Historia świata odc. 8 - Hitler, Ghandi i Oppenheimer, lądowanie na księżycu i internet, czyli pełen sprzeczności XX wiek. FOKUS TV zaprasza!

Hitler, Ghandi, Oppenheimer, Stalin i Gorbaczow, lądowanie na księżycu, wielkie wynalazki i internet, totalitaryzmy, wojny i Holocaust... XX wiek upłynął pod znakiem przeciwieństw. FOKUS TV zaprasza na ósmy, ostatni odcinek serii „Historia świata".

 

Wiek sprzeczności

Wiek dwudziesty był epoką ekstremizmów i przeciwieństw, wielkich osiągnięć umysłu ludzkiego i niespotykanego okrucieństwa, które pozbawiło życie miliony niewinnych ludzi. Narodziły się zbrodnicze systemy polityczne - nazistowski faszyzm i sowiecki komunizm, starły się ze sobą dwa ustroje - kapitalizm i komunizm. Bieg historii zmieniali wielcy przywódcy - głoszący idee pacyfistyczne Mahatma Gandhi i największy zbrodniarz w historii świata - Adolf Hitler. Zakończyła się era kolonializmu. Człowiek po raz pierwszy poleciał w kosmos I wylądował na księżycu. Skonstruowane zostały i wprowadzone do powszechnego użytku szybkie i wytrzymałe maszyny pozwalające na bardzo szybkie przemieszanie się - samochody i samoloty. Rozpoczęła się era komputeryzacji.


Okrucieństwo i pacyfizm

Ale postęp naukowy i technologiczny nie zawsze wykorzystywany był dla dobra ludzkości. Wprost przeciwnie. Robert Oppenheimer wraz z zespołem najświetniejszych umysłów z całego świata w ciągu zaledwie kilku lat zdołał opracować najbardziej śmiercionośną broń, jaką kiedykolwiek znała ludzkość. Ale to przecież właśnie w XX wieku narodziła się idea pacyfizmu, ekologia, a kobiety zaczęły powoli odzyskiwać należne im prawa... FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na ósmy i ostatni odcinek serii „Historia świata", poświęcony wydarzeniom XX wieku!

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja 24/04/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!