Huragany, odc. 7.: Katrina nie tylko w Nowym Orleanie

Huragan Katrina zyskał złą sławę jako ten, który zniszczył Nowy Orlean. Mniej się pamięta o tym, że kataklizm nawiedził także 49 hrabstw stanu Mississippi.Huragan Katrina tak mocno zapisał się w ludzkiej pamięci, że choć od jego przejścia przez USA minęło sporo lat, wciąż jest kojarzony w Stanach i za granicą. Kataklizm sprawił, że 49 hrabstw stanu Missisipi znalazło się w strefie katastrofy. Gdy burza nad oceanem zbliżała się do wybrzeży, ludzie przygotowywali się na najgorsze.

W miasteczku Bay St. Louis ratownik zebrał nazwiska ewakuowanych przez siebie osób. Kartkę z tymi danymi zabezpieczył przed wodą i zapieczętował na wypadek, gdyby nikt miał nie przeżyć ataku huraganu Katrina. Zespół pielęgniarek w szpitalu w mieście Biloxi walczy, by utrzymać pacjentów przy życiu, gdy ulewny deszcz i straszliwy wiatr biją w okna placówki, grożąc zmieceniem budynku z powierzchni ziemi.

Komendant policji w parutysięcznym nadmorskim Pass Christian dowodzi akcją ratunkową z wojskowej ciężarówki ciężarówek, ale zostaje zmuszony do schronienia się w bibliotece miejskiej. Nagranie wykonane przez jednego z podwładnych komendanta pokazuje, jak fala powodziowa wywołana przez huragan Katrina wpycha samochód przez okno biblioteki do jej wnętrza...

Fot. Thinkstockphotos.com

Redakcja 28/09/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!