Godzina zero – zamach na World Trade Center. Rekonstrukcja lotu numer 11 minuta po minucie

Zaledwie 13 minut po starcie samolotu American Airlines do kokpitu wdarli się terroryści. Tak rozpoczął się dramat pasażerów uwięzionych w maszynie, która jako pierwsza uderzyła w wieże World Trade Center. Co działo się od momentu, gdy terroryści rozpoczęli działania aż do tragicznego finału? Co przeżywali pasażerowie feralnego lotu? Czy próbowali powstrzymać zamachowców? Jak przebiegał atak na WTC? Kolejny odcinek serii „Godzina zero" rekonstruuje minuta po minucie przebieg feralnego lotu numer 11.


Jako pierwszy w wieże WTC uderzył Boeing 767, samolot linii lotniczych American Airlines. Maszyna wystartowała z lotniska w Bostonie tuż przed godziną 8:00 i miała wylądować w Los Angeles, jednak nigdy do tego miasta nie dotarła. W trzynastej minucie lotu do kokpitu wdarli się zamachowcy, z których jeden potrafił pilotować samolot. Terroryści w mgnieniu oka przejęli kontrolę nad maszyną. Co się działo dalej? Czy pasażerowie feralnego lotu próbowali pokrzyżować plany terrorystom? Czy na pokładzie doszło do walki? Czy piloci zostali unieszkodliwieni, czy zabici? W jaki sposób zamachowcy kontrolowali pasażerów? Czy wszyscy pasażerowie ponieśli śmierć podczas zderzenia z WTC, czy też niektórzy z nich zginęli jeszcze przed tragicznym finałem? I czy w ogóle możliwe jest dokładne odtworzenie przebiegu lotu numer 11?

W Wieżę Północną WTC samolot Boeing 767 uderzył o godzinie 8:46 czasu miejscowego. Program z cyklu „Godzina zero", poświęcony temu jednemu z bez wątpienia najtragiczniejszych wydarzeń naszych czasów przedstawia rekonstrukcję zdarzeń, do jakich doszło na pokładzie samolotu, minuta po minucie, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy na temat zamachu na WTC.

Pozostałe odcinki serii przybliżają przebieg ostatnich chwil przed najdramatyczniejszymi wydarzeniami współczesności. Znalazły się wśród nich m.n. zamach na papieża Jana Pawła II, katastrofa promu Estonia, zabójstwo Pablo Escobara, katastrofa promu kosmicznego Columbia i strzelanina w szkole średniej w stanie Kolorado. Zapraszamy przed ekrany!

Redakcja 10/12/2014

Zobacz też

Co i ile pić, gdy na dworze upał? Co najlepsze na upały? Co i ile pić, gdy na dworze upał? Co najlepsze na upały? Gorące letnie dni bardzo łatwo się odwodnić. Nasz organizm chłodzi się poprzez parowanie, przez co w upały pozbywamy się większej ilości wody niż zwykle. Niezbędne, więc jest częste nawadnianie organizmu. Co najlepiej pić, gdy na dworze skwar? Ile płynów dziennie powinniśmy wpijać, gdy jest gorąco? Jak chronić się przed słońcem? Jak uniknąć niekorzystnego wpływu słońca? Jak chronić się przed słońcem? Jak uniknąć niekorzystnego wpływu słońca? Minęły czasy, kiedy można było bezkarnie leżeć na słońcu i opalać się na brąz. Latem, kiedy słońce operuje intensywnie, trzeba chronić się przed jego promieniami, zwłaszcza w środku dnia. Jak bezpiecznie korzystać ze słońca? Wakacyjne choroby. Dokuczliwa rzęsistkowica - co to jest, jakie objawy i leczenie? Wakacyjne choroby. Dokuczliwa rzęsistkowica - co to jest, jakie objawy i leczenie? Rzęsistkowica to choroba zazwyczaj przenoszona drogą płciową. Jej objawy w przypadku kobiet bywają tak dokuczliwe, że zmuszają do szybkiej wizyty u ginekologa. Natomiast znaczna część mężczyzn nie ma żadnych symptomów. Nic im nie dolega, w związku z tym się nie leczą i zarażają swoje partnerki. Czy RZEŻĄCZKA jest wciąż groźna? Jak można się nią zarazić, objawy i leczenie Czy RZEŻĄCZKA jest wciąż groźna? Jak można się nią zarazić, objawy i leczenie Niegdyś rzeżączka była postrachem mężczyzn, zwłaszcza tych korzystających z usług pań lekkich obyczajów. Odkąd wynaleziono antybiotyki, zaczęliśmy ją trochę lekceważyć. Uznaliśmy, że skoro potrafią szybko wyleczyć tę chorobę, nie trzeba się nią przejmować. Trzeba, ponieważ rzeżączka kontratakuje!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!