Halina Szmeterling: co wiemy o babci Natalii Kukulskiej?

Na początku 2014 roku babcia Natalii Kukulskiej, Halina Szmeterling wróciła ze szpitala do domu. Niestety z powodu wielu problemów zdrowotnych pani Halina postrzebuje ciągłej opieki, którą zapewnia jej ukochana wnuczka. Mówimy, kim jest Halina Szmeterling.

Po śmierci Anny Jantar w 1980 roku to właśnie babcia zastąpiła Natalii Kukulskiej mamę. W wielu wywiadach piosenkarka podkreśla, jak ważny wpływ miała babcia na jej życie. "Moja babcia zastąpiła mi mamę. I poświęciła mi swoje życie. Zamieszkała z nami, choć był taki moment, że mogła sobie jeszcze ułożyć życie. Była wtedy rozwiedzioną, ale na tyle jeszcze młodą kobietą, że jej losy mogły się zupełnie inaczej potoczyć. Zajęła się mną i poświęciła mi bardzo wiele miłości, uwagi, zaangażowania. Prowadziła też cały dom, gotowała obiady i dbała o wszystko, co sprawiało, że dom był prawdziwym domem".

Według Natalii to babcia tworzy rodzinną atmosferę domu, jest "dobrym duchem". "Bez niej nie byłabym tą osobą, którą jestem" wyznała w jednym z wywiadów piosenkarka. Specjalnie dla pani Haliny, Kukulska przygotowała w swoim domu pod Warszawą ogromny pokój, aby babcia mogła mieszkać z nią, męzem i ich dziećmi.

Według artystki pani Halina Szmeterling była nie tylko czuła i ciepła, ale również, jak na poznaniaczkę przystało, stanowcza, konsekwentna i wymagająca. Wazna była dla niej kindersztuba, porządek i zasady, których wszyscy domownicy musieli przestrzegać.

Aktualnie Natalia opiekuje się swoją babcią, która ma problemy z krążeniem i cierpi na astmę. W jednym z magazynów czytamy: "Pani Halina jest unieruchomiona, ale Natalia robi wszystko, by jej babcia nabrała sił i wstała z łóżka. Zaangażowała najlepszych lekarzy i pielęgniarki, dba o jej odpowiednią dietę i czuwa przy niej dzień i noc".

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Troje uczonych wchodzi do baru 6: Gwiazdy, meteoryty, asteroidy i... diamenty. WIDEO Troje uczonych wchodzi do baru 6: Gwiazdy, meteoryty, asteroidy i... diamenty. WIDEO Zastanawiałeś się kiedykolwiek czy życie na Ziemi będzie istnieć bez spadających gwiazdy? Skąd na Ziemi pojawiły się niektóre z jej najcenniejszych skarbów, jak złoto i diamenty? Co chroni Ziemię przed szkodliwym promieniowaniem kosmicznym? Aby znaleźć odpowiedź, trzeba spojrzeć w górę – w przestrzeń kosmiczną. W tym odcinku ekipa serialu Troje uczonych wchodzi do baru zabiera nas w podróż w kosmos, żebyśmy zobaczyli, że panująca tam pogoda dała jedne z najcenniejszych rzeczy na Ziemi. Jak usunąć rdzę? Jak wyczyścić plamy z rdzy? Sprawdzone sposoby Jak usunąć rdzę? Jak wyczyścić plamy z rdzy? Sprawdzone sposoby Jak domowym sposobem usunąć rdzę i plamy z rdzy? Rdza powstaje na skutek utleniania się żelaza w wodzie i wilgotnej atmosferze. Łatwo ją zidentyfikować, gdyż tworzy na metalowych przedmiotach niejednorodną rudą warstwę. Czasami możemy też spotkać plamy z rdzy na umywalce, glazurze czy ubraniach. Nie jest łatwo z nimi walczyć, ale... na wszystko znajdzie się sposób! Fenomen "Gwiezdnych wojen" - na czym polega? Fenomen "Gwiezdnych wojen" - na czym polega? Trzydzieści dziewięć lat temu na ekrany kin weszły „Gwiezdne wojny”. Seria fantastycznych filmów George’a Lucasa to przejaw największego geniuszu w historii science-fiction. Pomimo upływu czasu „Gwiezdne wojny” wciąż budzą zachwyt milionów fanów. W czym tkwi magia tego kultowego filmu? Jak samemu zrobić opłatek? Jak go poświęcić? Jak samemu zrobić opłatek? Jak go poświęcić? Opłatek świąteczny możesz samodzielnie upiec w domu. Jak to zrobić? I co uczynić, by własnoręcznie upieczony opłatek był tak samo ważny jak ten otrzymany w kościele. Sprawdź, jak poświęcić opłatek i upiecz go razem z rodziną przed Świętami Bożego Narodzenia.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!