Huragany, odc. 4. Huragan Irene - jakie stany ucierpiały na skutek Irene?

Huragan Irene powstał nad Atlantykiem i zaatakował wschodnie wybrzeże USA. Jego ofiarą podało aż 11 stanów: Karolina Północna, Wirginia, Maryland, New Jersey, Nowy Jork, Connecticut, Massachusetts, Rhode Island, New Hampshire, Vermont, Maine. Poznajmy historie ludzi, którzy walczyli ze skutkami Irene.Jest druga połowa sierpnia 2011 roku. Ponad 65 mln ludzi wzdłuż wschodniego wybrzeża USA jest zagrożonych przez huragan Irene, który sieje zniszczenia od Południowej Karoliny do Maine. Irene sprowadziła na wybrzeże bardzo ulewne deszcze. Rzeki w sześciu północno-wschodnich stanach osiągają tak wysoki poziom, jakiego nie widziano od stu lat albo dłużej, całe miasta i wsie zostają zmyte z mapy.

W New Jersey dwóch żołnierzy próbuje bezskutecznie uratować kobietę uwięzioną w zalanym samochodzie, kolejna dzielna osoba nie bojąca się rwącej wody próbuje uratować tonącego przywiązanego do drzewa.

W stanie Nowy Jork kobieta odzyskująca siły po leczeniu raka piersi dzwoni pod 911, gdy powódź odrywa jej dom od fundamentów. Kiedy łódź ratownicza wywraca się zanim dotrze do niej, ona, jej syn i siostrzeniec są zmuszeni do spędzenia reszty burzy na dachu ich domu!

Czteroosobowa rodzina uwięziona zostaje w swoim sklepie przez rosnące rozlewiska. Cała czwórka musi jednak uciekać kiedy budynek zaczyna się walić.
Trójka nastolatków poczuje na własnej skórze, że nie można lekceważyć siły powodzi, gdy ich łódź rybacka zostaje zatopiona przez pędzącą wodę.

Huragany odc. 4 Huragan Irene na antenie FOKUS TV i na www.fokus.tv/player we wtorek, 22 września o godzinie 20:00
 

Tagi: huragany, huragan,

Redakcja 16/09/2015

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!