Huragany odc. 3 - Bitwa o Nowy Orlean, czyli huragan Katrina. Jak Nowy Orlean poradził sobie ze skutkami Katriny?

Lato 2005 - huragan Katrina uderzył w Nowy Orlean i spowodował najgorszą klęskę żywiołową w historii USA. W następstwie huraganu Nowy Orlean popadł w chaos i anarchię, Zobacz, jak mieszkańcy angażowali się w desperackiej walki o przetrwanie.Kolejny odcinek serialu Huragany poświęcony jest skutkom huraganu Katrina, który z niespotykaną siłą uderzył w wybrzeże Luizjany i zdemolował Nowy Orlean. Fale przerwały wały przeciwpowodziowe i wdarły się do miasta. W efekcie zalane zostało 80% miasta, zginęło 1836 osób, a 705 zostało uznane za zaginione.

W serialu Huragany pokazane są zniszczenia jakich dokonał huragan, ale też wpływ katastrofy na ludzkie zachowania. I tak w odcinku poświęconym atakowi huraganu Katrina zobaczymy, jak były żołnierz US Marine rekwiruje łódkę i ratuje ponad 200 osób z zalanych budynków. Dowiemy się jak historyk wojskowy wypłoszył gang złodziei. Poznamy historię 88-letniej kobiety, która przeżyła 11 dni uwięziona sama w maleńkim pomieszczeniu na poddaszu i cudem została uratowana przed śmiercią. Zobaczymy, jak fotograf, który próbował robić zdjęcia, aby powiedzieć światu, co się dzieje jest był zmuszony dokonać kilku trudnych wyborów i podjąć wiele ryzykownych decyzji, kiedy płynął maleńką łodzią wiosłową przez zalane ulice.


 

Redakcja 14/09/2015

Zobacz też

ŚMIAŁY - jacht dwóch najgłośniejszych polskich wypraw pod żaglami w XX w ŚMIAŁY - jacht dwóch najgłośniejszych polskich wypraw pod żaglami w XX w Jacht ŚMIAŁY w 2015 r. obchodzi trzy jubileusze! Ten najsłynniejszy moim zdaniem polski jacht świętuje 55-lecie powstania, 50-lecie wyprawy dookoła Ameryki Południowej i 45-lecie rejsu wokół Islandii. Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 12. Któż jak Bóg. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 12. Któż jak Bóg. WIDEO bez cenzury Cezar Borgia świętuje swój sukces. Chce, by Leonardo da Vincij podjął u niego pracę jako konstruktor machin wojennych. Czy renesansowy geniusz przyjmie propozycję genialnego władcy? Oto Borgiowie i ich dalsze dzieje w kolejnym odcinku drugiego sezonu serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów". Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 11. Siedem Boleści. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 11. Siedem Boleści. WIDEO bez cenzury Czy papież zawarł pakt z diabłem? Takie chodzą plotki... Aleksander VI zewsząd otoczony jest wrogami, jednak wciąż trwa na urzędzie, a nawet odnosi sukcesy. Oto Borgiowie i ich dalsze dzieje w kolejnym odcinku drugiego sezonu serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów". Zielony raj – surfing w Australii, cudowne plaże, jaskinie i wino Zielony raj – surfing w Australii, cudowne plaże, jaskinie i wino Margaret River – półwysep na zachodnim wybrzeżu kontynentu australijskiego to jeden z niedawno odkrytych turystycznych ziemskich rajów. Spragnieni wypoczynku przybysze znajdą tu moc niesamowitych atrakcji – cudowne plaże, niesamowitą przyrodę, wspaniałe jedzenie oraz wino. A jeśli planujecie wybrać się na surfing w Australii, to właśnie tu znajdziecie najlepsze warunki do uprawiania tego sportu!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!