Hiroshima dzień po - wydarzenie, które zmieniło świat oczami świadków wybuchu i jego skutków

6 sierpnia 1945 roku to jedna z czarnych kart w historii ludzkości. Wybuch bomby atomowej zrzuconej przez USA na japońską Hiroshimę przyniósł opłakane skutki, które można poznać i zobaczyć w filmie.

 
Tylko w pierwszych minutach atomowego bombardowania Hiroshimy zginęło 80 tysięcy mieszkańców miasta. Mimo wszystko największe cierpienia spadły na tych, którzy przeżyli - obserwując nie tylko ruiny swojego miasta i setki zwłok, ale również efekty promieniowania, które miały drastyczny wpływ na życie w tym miejscu po 1945 roku.

Sytuację w Hiroshimie po wybuchu obserwowali również amerykańscy naukowcy, którzy mieli zbadać wpływ nowej broni na teren jej ataku. Film Hiroshima dzień po ukazuje wydarzenia z obu perspektyw. Dramatyczne wspomnienia Japończyków i mrożące krew w żyłach materiały z archiwów amerykańskiej armii sprawiają, że Hiroshima dzień po to jeden z najbardziej wstrząsających programów w naszej tv.

 

Redakcja 05/05/2014

Podobne

Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Poszukiwacze zaginionych arcydzieł – kradzież Mony Lisy, fałszerstwa Meegerena i... Kradzież Mony Lisy z Luwru była jednym z najbardziej sensacyjnych i zuchwałych przestępstw początku XX wieku. Han van Meegeren – genialny fałszerz obrazów Vermeera van Delft – do dzisiaj jest bohaterem zbiorowej świadomości. O mężczyźnie nazwiskiem Cornelius Gurlitt zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że w jego mieszkaniu znajduje się tysiąc arcydzieł malarstwa nowoczesnego... Zanurz się w niezwykły świat zaginionych arcydzieł! Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Serial Karny batalion: przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej, czyli nieznany wątek II wojny światowej Przestępcy polityczni i dezerterzy w Armii Czerwonej tworzyli oddzielną grupę – oddział do zadań specjalnych. W walce mogli zginąć lub zmazać swoje winy. Do stracenia nie mieli nic, do zyskania – wiele. FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Karny batalion", poświęcony niezwykłej jednostce radzieckiej armii. Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Sonderkommando – W służbie śmierci. Opowieść Henryka Mandelbauma o Oświecimiu i pracy w Sonderkommando Oświęcim - gigantyczna fabryka śmierci, w której potrzebni byli także pracownicy gazujący innych więźniów i zajmujący się zwłokami. Więzień Henryk Mandelbaum był jednym z nich. Przeżył wojnę i opowiedział o swoich przeżyciach. FOKUS TV zaprasza na poruszający film „Sonderkommando – W służbie śmierci". II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i dziwna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – jednym z jej przełomowych momentów było otwarcie drugiego frontu we Francji. Żołnierzy miały w jej trakcie wspierać bardzo dziwne rodzaje broni... Chcecie wiedzieć, jakie?

Zobacz też

 KOSZTY PODRÓŻY SAMOCHODEM. Ile kosztuje podróż samochodem? Jak obliczyć koszty podróży samochodem? KOSZTY PODRÓŻY SAMOCHODEM. Ile kosztuje podróż samochodem? Jak obliczyć koszty podróży samochodem? Koszty podróży samochodem zależą od wielu czynników. Wybierając się samochodem w podróż, na święta, na wakacje, warto zawsze obliczyć ile będzie to nas kosztować. Warto przy tym pamiętać, że łączny koszt to nie tylko benzyna. Pamiętajmy o obowiązkowych opłatach za drogi, ewentualnym dodatkowym ubezpieczeniu czy też o dodatkowym wyposażeniu auta. Jak obliczyć koszty podróży samochodem? UBEZPIECZENIE OC. Jak wypowiedzieć umowę OC? PORADNIK UBEZPIECZENIE OC. Jak wypowiedzieć umowę OC? PORADNIK Umowa ubezpieczenia OC jest obowiązkowa, ale można wypowiedzieć. Warto jednak wiedzieć jak i kiedy to zrobić, ponieważ przepisy nakładają na kierowców pewne obostrzenia. Przeczytaj poradnik jak wypowiedzieć umowę OC? Opłata ViaToll. Jak przebiega kontrola opłaty viaToll?  Kto kontroluje opłaty viaToll? Opłata ViaToll. Jak przebiega kontrola opłaty viaToll? Kto kontroluje opłaty viaToll? Kontrola opłat viaToll - opłat za przejazdy autostradami i niektórymi drogami krajowymi, dla samochodów o masie powyżej 3,5 tony - odbywa się automatycznie. Informacje z urządzeń viaBox zbierają zarówno bramy zainstalowane nad drogami jak i specjalne samochody Inspekcji Transportu Drogowego. Jak przebiega kontrola opłaty viaToll?  Kto kontroluje opłaty viaToll? KOŁO ZAPASOWE I KOŁO DOJAZDOWE. Czy dojazdówkę można naprawić? Jak dobrać oponę na koło zapasowe? KOŁO ZAPASOWE I KOŁO DOJAZDOWE. Czy dojazdówkę można naprawić? Jak dobrać oponę na koło zapasowe? Opona zapasowa rzadko bywa potrzebna. Dlatego niewielu kierowców pamięta, że ich samochód ma nie 4 a 5 kół. To piąte leży pod podłogą bagażnika i jest ostatnią deską ratunku gdy złapiemy gumę w trasie. Jaka opona powinna być zamontowana ma kole zapasowym, jak często należy wymieniać koło zapasowe?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!