Godzina zero – zamach terrorystyczny w Oklahoma City. Przebieg, przyczyny i tło ataku

To był największy zamach terrorystyczny na terenie USA przed atakiem na World Trade Center 11 września 2001 roku. Zginęło w nim 168 osób, a ponad 680 zostało rannych. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka serii „Godzina zero", poświęconego zamachowi w Oklahoma City.

Terror w Bombaju

Terror w Bombaju
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:47:44


Rankiem, 19 kwietnia 1995 roku przed liczącym siedem pięter budynkiem federalnym w Oklahoma City wybuchła ciężarówka wypełniona po brzegi materiałami wybuchowymi. Zginęło 168 osób, ponad 680 zostało rannych.

Sprawcami zamachu byli Timothy McVeigh, który został skazany na śmierć i stracony w 2001 roku oraz Terry Nichols, który został skazany na dożywocie. Jak zeznał w trakcie śledztwa McVeigh, zbrodnia miała być zemstą za na rządzie USA za oblężenie farmy w Waco w Teksasie, podczas którego zginęło około 80 członków sekty Gałąź Dawidowa.

FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na kolejny odcinek serii „Godzina zero", która odtwarza najtragiczniejsze wydarzenia współczesności. W kolejnych odcinkach programu prezentowany jest przebieg, tło i przyczyny takich wydarzeń, jak atak na World Trade Center, awaria reaktora atomowego w Czarnobylu, zabójstwo Pablo Escobara, zamach na papieża Jana Pawła II, katastrofa promu kosmicznego Columbia czy strzelanina w szkole średniej w stanie Kolorado. Zapraszamy przed ekrany!

Redakcja 08/01/2015

Zobacz też

Przepowiednie Baby Wangi: wojna w Syrii to początek III wojny światowej? WIDEO Przepowiednie Baby Wangi: wojna w Syrii to początek III wojny światowej? WIDEO Baba Wanga, bułgarska niewidoma mistyczka i jasnowidzka, przewidziała III wojnę światową. Wszystkie obecne wydarzenia na świecie mogą być częścią tejże przepowiedni. Co zobaczyła Baba Wanga? Jaki konflikt ma być początkiem III wojny światowej? Przepowiednie Baby Wangi: nadciąga III wojna światowa? WIDEO Przepowiednie Baby Wangi: nadciąga III wojna światowa? WIDEO Baba Wanga, bułgarska niewidoma mistyczka i jasnowidzka, przewidziała śmierć Stalina, atak na WTC, a także... III wojnę światową, która ma przypaść na naszą epokę. Przepowiednie Baby Wangi niektórym każą sądzić, że wszystkie obecne wydarzenia na świecie – od konfliktu na Ukrainie po napływ uchodźców z Syrii – poprzedzają nieuchronny konflikt nuklearny. Jasnowidząca Wanga – serial o XX-wiecznej prorokini. WIDEO Jasnowidząca Wanga – serial o XX-wiecznej prorokini. WIDEO Rok 1996, Rosja. Rządowa delegacja jedzie do Bułgarii na spotkanie z jasnowidzącą staruszką, Wangą. Dołącza do nich ekipa telewizyjna, licząc na wywiad z niezwykłą kobietą. Z grupy Wanga wybiera młodą stażystkę, Alisę, której chce opowiedzieć historię swojego życia. Rozpoczyna się ona w 1911 roku w Strumicy, gdzie Wanga urodziła się w ubogiej pasterskiej rodzinie. Jak zrobić strój na jasełka? Maryja, Józef, anioł, pasterz Jak zrobić strój na jasełka? Maryja, Józef, anioł, pasterz Jasełka na stałe już weszły do tradycji świątecznych. Przed lub po świętach Bożego Narodzenia w kościołach, przedszkolach i szkołach wystawiane są jasełka. Biorą w nich udział nasze dzieci. Jak samodzielnie przygotować stroje na jasełka? Jak zrobić przebranie Maryi, Józefa, pasterza, jednego z Trzech Króli albo anioła?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!