Godzina zero – zamach na World Trade Center. Rekonstrukcja lotu numer 11 minuta po minucie

Zaledwie 13 minut po starcie samolotu American Airlines do kokpitu wdarli się terroryści. Tak rozpoczął się dramat pasażerów uwięzionych w maszynie, która jako pierwsza uderzyła w wieże World Trade Center. Co działo się od momentu, gdy terroryści rozpoczęli działania aż do tragicznego finału? Co przeżywali pasażerowie feralnego lotu? Czy próbowali powstrzymać zamachowców? Jak przebiegał atak na WTC? Kolejny odcinek serii „Godzina zero" rekonstruuje minuta po minucie przebieg feralnego lotu numer 11.


Jako pierwszy w wieże WTC uderzył Boeing 767, samolot linii lotniczych American Airlines. Maszyna wystartowała z lotniska w Bostonie tuż przed godziną 8:00 i miała wylądować w Los Angeles, jednak nigdy do tego miasta nie dotarła. W trzynastej minucie lotu do kokpitu wdarli się zamachowcy, z których jeden potrafił pilotować samolot. Terroryści w mgnieniu oka przejęli kontrolę nad maszyną. Co się działo dalej? Czy pasażerowie feralnego lotu próbowali pokrzyżować plany terrorystom? Czy na pokładzie doszło do walki? Czy piloci zostali unieszkodliwieni, czy zabici? W jaki sposób zamachowcy kontrolowali pasażerów? Czy wszyscy pasażerowie ponieśli śmierć podczas zderzenia z WTC, czy też niektórzy z nich zginęli jeszcze przed tragicznym finałem? I czy w ogóle możliwe jest dokładne odtworzenie przebiegu lotu numer 11?

W Wieżę Północną WTC samolot Boeing 767 uderzył o godzinie 8:46 czasu miejscowego. Program z cyklu „Godzina zero", poświęcony temu jednemu z bez wątpienia najtragiczniejszych wydarzeń naszych czasów przedstawia rekonstrukcję zdarzeń, do jakich doszło na pokładzie samolotu, minuta po minucie, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy na temat zamachu na WTC.

Pozostałe odcinki serii przybliżają przebieg ostatnich chwil przed najdramatyczniejszymi wydarzeniami współczesności. Znalazły się wśród nich m.n. zamach na papieża Jana Pawła II, katastrofa promu Estonia, zabójstwo Pablo Escobara, katastrofa promu kosmicznego Columbia i strzelanina w szkole średniej w stanie Kolorado. Zapraszamy przed ekrany!

Redakcja 11/12/2014

Zobacz też

LETNIE REJSY PO WIŚLE. Jak obejrzeć Warszawę z perspektywy Wisły? Skąd i dokąd płyną statki i tramwaje wodne w stolicy? LETNIE REJSY PO WIŚLE. Jak obejrzeć Warszawę z perspektywy Wisły? Skąd i dokąd płyną statki i tramwaje wodne w stolicy? Warszawa coraz bardziej zżyta jest z rzeką. Latem wybrać się można na wycieczkę statkiem po Wiśle zwiedzając centrum miasta albo zaplanować całodzienną wyprawę nad Zalew Zegrzyński. Codziennie regularnie kursuje tramwaj wodny, a w weekendy statek wycieczkowy do Serocka. WARSZAWA z lotu ptaka - TARASY WIDOKOWE. Z jakich miejsc i budynków można zobaczyć stolicę z góry? WARSZAWA z lotu ptaka - TARASY WIDOKOWE. Z jakich miejsc i budynków można zobaczyć stolicę z góry? O tym pomyśleć mogą jedynie osoby pozbawione lęku wysokości. Spojrzenie na Warszawę z lotu ptaka to gwarancja niezwykłych wrażeń i poznania zupełnie innego oblicza stolicy. Sprawdź, gdzie znajdziesz odpowiedni punkt widokowy. PIANO MEDIA: jak działa, jak się zarejestrować, na czym polega, jak się zalogować? PIANO MEDIA: jak działa, jak się zarejestrować, na czym polega, jak się zalogować? PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SYSTEMU PIANO. O systemie PIANO MEDIA w szczegółach. Mówimy, jak działa, jak się zarejestrować, na czym polega, jak się zalogować do systemu Piano Media. Czytaj nasz poradnik z najczęstszymi problemami oraz odpowiedziami, jakie mogą się pojawić podczas korzystania z systemu Piano. UPADŁOŚĆ BIURA PODRÓŻY. Co zrobić, jeśli biuro podróży bankrutuje? UPADŁOŚĆ BIURA PODRÓŻY. Co zrobić, jeśli biuro podróży bankrutuje? Turyści, którzy z przyczyn od nich niezależnych nie mogą wyjechać na wykupione wakacje, powinni domagać się zwrotu pieniędzy lub wypłaty odszkodowania. Jakie prawa im przysługują i jak o nie zabiegać – podpowiadają specjaliści z branży turystycznej.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!