Gdzie na majówkę? Jak spędzić długi weekend majowy?

Weekend majowy powinien dostarczyć odpoczywającym zapasu energii i sił, które przydadzą się po powrocie z urlopu. Może warto porzucić miasto i spędzić majówkę na łonie natury? Czym kusi wieś i góry? Mówimy, gdzie warto spędzić długi weekend majowy.

To w jaki sposób spędzimy majówkę wpłynie na naszą kondycję po powrocie z urlopu. Wszyscy wiemy, że to co dobre szybko się kończy, a ponieważ tegoroczna majówka może trwać nawet tydzień, już teraz można przewidzieć, jak ciężko będzie powrócić z długiego weekendu majowego do normalności. Aby umilić ten nieunikniony powrót do pracy, na majówce należy maksymalnie wypocząć. Nasze ciało powinno zregenerować siły, a umysł wypocząć z dala od problemów i obowiązków. Gdzie można zaczerpnąć świeżego powietrza i bujać w obłokach? Oczywiście na łonie natury. Mówimy, dlaczego warto spędzić majówkę na wsi lub w górach.

Dlaczego warto spędzić majówkę na wsi?

Wszyscy miastowi, chcący porzucić chociaż na tydzień rodzinne tereny, weekend majowy powinni spędzić na wsi. Dlaczego? Ponieważ to jedyne miejsce, gdzie życie płynie wolnej niż w aglomeracji, nie ma ruchliwych ulic, tłumów przechodniów, a zamiast miejskiego hałasu i nieustannego wyścigu z czasem jest cisza i obcowanie z naturą. Wieje nudą? Na szczęście wieś oferuje wiele atrakcji. Gospodarstwa agroturystyczne dają gościom szeroką ofertę spędzania wolnego czasu. Na majówce na wsi możemy m.in. nauczyć się jeździć konno, doić krowy, łowić ryby, pojeździć samochodami terenowymi czy spróbować upiec chleb. Podczas kilku dni z dala od miasta mamy także możliwość skosztowania specjałów polskiej wsi - smalcu, mleka, jajek, pozbawionych szkodliwych środków chemicznych. Majówka w najpiękniejszych miastach nie dostarczy ci takich przeżyć.

Dlaczego warto spędzić majówkę w górach?

Długi weekend majowy spędzony w górach, podobnie jak wieś, obfituje w same walory. Górskie doliny, jeziora, wodospady uwodzą już samym widokiem. Chodząc po górach koimy swoje zmysły, pozwalamy na wyciszenie, zapominamy o problemach pozostawionych w rodzinnym mieście. Wycieczka w góry skłania ku głębszym refleksjom, może być odskokiem dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Nawet krótkie spacery po górskich ścieżkach poprawią ich kondycję i samopoczucie. Ale to nie wszystko, co dadzą ci góry. Niezwykłych wrażeń dostarczą też wizyty w góralskich knajpach, przy muzyce granej na żywo, biesiadach z tańcami i jadłem typowym tylko dla tych rejonów. Jeśli lubujesz się w kulturze góralskiej, majówka w Bieszczadach, Tatrach czy Karkonoszach z pewnością cię nie zawiedzie.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!