Henryk VIII. Umysł tyrana - odc. 2 - wojenne czyny Henryka VIII

Objęcie tronu przez Henryka VIII powitano z wielką radością. Wysoki, wysportowany i przystojny osiemnastolatek był przeciwieństwem swojego ojca, srogiego, ponurego, bezwzględnego władcy. Zmiana napełniła poddanych nadzieją na lepszą przyszłość. Jednak 38 lat później, w chwili śmierci króla nikt nie miał już złudzeń co do tego, że nadzieje były płonne. W trakcie swojego panowania Henryk VIII zyskał reputację despotycznego i bezwzględnego władcy. Jak to się stało, że tak bardzo się zmienił?


Sławne i niesławne czyny Henryka VIII znane są na całym świecie. Historia jego małżeństw i podbojów jest jedną z najchętniej opowiadanych narracji o miłosnych perypetiach władców. Wszyscy o nim słyszeliśmy, lecz czy na pewno dobrze go znamy? W czteroodcinkowej serii programów Henryk VIII, król Anglii w latach 1509-1547, odsłoni przed nami swoje tajemnice.

Uznany historyk, jeden z międzynarodowych autorytetów jeżeli chodzi o dynastię Tudorów David Starkey prezentuje rezultaty skrupulatnej analizy materiałów dokumentujących życie monarchy. Podróżując po Europie gromadzi rękopisy, obrazy i obiekty związane z angielskim władcą, by stworzyć obraz człowieka, jakim był Henryk VIII. Wśród badanych przez niego dokumentów znajdą się materiały takie jak osobiste listy Henryka do kobiet, które kochał, korespondencja między monarchą a buntownikami, sprawozdania finansowe oraz zapisy komponowanej przez niego muzyki. Dokumenty pozwolą lepiej poznać monarchę i ukazać go z nieznanej dotąd perspektywy, a także zrozumieć wagę decyzji, jakie podejmował i rolę, jaką odegrał w ukształtowaniu się brytyjskiego państwa.

Panowanie słynnego króla zdominowały starania o męskiego potomka i zapewnienie dynastii ciągłości panowania. Ale ówcześni władcy mieli przecież także inne zadania - rządzenie krajem i prowadzenie polityki międzynarodowej. Musieli także udowodnić, że zasługują na miano króla, okazując się godnymi go na polu walki. W drugim odcinku serii sprawdzimy, czy król Henryk VIII sprawdził się jako wojownik i jak wypadł w starciu z odwiecznym wrogiem Anglii - Francją. FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, zaciekawia, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na drugi odcinek programu poświęconego królowi Henrykowi VIII.
 

Redakcja 19/01/2015

Zobacz też

Jakie AFRODYZJAKI działają na kobiety, a jakie na mężczyzn? Jakie AFRODYZJAKI działają na kobiety, a jakie na mężczyzn? Afrodyzjaki mają wywoływać pożądanie, wzmagać podniecenie, zapewniać bardziej intensywną rozkosz. I w wielu przypadkach faktycznie tak jest. Jednak większość seksuologów jest zdania, że afrodyzjaki działają na zasadzie placebo. Zwolennicy afrodyzjaków twierdzą, że inne produkty i przyprawy zwiększają ochotę na seks u mężczyzn, a inne u kobiet. Jak wzmocnić erekcję, jak sprawić by jego penis stanął na wysokości zadania? Jak wzmocnić erekcję, jak sprawić by jego penis stanął na wysokości zadania? To może się zdarzyć nawet najlepszym kochankom. Wszystko idzie jak najlepiej, a tu naraz - klops! On więdnie i nie może dokończyć. Jeśli taka sytuacja przytrafia się coraz częściej, na pewno należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli jednak ma miejsce sporadycznie, można temu łatwo zaradzić. Radzimy, jak się uporać z tym problemem. Czym jest i jak działa agencja ratingowa? Na czym polega działalność agencji ratingowych? Czym jest i jak działa agencja ratingowa? Na czym polega działalność agencji ratingowych? W ostatnim czasie często dowiadywaliśmy się, że pewna agencja ratingowa obniżyła rating, czyli wiarygodność kredytową danego państwa. Wielu z nas zaczęło zastanawiać się, czym są owe agencje i na czym właściwie polega ich działalność? Jak bezpiecznie uprawiać seks analny? Jak bezpiecznie uprawiać seks analny? Seks analny wiele osób postrzega jako coś niezgodnego z naturą, wręcz jako anomalię, zboczenie. Tymczasem jest to jedna z technik uprawiania miłości, o czym doskonale wiedzieli starożytni. Jednak, uprawiając w ten sposób seks, należy pamietać o zachowaniu pewnych zasad. Poznaj je, zanim spróbujesz tego rodzaju seksu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!