Głowa Jana Chrzciciela - o biblijnej postaci i relikwiach tego, który ochrzcił Chrystusa

Kim był Jan Chrzciciel? Pustelnik, do którego ciągnęły tłumy, aby się ochrzcić był zaraz odpowiedzialny za chrzest Jezusa Chrystusa. Jego historia nie zakończyła się jednak happy endem. Ścięto mu głowę.

Jan Chrzciciel był nikomu nie przeszkadzającym pustelnikiem, dopóki udzielany przez niego sakrament nie zaczął przyciągać tłumów. Wśród setek ochrzczonych osób Jan miał również ochrzcić samego Jezusa Chrystusa. Zbytnia popularność Baptysty sprawiła jednak, że zainteresował się nim król Herod II Antypas. Za otwartą krytykę jego związku z Herodiadą (wcześniej żoną jego brata) wtrącono Jana do więzienia.

Kilka dni później w trakcie uczty, Herod II obiecał córce Herodiady, że spełnie każde jej życzenie. Po naradzie z matką zażądała głowy Jana Chrzciciela i otrzymała ją. W 2010 roku naukowiec Kazimir Popkonstantinow znalazł relikwiarz opatrzone inskrypcjami o Janie Chrzcicielu. Film dokumentalny Głowa Jana Chrzciciela ukazuje historię biblijnej postaci oraz badania nad relikwiami i płynące z nich wnioski.
 

Redakcja 13/05/2014

Zobacz też

Co zrobić byś nie była jedyną sprzątającą osobą w domu. Jak zachęcić męża i dzieci do pomocy? Co zrobić byś nie była jedyną sprzątającą osobą w domu. Jak zachęcić męża i dzieci do pomocy? Żyjesz w przekonaniu, że wszystko, ale absolutnie wszystko w domu i wszystko co ma związek z twoją rodziną zależy od ciebie i tylko od ciebie. Ale czy rzeczywiście? Czy naprawdę tak jest, że dzieciaki i mąż nie poradziliby sobie bez twoich, powiedzmy sobie szczerze, usług? Zwierzęta w domu. Jak zachować bezpieczeństwo i zdrowie? Zwierzęta w domu. Jak zachować bezpieczeństwo i zdrowie? Wystarczy wprowadzić w życie kilka zasad, by życie ze zwierzakami pod jednym dachem upływało w harmonii. Podstawą jest zachowanie higieny. Posłania i miski twoich pupili muszą być zawsze czyste, kuweta regularnie sprzątana (do tej czynności zawsze wkładaj gumowe rękawice), a zwierzęta wyczesane. Zwierzę w domu. PORADY DLA WŁAŚCICIELI Zwierzę w domu. PORADY DLA WŁAŚCICIELI Przyjemność jaką daje nam posiadanie czworonoga w domu jest nieporównywalna z niczym innym. Podpowiadamy w kilkunastu punktach o czym trzeba pamiętać mając zwierzę w domu. Nasze dobre rady dla właścicieli zwierząt domowych bardzo ułatwią ci codzienne życie.  Jak postępować ze zwierzęciem? Opieka nad zwierzętami domowymi. Co robić, by zachować higienę i porządek w domu pełnym zwierząt? Opieka nad zwierzętami domowymi. Co robić, by zachować higienę i porządek w domu pełnym zwierząt? Posiadanie czworonoga to nie tylko przyjemność. To także obowiązki, o których trzeba pamiętać i zalecenia, które powinno się wypełniać. Podajemy kilkanaście rad, które szybko, sprawnie i w prawidłowy sposób pomogą zadbać o zwierzę i zdrowie rodziny oraz o higienę w twoim domu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!