Halina Szmeterling: co wiemy o babci Natalii Kukulskiej?

Na początku 2014 roku babcia Natalii Kukulskiej, Halina Szmeterling wróciła ze szpitala do domu. Niestety z powodu wielu problemów zdrowotnych pani Halina postrzebuje ciągłej opieki, którą zapewnia jej ukochana wnuczka. Mówimy, kim jest Halina Szmeterling.

Po śmierci Anny Jantar w 1980 roku to właśnie babcia zastąpiła Natalii Kukulskiej mamę. W wielu wywiadach piosenkarka podkreśla, jak ważny wpływ miała babcia na jej życie. "Moja babcia zastąpiła mi mamę. I poświęciła mi swoje życie. Zamieszkała z nami, choć był taki moment, że mogła sobie jeszcze ułożyć życie. Była wtedy rozwiedzioną, ale na tyle jeszcze młodą kobietą, że jej losy mogły się zupełnie inaczej potoczyć. Zajęła się mną i poświęciła mi bardzo wiele miłości, uwagi, zaangażowania. Prowadziła też cały dom, gotowała obiady i dbała o wszystko, co sprawiało, że dom był prawdziwym domem".

Według Natalii to babcia tworzy rodzinną atmosferę domu, jest "dobrym duchem". "Bez niej nie byłabym tą osobą, którą jestem" wyznała w jednym z wywiadów piosenkarka. Specjalnie dla pani Haliny, Kukulska przygotowała w swoim domu pod Warszawą ogromny pokój, aby babcia mogła mieszkać z nią, męzem i ich dziećmi.

Według artystki pani Halina Szmeterling była nie tylko czuła i ciepła, ale również, jak na poznaniaczkę przystało, stanowcza, konsekwentna i wymagająca. Wazna była dla niej kindersztuba, porządek i zasady, których wszyscy domownicy musieli przestrzegać.

Aktualnie Natalia opiekuje się swoją babcią, która ma problemy z krążeniem i cierpi na astmę. W jednym z magazynów czytamy: "Pani Halina jest unieruchomiona, ale Natalia robi wszystko, by jej babcia nabrała sił i wstała z łóżka. Zaangażowała najlepszych lekarzy i pielęgniarki, dba o jej odpowiednią dietę i czuwa przy niej dzień i noc".

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!