Hotel z widokiem na Formułę 1 – dokument o hotelu, który powstał w środku toru F1

Formuła 1 to niezwykle drogi i niezwykle efektowny sport. Nowy dokument FOKUS TV zatytułowany Hotel z widokiem na Formułę 1 pokazuje jeden z najbardziej niezwykłych obiektów związanych z F1.

 

Wybudowanie ekskluzywnego hotelu w samym środku toru Formuły 1 to dosyć niecodzienny pomysł. Szczególnie kiedy mówimy o 499 luksusowych pokojach w dwóch budynkach połączonych mostem, pokrytym gigantyczną szklaną kopułą niewysoko nad torem. Dach zbudowany jest z 5800 paneli LED na których można wyświetlać obrazy lub video. To wszystko na środku pustyni.

Dokument opowiada o kulisach powstania tego wyjątkowego obiektu. Kto był jego pomysłodawcą? Skąd wziął się pomysł i jak przebiegały prace od fazy projektów do oddania obiektu do użytku? Tego wszystkiego można będzie dowiedzieć się z filmu Hotel z widokiem na Formułę 1.

 

 

 

Redakcja 06/07/2015

Zobacz też

Kim jest MAGDALENA GAJ? Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Kim jest MAGDALENA GAJ? Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj jest nową szefową urzędu regulującego rynek telekomunikacji i poczty od 27 stycznia 2012r. Zajęła miejsce prezes Anny Stróżyńskiej. Gaj ma na swoim koncie wiele osiągnięć. To dzięki jej staraniom zostały zatwierdzone i wprowadzone w życie dwie ustawy: tzw. megaustawa internetowa, która likwiduje bariery w inwestycjach telekomunikacyjnych oraz ustawa zakazująca organizowania oszukańczych loterii SMS. Sama o sobie często mówi, że jest człowiekiem kompromisu. Dowiedz się, kim jest nowa prezes UKE.  Jakie urządzenia umożliwiają geolokalizację? Do czego może się przydać geolokalizacja? Jakie urządzenia umożliwiają geolokalizację? Do czego może się przydać geolokalizacja? W świecie, którym rządzi informacja, również dane o położeniu geograficznym bywają na wagę złota. Przy pomocy tak zwanej geolokalizacji można nie tylko namierzyć przedmiot czy osobę, ale też oznaczać ich położenie w wirtualnym świecie. Geolokalizację umożliwiają odpowiednie urządzenia. Zobacz jakie urządzenia pomagają w geolokalizacji? Co zrobić z rozładowanym akumulatorem? Co zrobić z rozładowanym akumulatorem? Zima to dla wielu kierowców ogromny problem. Szczególnie, gdy za oknem trzaskają siarczyste mrozy, a twój samochód nie stoi w ciepłym garażu. Codziennie rano wychodząc z domu, zastanawiasz się: odpali czy nie odpali? Jak piszemy „nie” z różnymi wyrazami? Kiedy razem, kiedy osobno? Cz. I Jak piszemy „nie” z różnymi wyrazami? Kiedy razem, kiedy osobno? Cz. I Zasada pisowni partykuły "nie" zależy od tego, do jakiej części mowy należy wyraz następujący po „nie”. Inaczej więc piszemy „nie” z rzeczownikami, a inaczej z czasownikami. Zobacz, jak pisać „nie” z czasownikami, przysłówkami, liczebnikami i przyimkami.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!