Historia świata odc. 8 - Hitler, Ghandi i Oppenheimer, lądowanie na księżycu i internet, czyli pełen sprzeczności XX wiek. FOKUS TV zaprasza!

Hitler, Ghandi, Oppenheimer, Stalin i Gorbaczow, lądowanie na księżycu, wielkie wynalazki i internet, totalitaryzmy, wojny i Holocaust... XX wiek upłynął pod znakiem przeciwieństw. FOKUS TV zaprasza na ósmy, ostatni odcinek serii „Historia świata".

 

Wiek sprzeczności

Wiek dwudziesty był epoką ekstremizmów i przeciwieństw, wielkich osiągnięć umysłu ludzkiego i niespotykanego okrucieństwa, które pozbawiło życie miliony niewinnych ludzi. Narodziły się zbrodnicze systemy polityczne - nazistowski faszyzm i sowiecki komunizm, starły się ze sobą dwa ustroje - kapitalizm i komunizm. Bieg historii zmieniali wielcy przywódcy - głoszący idee pacyfistyczne Mahatma Gandhi i największy zbrodniarz w historii świata - Adolf Hitler. Zakończyła się era kolonializmu. Człowiek po raz pierwszy poleciał w kosmos I wylądował na księżycu. Skonstruowane zostały i wprowadzone do powszechnego użytku szybkie i wytrzymałe maszyny pozwalające na bardzo szybkie przemieszanie się - samochody i samoloty. Rozpoczęła się era komputeryzacji.


Okrucieństwo i pacyfizm

Ale postęp naukowy i technologiczny nie zawsze wykorzystywany był dla dobra ludzkości. Wprost przeciwnie. Robert Oppenheimer wraz z zespołem najświetniejszych umysłów z całego świata w ciągu zaledwie kilku lat zdołał opracować najbardziej śmiercionośną broń, jaką kiedykolwiek znała ludzkość. Ale to przecież właśnie w XX wieku narodziła się idea pacyfizmu, ekologia, a kobiety zaczęły powoli odzyskiwać należne im prawa... FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na ósmy i ostatni odcinek serii „Historia świata", poświęcony wydarzeniom XX wieku!

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja 24/04/2015

Zobacz też

Czy różaniec można nosić na ręku? Czy różaniec może być modny? Czy różaniec można nosić na ręku? Czy różaniec może być modny? Kobiety, które chcą być modne i kochają się modlić nie tylko w kościele, ale w pracy, samochodzie, przed zakupami mogą nosić różaniec na rękę. Różni się on od tradycyjnego tym, że jest tylko na jedną dziesiątkę różańca, a nie na pięć. Łatwiej modlić się np. w autobusie, kiedy mamy wolną jedną dłoń. Jak być modną katoliczką? Jak powinny się ubierać religijne kobiety? Jak być modną katoliczką? Jak powinny się ubierać religijne kobiety? Modna katoliczka to kobieta, która dba o swój wygląd i ubiera się zgodnie z wartościami, które wyznaje. Ale to też nie znaczy, że obwiesza się dewocjonaliami, jak zakonnica. - Medalik możemy zdjąć, gdy mamy na szyi np. naszyjnik. Ważniejsze, by żyć z wiarą – wyjaśnia nam Lidia Tkaczyńska, specjalistka od etykiety. PORANNY SEKS. Dlaczego spóźniamy się do pracy? Z powodu porannego seksu? PORANNY SEKS. Dlaczego spóźniamy się do pracy? Z powodu porannego seksu? Czy zdarzyło wam się spóźnić z powodu porannego seksu? Awaria w mieszkaniu, problemy z dzieckiem, jakaś nagła przypadłość, brak komunikacji... To częste wymówki, jakimi usiłujemy wytłumaczyć nasze spóźnienie w pracy. Jednak, jak pokazują badania naukowe, takie usprawiedliwienia to już przeszłość. Dziś nie docieramy na czas do pracy z innych powodów.  Seksowna gimnastyka dla niego. Jak się uwodzicielsko gimnastykować z pożytkiem dla życia seksualnego? Seksowna gimnastyka dla niego. Jak się uwodzicielsko gimnastykować z pożytkiem dla życia seksualnego? Zazdrościsz przyjacielowi, który przechwala się swoimi erotycznymi podbojami, akcentując swą niebywałą sprawność seksualną? Cóż, masz co najmniej dwa wyjścia – albo i ty zacznij się przechwalać, albo zadbaj o formę. To wcale nie jest trudne. A na efekty naprawdę nie trzeba będzie długo czekać. Jak ćwiczyć, by być lepszym w łóżku?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!