Huragany odc. 2 - Terror w Teksasie, czyli huragan Ike

W serialu Huragany  tym razem zobaczymy relacje dotyczące huraganu Ike, który w  2008 roku spustoszył wybrzeże Teksasu. W Serialu Huragany dowiadujemy się, dzięki niepublikowanym dotąd materiałom filmowym oraz relacjom świadków, jak tę tragedię widzieli członkowie załóg ratowniczych oraz ocaleni.Jesienią 2008 roku  nad Zatoką Meksykańską kręcił się - stale nabierając sił -  huragan 4, wysokiej kategorii, o wdzięcznym imieniu Ike. Gdy skręcił w stronę lądu, pruł już z szybkością ponad 190 km/h i zaczął powodować straty. Aby uniknąć tragedii, które mógłby spowodować, zarządzono ewakuację wielu miejscowości - w pierwszej kolejności zachęcając przede wszystkim turystów do powrotu do domu. W sumie ewakuowano milion osób.

Nie wszyscy jednak posłuchali próśb władz, niektórzy odmówili ewakuacji.  W filmie Huragany poznajemy np. historię hotelarza, który pozostał  w swoim hotelu, bo jeden z gości odmówił opuszczenia go. W efekcie miał on okazję zobaczyć jak jego hotel rozkładany jest na części przez fale niesione huraganowym wiatrem. Inną historią jest opowieść o parze, która zobaczyła jak fale mające 6 metrów wysokości po prostu zmywają ich dom... W następujące po burzy dni tysiące ratowników wzięło udział w najbardziej rozległej operacji poszukiwania i ratowania, jaka kiedykolwiek miała miejsce na ziemi amerykańskiej.


 

Redakcja 04/09/2015

Zobacz też

Demon terroru. Osama bin Laden prywatnie Demon terroru. Osama bin Laden prywatnie 2 maja 2011 roku amerykańscy żołnierze zabili lidera Al-Kaidy i przejęli jego dokumenty i twarde dyski. Te materiały zostały udostępnione i wyłania się z nich pełniejszy obraz Osamy bin Ladena. Najsmaczniejsze miasta świata. Ishai Golan prezentuje najlepsze restauracje z całego globu. ZDJĘCIA Najsmaczniejsze miasta świata. Ishai Golan prezentuje najlepsze restauracje z całego globu. ZDJĘCIA Ishai Golan przedstawia przewodnik po najciekawszych restauracjach świata. W każdym mieście, które odwiedza, wybiera cztery lokale, które najlepiej oddają ducha miasta i tworzą najnowsze kulinarne trendy. Widzowie poznają od kuchni między innymi Barcelonę, Pragę, Rzym, Manilę, Stambuł, Amsterdam, Tel Awiw, Berlin i Madryt. Tabu USA. Naprawdę dziwne zachowania, zwyczaje i pasje Amerykanów. ZDJĘCIA, OPISY ODCINKÓW Tabu USA. Naprawdę dziwne zachowania, zwyczaje i pasje Amerykanów. ZDJĘCIA, OPISY ODCINKÓW Autorzy programu przyglądają się dziwnym zachowaniom, zwyczajom lub pasjom mieszkańców Stanów Zjednoczonych, które mogą wywoływać szok lub oburzenie. Odwiedzają m.in. osoby trudniące się niepopularnymi zawodami, a także ludzi, których wyróżnia nietypowy wygląd. Rozmawiają z nimi na trudne tematy dotyczące m.in. reakcji społeczeństwa na dziwne zwyczaje. Waga ciężka, odcinek 1. Poznajemy Emila, Elę i Karolinę. WIDEO Waga ciężka, odcinek 1. Poznajemy Emila, Elę i Karolinę. WIDEO W pierwszym odcinku serialu „Sala operacyjna: Waga ciężka” poznajemy troje bohaterów: Emila, Elę i Karolinę. Co ich łączy? Otyłość, którą chcą pokonać za sprawą chirurgicznego zmniejszenia żołądka. Czy uda im się spełnić marzenie o powrocie do zdrowej wagi? I jak będzie wyglądała ich droga do tego celu?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!