Hiroshima dzień po - wydarzenie, które zmieniło świat oczami świadków wybuchu i jego skutków

6 sierpnia 1945 roku to jedna z czarnych kart w historii ludzkości. Wybuch bomby atomowej zrzuconej przez USA na japońską Hiroshimę przyniósł opłakane skutki, które można poznać i zobaczyć w filmie.

 
Tylko w pierwszych minutach atomowego bombardowania Hiroshimy zginęło 80 tysięcy mieszkańców miasta. Mimo wszystko największe cierpienia spadły na tych, którzy przeżyli - obserwując nie tylko ruiny swojego miasta i setki zwłok, ale również efekty promieniowania, które miały drastyczny wpływ na życie w tym miejscu po 1945 roku.

Sytuację w Hiroshimie po wybuchu obserwowali również amerykańscy naukowcy, którzy mieli zbadać wpływ nowej broni na teren jej ataku. Film Hiroshima dzień po ukazuje wydarzenia z obu perspektyw. Dramatyczne wspomnienia Japończyków i mrożące krew w żyłach materiały z archiwów amerykańskiej armii sprawiają, że Hiroshima dzień po to jeden z najbardziej wstrząsających programów w naszej tv.

 

Redakcja 05/05/2014

Podobne

Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... WIDEO Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... WIDEO Kradzież Mony Lisy z Luwru była jednym z najbardziej sensacyjnych i zuchwałych przestępstw początku XX wieku. Han van Meegeren – genialny fałszerz obrazów Vermeera van Delft – do dzisiaj jest bohaterem zbiorowej świadomości. O mężczyźnie nazwiskiem Cornelius Gurlitt zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że w jego mieszkaniu znajduje się tysiąc arcydzieł malarstwa nowoczesnego... Zanurz się w niezwykły świat zaginionych arcydzieł! Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii. Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Oświęcim - gigantyczna fabryka śmierci, w której potrzebni byli także pracownicy gazujący innych więźniów i zajmujący się zwłokami. Więzień Henryk Mandelbaum był jednym z nich. Przeżył wojnę i opowiedział o swoich przeżyciach. FOKUS TV zaprasza na poruszający film „Sonderkommando – W służbie śmierci". II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – jednym z jej przełomowych momentów było otwarcie drugiego frontu we Francji. Żołnierzy miały w jej trakcie wspierać bardzo dziwne rodzaje broni... Chcecie wiedzieć, jakie?

Zobacz też

Czy można pobierać emeryturę zagranicą? Czy można pobierać emeryturę zagranicą? Jeśli masz prawo do emerytury z ZUS, możesz ją pobierać w dowolnym państwie Unii Europejskiej. Świadczenie przysługuje też, gdy mieszkasz w Szwajcarii, państwie Europejskiego Obszaru Gospodarczego nienależącym do UE oraz w kraju, z którym Polska podpisała umowę o zabezpieczeniu społecznym. Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Pileckiego nie zaproszona na obchody w Auschwitz - kim jest? Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Pileckiego nie zaproszona na obchody w Auschwitz - kim jest? Córka rotmistrza Pileckiego, Zofia Pilecka-Optułowicz nie została zaproszona na dzisiejsze obchody 70-tej rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Polscy politycy nie kryją oburzenia. Kim jest córka rotmistrza, co o niej wiemy? Kim był rotmistrz Witold Pilecki? Kim był rotmistrz Witold Pilecki? Witold Pilecki był rotmistrzem kawalerii Wojska Polskiego, współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej oraz żołnierzem Armii Krajowej. Był autorem wysyłanych z okupowanej Polski na zachód raportów o Holocauście. W obozie organizował ruch oporu. Ostatnie 24 godziny: jak umarł perkusista The Who – Keith Moon? Jak wyglądała ostatnia doba jego życia? Ostatnie 24 godziny: jak umarł perkusista The Who – Keith Moon? Jak wyglądała ostatnia doba jego życia? Był jednym z najlepszych perkusistów w historii rocka. Swoją karierę zawdzięczał temu, że w wieku 14 lat wyrzucono go ze szkoły. Matka kupiła mu wówczas perkusję, żeby się nie nudził i czymś się zajął. Na swoim zestawie – perłowo niebieskim Premierze – przyszły perkusista The Who grał odtąd całymi dnami. FOKUS TV zaprasza na program „Ostatnie 24 godziny", którego bohaterem będzie Keith Moon.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!