Godzina zero – zamach terrorystyczny w Oklahoma City. Przebieg, przyczyny i tło ataku

To był największy zamach terrorystyczny na terenie USA przed atakiem na World Trade Center 11 września 2001 roku. Zginęło w nim 168 osób, a ponad 680 zostało rannych. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka serii „Godzina zero", poświęconego zamachowi w Oklahoma City.

Terror w Bombaju

Terror w Bombaju
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:47:44


Rankiem, 19 kwietnia 1995 roku przed liczącym siedem pięter budynkiem federalnym w Oklahoma City wybuchła ciężarówka wypełniona po brzegi materiałami wybuchowymi. Zginęło 168 osób, ponad 680 zostało rannych.

Sprawcami zamachu byli Timothy McVeigh, który został skazany na śmierć i stracony w 2001 roku oraz Terry Nichols, który został skazany na dożywocie. Jak zeznał w trakcie śledztwa McVeigh, zbrodnia miała być zemstą za na rządzie USA za oblężenie farmy w Waco w Teksasie, podczas którego zginęło około 80 członków sekty Gałąź Dawidowa.

FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na kolejny odcinek serii „Godzina zero", która odtwarza najtragiczniejsze wydarzenia współczesności. W kolejnych odcinkach programu prezentowany jest przebieg, tło i przyczyny takich wydarzeń, jak atak na World Trade Center, awaria reaktora atomowego w Czarnobylu, zabójstwo Pablo Escobara, zamach na papieża Jana Pawła II, katastrofa promu kosmicznego Columbia czy strzelanina w szkole średniej w stanie Kolorado. Zapraszamy przed ekrany!

Redakcja 08/01/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!