Huragany odc. 2 - Terror w Teksasie, czyli huragan Ike

W serialu Huragany  tym razem zobaczymy relacje dotyczące huraganu Ike, który w  2008 roku spustoszył wybrzeże Teksasu. W Serialu Huragany dowiadujemy się, dzięki niepublikowanym dotąd materiałom filmowym oraz relacjom świadków, jak tę tragedię widzieli członkowie załóg ratowniczych oraz ocaleni.Jesienią 2008 roku  nad Zatoką Meksykańską kręcił się - stale nabierając sił -  huragan 4, wysokiej kategorii, o wdzięcznym imieniu Ike. Gdy skręcił w stronę lądu, pruł już z szybkością ponad 190 km/h i zaczął powodować straty. Aby uniknąć tragedii, które mógłby spowodować, zarządzono ewakuację wielu miejscowości - w pierwszej kolejności zachęcając przede wszystkim turystów do powrotu do domu. W sumie ewakuowano milion osób.

Nie wszyscy jednak posłuchali próśb władz, niektórzy odmówili ewakuacji.  W filmie Huragany poznajemy np. historię hotelarza, który pozostał  w swoim hotelu, bo jeden z gości odmówił opuszczenia go. W efekcie miał on okazję zobaczyć jak jego hotel rozkładany jest na części przez fale niesione huraganowym wiatrem. Inną historią jest opowieść o parze, która zobaczyła jak fale mające 6 metrów wysokości po prostu zmywają ich dom... W następujące po burzy dni tysiące ratowników wzięło udział w najbardziej rozległej operacji poszukiwania i ratowania, jaka kiedykolwiek miała miejsce na ziemi amerykańskiej.


 

Redakcja 07/09/2015

Zobacz też

Czy Maryja jest bardziej czczona niż Duch Święty? Czy Maryja jest bardziej czczona niż Duch Święty? Maryja, matka Jezusa wśród katolików jest czczona częściej. Wśród wielu chrześcijan innych wyznań kult ten jest postrzegany jako herezja. Jak wyjaśnia o. Stanisław Tasiemski dominikanin modlitwa "Zdrowaś Maryjo" świadczy o tym, że Maryja nie konkuruje Duchem Świętym, tylko do niego przybliża łaską. Czy Maryja, matka Boża doszła do "nirwany" z Duchem Świętym? Czy Maryja, matka Boża doszła do "nirwany" z Duchem Świętym? Najnowsze fakty dowodzą, że Maryja Matka Boża osiągnęła stan "katolickiej nirwany", w której to w pełni połączyła się z Duchem Świętym. Dlatego mówi się "łaski pełna". To znaczy zjednoczona mistycznie i cieleśnie z Bogiem. Stan tej pełnej akceptacji Boga umożliwił jej poczęcie syna z Ducha Świętego. Ogród jesienią: Co zrobić ze zwiędłymi liśćmi? Czy wolno je palić? Ogród jesienią: Co zrobić ze zwiędłymi liśćmi? Czy wolno je palić? By ogród wyglądał schludnie, zgrabiasz liście z trawnika i… nie bardzo wiesz, co z nimi dalej zrobić. Możesz przenieść je na kompost, przekopać z ziemią, przygotowując ją do siewu na wiosnę, zapakować w worki i wywieźć na śmietnik. Ale, czy wolno je spalić? Oto, co mówią przepisy. Jakie elementy w aucie sprawdzać, by uniknąć wypadków? Jakie elementy w aucie sprawdzać, by uniknąć wypadków? Niesprawność techniczna pojazdu była w 2013 roku przyczyną 144 wypadków drogowych, a 53 z nich miały miejsce z powodu zawinionej przez kierującego niesprawności auta. W konsekwencji zginęło 6 osób, a 63 osoby zostały ranne. Jakie elementy auta należy regularnie sprawdzać, aby uniknąć takich zdarzeń?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!