Godzina zero – zamach na World Trade Center. Rekonstrukcja lotu numer 11 minuta po minucie

Zaledwie 13 minut po starcie samolotu American Airlines do kokpitu wdarli się terroryści. Tak rozpoczął się dramat pasażerów uwięzionych w maszynie, która jako pierwsza uderzyła w wieże World Trade Center. Co działo się od momentu, gdy terroryści rozpoczęli działania aż do tragicznego finału? Co przeżywali pasażerowie feralnego lotu? Czy próbowali powstrzymać zamachowców? Jak przebiegał atak na WTC? Kolejny odcinek serii „Godzina zero" rekonstruuje minuta po minucie przebieg feralnego lotu numer 11.


Jako pierwszy w wieże WTC uderzył Boeing 767, samolot linii lotniczych American Airlines. Maszyna wystartowała z lotniska w Bostonie tuż przed godziną 8:00 i miała wylądować w Los Angeles, jednak nigdy do tego miasta nie dotarła. W trzynastej minucie lotu do kokpitu wdarli się zamachowcy, z których jeden potrafił pilotować samolot. Terroryści w mgnieniu oka przejęli kontrolę nad maszyną. Co się działo dalej? Czy pasażerowie feralnego lotu próbowali pokrzyżować plany terrorystom? Czy na pokładzie doszło do walki? Czy piloci zostali unieszkodliwieni, czy zabici? W jaki sposób zamachowcy kontrolowali pasażerów? Czy wszyscy pasażerowie ponieśli śmierć podczas zderzenia z WTC, czy też niektórzy z nich zginęli jeszcze przed tragicznym finałem? I czy w ogóle możliwe jest dokładne odtworzenie przebiegu lotu numer 11?

W Wieżę Północną WTC samolot Boeing 767 uderzył o godzinie 8:46 czasu miejscowego. Program z cyklu „Godzina zero", poświęcony temu jednemu z bez wątpienia najtragiczniejszych wydarzeń naszych czasów przedstawia rekonstrukcję zdarzeń, do jakich doszło na pokładzie samolotu, minuta po minucie, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy na temat zamachu na WTC.

Pozostałe odcinki serii przybliżają przebieg ostatnich chwil przed najdramatyczniejszymi wydarzeniami współczesności. Znalazły się wśród nich m.n. zamach na papieża Jana Pawła II, katastrofa promu Estonia, zabójstwo Pablo Escobara, katastrofa promu kosmicznego Columbia i strzelanina w szkole średniej w stanie Kolorado. Zapraszamy przed ekrany!

Redakcja 10/12/2014

Zobacz też

Jak bezpiecznie obsługiwać akumulator na jachcie? Jak bezpiecznie obsługiwać akumulator na jachcie? Obsługa akumulatora na jachcie, np. sprawdzenie poziomu elektrolitu, wymaga przestrzegania kilku zasad bezpieczeństwa, by zapobiec poparzeniu, a także uszkodzeniu jachtu. Na każdym większym jachcie – zarówno wynajętym w firmie czarterowej, jak i tym własnym – należy kontrolować stan akumulatorów. Nie zawsze wystarczy w tym celu tylko odczytywać wskaźniki na tablicy rozdzielczej – często zachodzi potrzeba, by zajrzeć do przedziału z „bateriami”. Radzimy, jak robić to bezpiecznie. Jak użytkować akumulator kwasowo-ołowiowy w zgodzie z ekologią? Jak użytkować akumulator kwasowo-ołowiowy w zgodzie z ekologią? Wynajmując jacht, nie trzeba martwić się o wpływ zamontowanego w nim akumulatora na ekologię – wystarczy przestrzegać zasad jego użytkowania. Szereg obowiązków z tym związanych niesie ze sobą posiadanie łodzi. Jak użytkować akumulator na własnym jachcie, by pozostać w zgodzie z ekologią? Dlaczego akumulatory jachtowe mogą być niebezpieczne? Dlaczego akumulatory jachtowe mogą być niebezpieczne? Akumulatory na jachtach, choć są często identyczne jak te samochodowe, mogą stać się potencjalnie niebezpieczne. Co może powodować te niebezpieczeństwa i jak im zapobiegać? SEN O ŻOŁNIERZU SENNIK. Co oznacza sen o żołnierzu? SEN O ŻOŁNIERZU SENNIK. Co oznacza sen o żołnierzu? Sen o żołnierzu, tak jak większość snów, nie ma jednej interpretacji. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób żołnierz czy też żołnierze ci się śnią. Żołnierz we śnie może oznaczać zarówno przelotną miłość jak i zmianę pracy czy też kłopoty w interesach. Co oznacza sen o żołnierzu?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!