Gdzie spędzić ferie? Gdzie na ferie zimowe?

Dokąd wyjechać na ferie? Wypoczywać można zarówno w kraju, jak i zagranicą. Ośrodki narciarskie przygotowały atrakcje sezonu i z niecierpliwością czekają na turystów. Jak wybrać dobre miejsce na ferie zimowe?

Dokąd wyjechać na ferie zimowe?

W Polsce zimą zwykle odwiedzamy rejony górzyste. Miejscowości można wybierać na całym odcinku południowym kraju. W zależności od umiejętności i upodobań można sobie wybrać atrakcyjny dla siebie rejon.

Miłośnicy łagodniejszych stoków powinni poszukać miejsca dla siebie w województwie dolnośląskim, śląskim i podkarpackim. A amatorzy wyższych szczytów przede wszystkim powinni rozejrzeć się na Podhalu.

Ale przypominamy, że stoki narciarskie są też w innych rejonach Polski (np. na w woj. łódzkim, mazowieckim, a nawet pomorskim).

Niektórym nasze góry nie wystarczą i wybierają ofertę zagraniczną. Co ciekawe, koszt takiego wyjazdu może być niewiele wyższy od krajowego!

Zimą zwykle wybieramy wyjazdy do Włoch, Francji, Austrii. Należy jednak wspomnieć, że w modzie są też Słowacja i Czechy. Tam spędzamy zwykle tydzień. Atrakcją takiego wyjazdu nie są tylko stoki narciarskie, ale i regionalne przysmaki.

Jeśli wybieramy się w góry z małymi dziećmi, to szukajmy takich miejsc, w pobliżu których będą ośle łączki, szkółki narciarskie, a także korytarze snowtubingowe (rynny, w których zjeżdża się na dmuchanych oponach).

Redakcja 01/05/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!