Huragany, odc. 7.: Katrina nie tylko w Nowym Orleanie

Huragan Katrina zyskał złą sławę jako ten, który zniszczył Nowy Orlean. Mniej się pamięta o tym, że kataklizm nawiedził także 49 hrabstw stanu Mississippi.Huragan Katrina tak mocno zapisał się w ludzkiej pamięci, że choć od jego przejścia przez USA minęło sporo lat, wciąż jest kojarzony w Stanach i za granicą. Kataklizm sprawił, że 49 hrabstw stanu Missisipi znalazło się w strefie katastrofy. Gdy burza nad oceanem zbliżała się do wybrzeży, ludzie przygotowywali się na najgorsze.

W miasteczku Bay St. Louis ratownik zebrał nazwiska ewakuowanych przez siebie osób. Kartkę z tymi danymi zabezpieczył przed wodą i zapieczętował na wypadek, gdyby nikt miał nie przeżyć ataku huraganu Katrina. Zespół pielęgniarek w szpitalu w mieście Biloxi walczy, by utrzymać pacjentów przy życiu, gdy ulewny deszcz i straszliwy wiatr biją w okna placówki, grożąc zmieceniem budynku z powierzchni ziemi.

Komendant policji w parutysięcznym nadmorskim Pass Christian dowodzi akcją ratunkową z wojskowej ciężarówki ciężarówek, ale zostaje zmuszony do schronienia się w bibliotece miejskiej. Nagranie wykonane przez jednego z podwładnych komendanta pokazuje, jak fala powodziowa wywołana przez huragan Katrina wpycha samochód przez okno biblioteki do jej wnętrza...

Fot. Thinkstockphotos.com

Redakcja 28/09/2015

Zobacz też

Czego rodzic nie powinien robić na Facebooku? Czego rodzic nie powinien robić na Facebooku? Szczęśliwi rodzice dzielą się ze znajomymi zdjęciami swoich pociech dokumentując bez mała każdy nowy ząbek i każdą zdrową kupkę. Umieszczają też na Facebooku zdjęcia dzieci... a niemal każdy może te zdjęcia znaleźć. Mówimy, czego nie wolno robić na Facebooku. W których regionach Polski są najwyższe EMERYTURY, a w których najniższe? W których regionach Polski są najwyższe EMERYTURY, a w których najniższe? Nawet 600 złotych miesięcznie! Tyle wynosi różnica średnich emerytur w poszczególnych województwach w Polsce. Prezentujemy polską mapę świadczeń emerytalnych i rentowych. W których regionach Polski są najwyższe emerytury, a w których najniższe? Emeryci i renciści na Wschodzie Polski otrzymują niższe świadczenia... Jak nie dać się oszukać parabankom? 10 dobrych rad! Jak nie dać się oszukać parabankom? 10 dobrych rad! Parabanki wyrastają w Polsce niczym grzyby po deszczu. Coraz częściej słychać o firmach, które oszukały zwykłych Polaków. Ludzie ci stracili dziesiatki, a nawet setki tysięcy złotych. Jak się nie dać nabrać parabankom i innym podejrzanym instytucjom finansowym? Kim są najbogatsi ludzie w Ameryce w 2012 roku. Kto jest najbogatszy? Kim są najbogatsi ludzie w Ameryce w 2012 roku. Kto jest najbogatszy? Bill Gates, twórca Microsoftu, jest według magazynu Forbes najbogatszym człowiekiem Ameryki w 2012 roku. Nie jest to odkrycie. Gates zajmował pierwsze miejsce na liście w latach 1995-2007. W 2008 roku był trzeci. W 2009 znowu powrócił na szczyt. Jego fortuna wyceniana jest na 66 mld dolarów. Kto jeszcze trafił na listę najbogatszych Amerykanów?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!