Historia świata, odc. 5. Rewolucja

XVII i XVIII stulecie to czas, gdy na całym świecie ludzie występowali w imię wolności oraz równości, a przeciwko władzy Kościoła i monarchów. Jak przebiegały i do czego doprowadziły te zrywy?

W kolejnym odcinku serii Historia świata przyjrzymy się bliżej epoce wielkich rewolucji. Zbadamy wpływ oświecenia na zachodzące na całym świecie zmiany w społeczeństwie i gospodarce. Dowiemy się więcej o działalności wenecjanina Galileusza, który zrewolucjonizował sposób myślenia o człowieku i jego miejscu we wszechświecie. Poznamy bliżej także postać Edwarda Jennera, angielskiego lekarza, odkrywcę szczepień ochronnych przeciw ospie. W cieniu Taj Mahal dowiemy się, jakie działania muzułmańskiego władcy Aurangzeba osłabiły imperium Wielkich Mogołów, wystawiając Indie na łup Brytyjczyków.

 

Redakcja 22/07/2015

Zobacz też

Na co zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jak sprawdzić OLINOWANIE: ruchome i stałe? Na co zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jak sprawdzić OLINOWANIE: ruchome i stałe? Jeżeli nie stać nas na zakup jachtu nowego, rozwiązaniem jest kupno jachtu używanego. Taka transakcja jest trudna, bowiem strona sprzedająca (co naturalne) wiele chce ukryć, a kupująca uważa, że jacht jest za drogi. W tym odcinku naszego cyklu mówimy, jak sprawdzić liny olinowania ruchomego i stałego. Pomoże nam to stwierdzić, czy sprzedający dbał o swój jacht. Czy wiesz, że hormony zdradzą, jak długo przetrwa miłość? Czy wiesz, że hormony zdradzą, jak długo przetrwa miłość? Miłość to nie magia, ale chemiczne procesy. Jej pojawienie się i trwanie można wytłumaczyć naukowo. Wystarczy zbadać poziom oksytocyny we krwi partnerów. Im wyższy, tym większa szansa, że stworzą związek, który przetrwa długie lata. Tak twierdzą badacze z Uniwersytetu Bar-Ilan w Izraelu. Dowiedz się wiecj o związkach hormonów z miłością! Na co zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jak sprawdzić MASZT i BOM? Na co zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jak sprawdzić MASZT i BOM? Jeżeli nie stać nas na zakup jachtu nowego, rozwiązaniem jest kupno jachtu używanego. Taka transakcja jest trudna, bowiem strona sprzedająca (co naturalne) wiele chce ukryć, a kupująca uważa, że jacht jest za drogi. Mówimy, jak sprawdzić stan masztu, okuć i olinowania stałego, by wychwycić ewentualne usterki jachtu. Kiedy pracodawca musi dostać twoje ZWOLNIENIE LEKARSKIE? Kiedy pracodawca musi dostać twoje ZWOLNIENIE LEKARSKIE? O nieobecności w pracy należy powiadomić pracodawcę najpóźniej drugiego dnia choroby. Natomiast sam druk zwolnienia lekarskiego trzeba dostarczyć szefowi w terminie 7 dni od wystawienia przez lekarza, w przeciwnym razie wypłata za czas nieobecności może być obniżona nawet o 25 procent.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!