Gdzie na grzyby: Szczecin, okolice Szczecina - GDZIE szukać i znaleźć GRZYBY?

GRZYBOBRANIE – okolice SZCZECINA: W okolicach Szczecina jest wiele miejsc, gdzie można wybrać się na grzyby. Nawet nie wyjeżdżając poza miasto, można uzbierać pełny koszyk. A ci, którzy mają ochotę na dalszą wycieczkę, mogą udać się na grzyby do Niemiec. Mówimy, gdzie szukać grzybów blisko Szczecina.

GRZYBOBRANIE: gdzie szukać grzybów w okolicach Szczecina?

Grzybiarze z woj. zachodniopomorskiego polecają szukanie grzybów bardzo blisko miasta, np. w Puszczy Bukowej położonej przy południowo-wschodnich dzielnicach Szczecina na Wzgórzach Bukowych. Stosunkowo niedaleko można też szukać grzybów w lasach znajdujących się w okolicy miejscowości Rurka i Kliniska.

>>> Grzyby. Jak rozpoznać jadalne grzyby? PORADNIK GRZYBIARZA (kliknij!)

Jeżeli ktoś chce wyjechać na poszukiwania grzybów dalej, może udać się w okolice Poligonu Drawskiego, gdzie grzybów jest wręcz zatrzęsienie. Wśród miejsc polecanych do odwiedzenia przez grzybiarzy są też lasy przy trasie na Chociwel i w Wielgowie, gdzie można znaleźć podgrzybki. Tych grzybów warto też szukać w lasach Bartoszewa

Grzybiarze z woj. zachodniopomorskiego mogą też wybrać się na grzyby do Niemiec – tuż za granicą jest dalsza część Puszczy Wkrzańskiej, gdzie można uzbierać sporo grzybów.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!