Historia świata, odc. 5. Rewolucja

XVII i XVIII stulecie to czas, gdy na całym świecie ludzie występowali w imię wolności oraz równości, a przeciwko władzy Kościoła i monarchów. Jak przebiegały i do czego doprowadziły te zrywy?

W kolejnym odcinku serii Historia świata przyjrzymy się bliżej epoce wielkich rewolucji. Zbadamy wpływ oświecenia na zachodzące na całym świecie zmiany w społeczeństwie i gospodarce. Dowiemy się więcej o działalności wenecjanina Galileusza, który zrewolucjonizował sposób myślenia o człowieku i jego miejscu we wszechświecie. Poznamy bliżej także postać Edwarda Jennera, angielskiego lekarza, odkrywcę szczepień ochronnych przeciw ospie. W cieniu Taj Mahal dowiemy się, jakie działania muzułmańskiego władcy Aurangzeba osłabiły imperium Wielkich Mogołów, wystawiając Indie na łup Brytyjczyków.

 

Redakcja 22/07/2015

Zobacz też

Bomba mezonowa i rodzice Ryszarda Petru. Między prawdą a sensacją Bomba mezonowa i rodzice Ryszarda Petru. Między prawdą a sensacją Bomba mezonowa, nad którą mieli pracować rodzice Ryszarda Petru, na nowo rozpaliła wyobraźnię wielbicieli teorii spiskowych. Czym miała być i jak miała działać ta bomba? Jaka jest prawda o niej? Bogdan Stachurski, ojciec Anny Lewandowskiej. Kim jest? Rodzina, kariera, kontrowersje Bogdan Stachurski, ojciec Anny Lewandowskiej. Kim jest? Rodzina, kariera, kontrowersje Ojciec Anny Lewandowskiej, Bogdan Stachurski, to znany i ceniony operator filmowy. Warto o nim jednak wiedzieć coś więcej. Anna Lewandowska, żona Roberta Lewandowskiego, udzieliła niedawno niezwykle emocjonalnego wywiadu, w którym opowiedziała o swoim dorastaniu bez ojca i problemach finansowych, z jakimi musiała się na co dzień borykać. Bogusław Kaczyński - kim był? [KARIERA, RODZINA] Bogusław Kaczyński - kim był? [KARIERA, RODZINA] Bogusław Kaczyński nie żyje. Warto przypomnieć sobie najważniejsze fakty o jego karierze i rodzinie. Bogusław Kaczyński był niewątpliwie jedną z największych osobowości polskiej telewizji. Trudno przecenić wpływ jaki miał na popularyzację opery i muzyki poważnej w naszym kraju. Jak go zapamiętamy? Siedem grzechów głównych wśród zwierząt: opis programu, streszczenie odcinków Siedem grzechów głównych wśród zwierząt: opis programu, streszczenie odcinków W programie „Siedem grzechów głównych wśród zwierząt” aktor i reżyser Richard E. Grant bada siedem grzechów głównych – gniew, pożądliwość, lenistwo, obżarstwo, zazdrość, dumę i chciwość – widzianych z perspektywy królestwa zwierząt. Dla ludzi są one synonimami haniebnego zachowania, dla zwierząt to naturalne mechanizmy przetrwania.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!