Gdzie spędzić ferie? Gdzie na ferie zimowe?

Dokąd wyjechać na ferie? Wypoczywać można zarówno w kraju, jak i zagranicą. Ośrodki narciarskie przygotowały atrakcje sezonu i z niecierpliwością czekają na turystów. Jak wybrać dobre miejsce na ferie zimowe?

Dokąd wyjechać na ferie zimowe?

W Polsce zimą zwykle odwiedzamy rejony górzyste. Miejscowości można wybierać na całym odcinku południowym kraju. W zależności od umiejętności i upodobań można sobie wybrać atrakcyjny dla siebie rejon.

Miłośnicy łagodniejszych stoków powinni poszukać miejsca dla siebie w województwie dolnośląskim, śląskim i podkarpackim. A amatorzy wyższych szczytów przede wszystkim powinni rozejrzeć się na Podhalu.

Ale przypominamy, że stoki narciarskie są też w innych rejonach Polski (np. na w woj. łódzkim, mazowieckim, a nawet pomorskim).

Niektórym nasze góry nie wystarczą i wybierają ofertę zagraniczną. Co ciekawe, koszt takiego wyjazdu może być niewiele wyższy od krajowego!

Zimą zwykle wybieramy wyjazdy do Włoch, Francji, Austrii. Należy jednak wspomnieć, że w modzie są też Słowacja i Czechy. Tam spędzamy zwykle tydzień. Atrakcją takiego wyjazdu nie są tylko stoki narciarskie, ale i regionalne przysmaki.

Jeśli wybieramy się w góry z małymi dziećmi, to szukajmy takich miejsc, w pobliżu których będą ośle łączki, szkółki narciarskie, a także korytarze snowtubingowe (rynny, w których zjeżdża się na dmuchanych oponach).

Redakcja 02/01/2013

Zobacz też

Jak uwieść go EROTYCZNYM TAŃCEM? Jak uwieść go EROTYCZNYM TAŃCEM? Taniec i muzyka mogą okazać się silnymi i jakże przyjemnymi afrodyzjakami. Warto więc, od czasu do czasu, wprowadzić te elementy do swojej ars amandi. Spróbuj uwieść go zmysłowym tańcem. I nie boj się, że sobie nie poradzisz. Nie musisz być tancerką, żeby rzucić go na kolana. Czy marka samochodu ma wpływ na życie seksualne? Czy marka samochodu ma wpływ na życie seksualne? Samochód jest przedłużeniem męskości. Czy istotnie? Okazuje się, że tak, choć nie do końca. Jak wykazały badania australijskich naukowców, jeśli mężczyzna nie ma w sobie tego "czegoś", żadne auto mu nie pomoże. Ale, z drugiej strony, inne badania pokazują coś innego. Może więc prawda leży pośrodku. Jak samochód działa na męskość? ZATRUCIE ALKOHOLEM METYLOWYM. Jakie są objawy zatrucia metanolem? ZATRUCIE ALKOHOLEM METYLOWYM. Jakie są objawy zatrucia metanolem? Metanol, czyli alkohol metylowy jest bardzo silną trucizną. Do śmierci może dojść już w kilka godzin po wypiciu jego większej ilości. Pierwsza pomoc w zatruciu metanolem polega na wywołaniu wymiotów i podaniu ok. 100 ml etanolu (40 proc.). Alkohol etylowy zapobiega dalszemu wchłanianiu się metanolu i spowalnia jego metabolizm.   Samochody elektryczne - czy samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji? Samochody elektryczne - czy samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji? Samochody elektryczne, wraz z całą przynależną im infrastrukturą, idealnie wpisują się w ideę inteligentnych sieci, tzw. smart grids. Mobilne magazyny energii już jeżdżą po europejskich drogach, przyczyniając się do zmniejszenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!