Historia świata odc. 8 - Hitler, Ghandi i Oppenheimer, lądowanie na księżycu i internet, czyli pełen sprzeczności XX wiek. FOKUS TV zaprasza!

Hitler, Ghandi, Oppenheimer, Stalin i Gorbaczow, lądowanie na księżycu, wielkie wynalazki i internet, totalitaryzmy, wojny i Holocaust... XX wiek upłynął pod znakiem przeciwieństw. FOKUS TV zaprasza na ósmy, ostatni odcinek serii „Historia świata".

 

Wiek sprzeczności

Wiek dwudziesty był epoką ekstremizmów i przeciwieństw, wielkich osiągnięć umysłu ludzkiego i niespotykanego okrucieństwa, które pozbawiło życie miliony niewinnych ludzi. Narodziły się zbrodnicze systemy polityczne - nazistowski faszyzm i sowiecki komunizm, starły się ze sobą dwa ustroje - kapitalizm i komunizm. Bieg historii zmieniali wielcy przywódcy - głoszący idee pacyfistyczne Mahatma Gandhi i największy zbrodniarz w historii świata - Adolf Hitler. Zakończyła się era kolonializmu. Człowiek po raz pierwszy poleciał w kosmos I wylądował na księżycu. Skonstruowane zostały i wprowadzone do powszechnego użytku szybkie i wytrzymałe maszyny pozwalające na bardzo szybkie przemieszanie się - samochody i samoloty. Rozpoczęła się era komputeryzacji.


Okrucieństwo i pacyfizm

Ale postęp naukowy i technologiczny nie zawsze wykorzystywany był dla dobra ludzkości. Wprost przeciwnie. Robert Oppenheimer wraz z zespołem najświetniejszych umysłów z całego świata w ciągu zaledwie kilku lat zdołał opracować najbardziej śmiercionośną broń, jaką kiedykolwiek znała ludzkość. Ale to przecież właśnie w XX wieku narodziła się idea pacyfizmu, ekologia, a kobiety zaczęły powoli odzyskiwać należne im prawa... FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na ósmy i ostatni odcinek serii „Historia świata", poświęcony wydarzeniom XX wieku!

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja 24/04/2015

Zobacz też

Jak piszemy „nie” z różnymi wyrazami? Kiedy razem, kiedy osobno? Cz. I Jak piszemy „nie” z różnymi wyrazami? Kiedy razem, kiedy osobno? Cz. I Zasada pisowni partykuły "nie" zależy od tego, do jakiej części mowy należy wyraz następujący po „nie”. Inaczej więc piszemy „nie” z rzeczownikami, a inaczej z czasownikami. Zobacz, jak pisać „nie” z czasownikami, przysłówkami, liczebnikami i przyimkami. Jak piszemy „nie” z różnymi wyrazami? Kiedy razem, kiedy osobno? Cz. II Jak piszemy „nie” z różnymi wyrazami? Kiedy razem, kiedy osobno? Cz. II Zasada pisowni partykuły "nie" zależy od tego, do jakiej części mowy należy wyraz następujący po „nie”. Inaczej więc piszemy „nie” z rzeczownikami, a inaczej z czasownikami. Zobacz, jak pisać „nie” z rzeczownikami, przymiotnikami i zaimkami. RANDKA W CIEMNO przez internet - czego się wystrzegać? RANDKA W CIEMNO przez internet - czego się wystrzegać? Masz profil na portalu randkowym i chcesz się spotkać z kimś nowo poznanym w realu? Podpowiemy Ci, co zrobić, żeby randka w ciemno przez internet skończyła się dobrze. Spotykanie z nieznaną wcześniej osobą wymaga zastosowania kilku zasad bezpieczeństwa. Mówimy jakie to zasady. Jaki kredyt konsolidacyjny jest najlepszy? RANKING - styczeń 2012 Jaki kredyt konsolidacyjny jest najlepszy? RANKING - styczeń 2012 Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że oferty kredytowe są bardzo kuszące. Za relatywnie niewielkie kwoty miesięcznych rat mamy szansę tu i teraz realizować swoje marzenia – o remoncie, nowym telewizorze, wycieczce w wybrany zakątek świata, wystawnym przyjęciu rodzinnym itd. W którymś jednak momencie posiadanie dużej ilości zobowiązań kredytowych zaczyna być kłopotliwe, gdyż należy pamiętać o wielu różnych terminach spłat, o wysokości poszczególnych rat itp. Rozwiązaniem tych wszystkich niedogodności może być skorzystanie z oferty kredytu konsolidacyjnego.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!