podróżniczy. Odcinek 2: Pilkington w Indiach

Tytułowy idiota to Karl Pilkington, pracownik techniczny radia bez wykształcenia, który zyskał sławę, uwielbienie i międzynarodową popularność dzięki absurdalnym i ignoranckim spostrzeżeniom na rozliczne tematy, które wygłaszał w audycji radiowej The Ricky Gervais Show. Pilkington wyrusza w podróż dookoła świata, żeby z właściwą sobie ignorancją i we właściwym sobie stylu komentować to, co tam zobaczy.
Będą zatem niewybredne żarty z miejscowych obyczajów, będą szyderstwa z ważnych dla miejscowej ludności pamiątek historycznych i tradycji, będzie wyśmiewanie się z budynków i dzieł sztuki, które większość osób uważa za godne podziwu.

Pilkingtona nie interesują inne kultury, a wycieczka za granicę to dla niego strata czasu, którą można byłoby wykorzystać zdecydowanie lepiej - co powiedzielibyście na przykład na konkurs w pluciu na odległość?

Podróż organizują Pilkingtonowi jego radiowi koledzy Ricky Gervais i Stephen Merchant, którzy postarali się, żeby uprzykrzyć mu pobyt za granicą tak bardzo, jak to tylko możliwe (uważny widz zauważy na pewno, że jest to zawoalowane szyderstwo z mody na podróżowanie na własną rękę, w której nie wszystko jest „all inclusive"). Pilkington musi zatem przemieszczać się zatłoczonymi autobusami lub rozklekotanymi furgonetkami, nocować w lokalnych motelach i jeść to samo, co miejscowi, a więc żaby, robaki czy zwierzęce oczy i jądra.

W drugim odcinku programu Gervais i Merchant zafundowali swojemu godnemu pożałowania koledze między innymi wizytę w sanktuarium krów w Indiach, gdzie w ramach jednego z rytuałów Pilkington będzie chodził z krowimi odchodami na głowie. Czy po swojej podróży dookoła świata tytułowy idiota zmieni swój stosunek do podróży i innych kultur?


 

Redakcja 28/09/2014

Podobne

Idiota za granicą - komediowy program podróżniczy. Odcinek 2: Pilkington w Indiach Idiota za granicą - komediowy program podróżniczy. Odcinek 2: Pilkington w Indiach Tytułowy idiota to Karl Pilkington, pracownik techniczny radia bez wykształcenia, który zyskał sławę, uwielbienie i międzynarodową popularność dzięki absurdalnym i ignoranckim spostrzeżeniom na rozliczne tematy, które wygłaszał w audycji radiowej The Ricky Gervais Show. Pilkington wyrusza w podróż dookoła świata, żeby z właściwą sobie ignorancją i we właściwym sobie stylu komentować to, co tam zobaczy. Idiota za granicą – komediowy program podróżniczy z Karlem Pilkingtonem w roli główne Idiota za granicą – komediowy program podróżniczy z Karlem Pilkingtonem w roli główne Tytułowy idiota za granicą to Karl Pilkington, pracownik techniczny radia, bez wykształcenia, który zyskał sławę, uwielbienie i międzynarodową popularność dzięki absurdalnym i ignoranckim spostrzeżeniom na rozliczne tematy, które wygłaszał w audycji radiowej The Ricky Gervais Show. Pilkington wyrusza w podróż dookoła świata, żeby z właściwą sobie ignorancją i we właściwym sobie stylu komentować to, co tam zobaczy. W czwartym odcinku programu czeka go wycieczka do Meksyku. Idiota za granicą, odc. 6 Brazylia. Pilkington zwiedza Rio de Janeiro i próbuje być bardziej towarzyski Idiota za granicą, odc. 6 Brazylia. Pilkington zwiedza Rio de Janeiro i próbuje być bardziej towarzyski W 6 odcinku programu Idiota za granicą Ricky Gervais i Stephen Merchant wysyłają niechętnego podróżnika, Karla Pilkingtona w podróż do Brazylii, aby zobaczył słynnego Chrystusa Odkupiciela. Ale zanim Pilkington się tam dostanie, bierze udział w karnawale w Rio, poznaje tamtejszych gejów oraz kulturę brazylijskiego plażowania, gdy nieświadomie trafia na plaży nudystów... Idiota za granicą, odc. 7.: Peru. Wyprawa na Machu Picchu Idiota za granicą, odc. 7.: Peru. Wyprawa na Machu Picchu Niechętnego podróżom Karla Pilkingtona jego przyjaciele, Ricky Gervais i Stephen Merchant, tym razem wysyłają na wycieczkę do Peru, by zobaczył ostatni z listy siedmiu cudów świata – Machu Picchu.

Zobacz też

Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej? Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej? Zwrot nadpłaconego podatku w ramach ulgi rehabilitacyjnej to 18 proc. kwoty odliczanej. Aby otrzymać odpis należy dokładnie udokumentować wydatki poprzez faktury i bankowe dowody zapłaty. Dokumenty muszą zawierać dokładne dane osoby ubiegającej się o odpis i adresy firm świadczących usługi pomocowe. Podatki za zysk z wynajmu. Zyski z wynajmu - jak są opodatkowane? Podatki za zysk z wynajmu. Zyski z wynajmu - jak są opodatkowane? Wiele osób wynajmuje mieszkania „na czarno”, po to by uniknąć konieczności płacenia podatków od uzyskanych z tego korzyści. Z finansowego punktu widzenia układ jest korzystny dla obu stron – od najemcy można żądać nieco mniej, wynajmujący nie musi się dzielić zyskami z fiskusem. Jednak taki sposób postępowania nie jest ani uczciwy, ani bezpieczny. Lepiej załatwić wszystko zgodnie z prawem. Ale jak? Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 10.: Cuda. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 10.: Cuda. WIDEO bez cenzury Wojna z Francją trwa. Rodrigo Borgia, czyli od niedawna papież Aleksander VI, organizuje sojusz przeciwko Francuzom. Tymczasem jego córka Lukrecja jest coraz bardziej przekonana, że resztę życia chce spędzić w klasztorze. Godzina zero – zamach terrorystyczny w Oklahoma City. Przebieg, przyczyny i tło ataku Godzina zero – zamach terrorystyczny w Oklahoma City. Przebieg, przyczyny i tło ataku To był największy zamach terrorystyczny na terenie USA przed atakiem na World Trade Center 11 września 2001 roku. Zginęło w nim 168 osób, a ponad 680 zostało rannych. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka serii „Godzina zero", poświęconego zamachowi w Oklahoma City.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!