Gulasz z dziczyzny – przepis Magdy Gessler z Kuchennych rewolucji

Gulasz z jeleniny, albo szerzej: gulasz z dziczyzny, to kolejny znakomity przepis Magdy Gessler. W jednym z odcinków Kuchennych Rewolucji kreatorka kulinarna udała się do Chojnowa, gdzie postanowiła zmienić restaurację "Niebieski parasol" i odmienić jej nazwę na "Pod jeleniem". Owocem tej rewolucji jest pyszny gulasz z jelenia ze spätzlami. Podajemy przepis na ten smaczny gulasz, według przepisu Magdy Gessler.

Słynna już restauratorka, Magda Gessler w trakcie kolejnej już rewolucji w Chojnowie, uchyliła rąbka tajemnicy odnośnie do swojego kolejnego przepisu. Tym razem był to gulasz z jelenia marynowanego w ziołach, jałowcu i czarnym pieprzu. Zobacz, jak przygotować pyszny gulasz z jeleniny według przepisu Magdy Gessler.

Jak zrobić gulasz z dziczyzny według przepisu Magdy Gessler?

Mięso z jelenia należy dzień wcześniej zamarynować. Zgodnie z radą Magdy Gessler składnikami marynaty do mięsa powinny być ocet, warzywa i zioła. Aby przygotować taką marynatę trzeba zmieszać polski ocet pół na pół z wodą, następnie dodać selera i pietruszkę oraz zioła: ziele angielskie, czarny pieprz, jałowiec i liść laurowy. Wywar należy zagotować i dołączyć do mięsa zaraz po przestygnięciu.

Następnie mięso należy obsmażyć na patelni, na bardzo gorącym tłuszczu. Na patelni powinna jednorazowo znajdować się jedna warstwa mięsa, która się smaży, gdy mięsa jest więcej wówczas zaczyna się ono dusić lub gotować. Następnie obsmażone mięso należy przełożyć na drugą stronę i obsmażyć z drugiej strony.

Obsmażone mięso trzeba wrzucić do dużego garnka i dodać do niego dużo leśnych grzybów, najlepiej podgrzybków. Składniki trzeba zalać wodą i dodać śmietany. Jeżeli chcemy, żeby gulasz zgęstniał nie trzeba do niego dokładać mąki, wystarczy, że będzie się on gotował z lekko odchyloną pokrywką. Wówczas ze śmietany odparuje woda, a w garnku pozostanie gęsta masa śmietanowa. Pod koniec gotowania należy dodać do gulaszu owoce jałowca, gdyż przyprawy dodane do potrawy pod koniec gotowania mają bardziej intensywny smak.

Redakcja 03/02/2016

Zobacz też

Jak unikać urazów podczas ćwiczeń? Jak uniknąć urazów biegając? Jak unikać urazów podczas ćwiczeń? Jak uniknąć urazów biegając? Dobrze przeprowadzona rozgrzewka i ćwiczenia rozciągające pozwolą na uniknięcie kontuzji i urazów mięśni i stawów. Szczególną uwagę na to trzeba zwracać przed cięższymi treningami lub po dłuższym okresie bez aktywności fizycznej. Jak unikać urazów podczas ćwiczeń? Jak uniknąć urazów biegając? Rdza na karoserii samochodu. Jak usunąć rdzę z samochodu, jak pozbyć się rdzy? Rdza na karoserii samochodu. Jak usunąć rdzę z samochodu, jak pozbyć się rdzy? Jak usunąć rdzę z samochodu? Pierwsze mycie samochodu po zimie ujawnia często niemiłe niespodzianki. Rdza na nadkolach, progach, na dole drzwi to w starszych autach poważny problem. Jak walczyć z rdzą? Jak zlikwidować ogniska korozji, jak zabezpieczyć auto, żeby ponownie nie zardzewiało? ŚLUB W KOŚCIELE. Jak wygląda ceremonia ślubna w kościele krok po kroku? ŚLUB W KOŚCIELE. Jak wygląda ceremonia ślubna w kościele krok po kroku? Ślub kościelny odbywa się według określonych reguł. Zanim młoda para wyjdzie z kościoła jako małżeństwo, musi przebrnąć przez ceremonię ślubną i dopełnić określonych formalności. Jak przebiega ślub kościelny? Opisujemy krok po kroku, wygląda ceremonia ślubna w kościele. Jak odczytywać mowę ciała? Jak poznać, że rozmówca kłamie? Co znaczy pocieranie nosa, a co krzyżowanie nóg? Jak odczytywać mowę ciała? Jak poznać, że rozmówca kłamie? Co znaczy pocieranie nosa, a co krzyżowanie nóg? Umiejętność czytania języka ciała może całkowicie zmienić życie. Ludzie w rozmowie często starają się ukryć to, co naprawdę myślą. Mogą też dobrze kłamać. Mowa ciała tymczasem nigdy cię nie oszuka, wystarczy tylko nauczyć się ją poprawnie odczytywać. O czym świadczą poszczególne gesty i pozy rozmówcy?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!