Godzina zero – zamach na World Trade Center. Rekonstrukcja lotu numer 11 minuta po minucie

Zaledwie 13 minut po starcie samolotu American Airlines do kokpitu wdarli się terroryści. Tak rozpoczął się dramat pasażerów uwięzionych w maszynie, która jako pierwsza uderzyła w wieże World Trade Center. Co działo się od momentu, gdy terroryści rozpoczęli działania aż do tragicznego finału? Co przeżywali pasażerowie feralnego lotu? Czy próbowali powstrzymać zamachowców? Jak przebiegał atak na WTC? Kolejny odcinek serii „Godzina zero" rekonstruuje minuta po minucie przebieg feralnego lotu numer 11.


Jako pierwszy w wieże WTC uderzył Boeing 767, samolot linii lotniczych American Airlines. Maszyna wystartowała z lotniska w Bostonie tuż przed godziną 8:00 i miała wylądować w Los Angeles, jednak nigdy do tego miasta nie dotarła. W trzynastej minucie lotu do kokpitu wdarli się zamachowcy, z których jeden potrafił pilotować samolot. Terroryści w mgnieniu oka przejęli kontrolę nad maszyną. Co się działo dalej? Czy pasażerowie feralnego lotu próbowali pokrzyżować plany terrorystom? Czy na pokładzie doszło do walki? Czy piloci zostali unieszkodliwieni, czy zabici? W jaki sposób zamachowcy kontrolowali pasażerów? Czy wszyscy pasażerowie ponieśli śmierć podczas zderzenia z WTC, czy też niektórzy z nich zginęli jeszcze przed tragicznym finałem? I czy w ogóle możliwe jest dokładne odtworzenie przebiegu lotu numer 11?

W Wieżę Północną WTC samolot Boeing 767 uderzył o godzinie 8:46 czasu miejscowego. Program z cyklu „Godzina zero", poświęcony temu jednemu z bez wątpienia najtragiczniejszych wydarzeń naszych czasów przedstawia rekonstrukcję zdarzeń, do jakich doszło na pokładzie samolotu, minuta po minucie, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy na temat zamachu na WTC.

Pozostałe odcinki serii przybliżają przebieg ostatnich chwil przed najdramatyczniejszymi wydarzeniami współczesności. Znalazły się wśród nich m.n. zamach na papieża Jana Pawła II, katastrofa promu Estonia, zabójstwo Pablo Escobara, katastrofa promu kosmicznego Columbia i strzelanina w szkole średniej w stanie Kolorado. Zapraszamy przed ekrany!

Redakcja 11/12/2014

Zobacz też

Tajne operacje specjalne, odcinek 3.: Helikopter w ogniu. WIDEO Tajne operacje specjalne, odcinek 3.: Helikopter w ogniu. WIDEO W 3. odcinku serii Tajne operacje specjalne bitwa w Mogadiszu. Kto oglądał Helikopter w ogniu Ridleya Scotta, zrąb tej historii już zna. Jaka jest jednak cała prawda o słynnej akcji Amerykanów w Somalii? Film „Katastrofa górnicza w Chile – Uratowani”. Jak uwolniono górników z San Jose? WIDEO Film „Katastrofa górnicza w Chile – Uratowani”. Jak uwolniono górników z San Jose? WIDEO Film dokumentalny „Katastrofa górnicza w Chile – Uratowani” opowiada o tym, jak w sierpniu 2010 roku zapadła się chilijska kopalnia miedzi, położona niedaleko miasta Copiapó. 17 dni później udało się zlokalizować grupę 33 górników, stłoczonych w małym schronie, prawie 700 metrów pod powierzchnią ziemi. Wszyscy przeżyli, a ich ocalenie okrzyknięto cudem. Cały świat żył tą niezwykłą historią. O jakich tajemnicach opinia publiczna nigdy się nie dowiedziała? Porażka drapieżnika, odc. 1. Co w programie? Porażka drapieżnika, odc. 1. Co w programie? Drapieżniki, jak lwy czy pantery uważane są za niezawodnych łowców – tak naprawdę jednak muszą się sporo napracować, aby upolować gazelę. I bardzo często ich poszukiwania zwierzyny kończą się niepowodzeniem. Jak radzą sobie najsłynniejsi myśliwi w świecie zwierząt? Jakie będą wyniki obserwacji ich życia? Era przetrwania, odc. 1. Co w programie? Era przetrwania, odc. 1. Co w programie? W pierwszym odcinku programu Era przetrwania widzimy, jak grupa dwadzieściorga współczesnych Brytyjczyków przenosi się do 10 000 roku przed naszą erą. Porośnięte gęstym lasem pustkowie gdzieś w Bułgarii znakomicie bowiem imituje prehistoryczny krajobraz dzisiejszej Wielkiej Brytanii. To tu śmiałkowie spędzą najbliższe dwa miesiące.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!