Gdzie jeździć na nartach w okolicach Zakopanego i na Słowacji?

Jedziesz na narty i szukasz alternatywy dla Zakopanego? Rozejrzyj się po okolicy i wybierz jedną z pobliskich nowszych stacji narciarskich. W Polsce lub na Słowacji.

Po polskiej stronie alternatywę dla wyciągów na Nosalu, Kasprowym Wierchu czy Polanie Szymoszkowej stanowią stacje narciarskie u stóp Gorców i Pienin oraz Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Kotelnica cieszy się dobrą opinią wśród miłośników carvingu, bo trasy są szerokie. Zadbano także o snowboardzistów.

Narty w Gorcach

W Gorcach wyciągami opleciono stoki Wdżaru górującego nad Przełęczą Snozka. Choć ośrodek Czorsztyn Ski jest niewielki (jeden wyciąg krzesełkowy i kilka orczyków), trasy tworzą spójny system i są doskonałe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Ze stoków i wierzchołka roztaczają się wspaniałe widoki, a wszystko czego potrzeba – od bezpłatnych parkingów, przez wypożyczalnię i serwis sprzętu, po restauracje i bary jest na miejscu. To dobrze zorganizowana stacja. Renomę ośrodka rodzinnego zyskała Polana Sosnów w pobliskiej Niedzicy.

Narty na Słowacji

Po słowackiej stronie wyrosło kilka ośrodków z łatwiejszymi trasami - Zdziar u podnóża Tatr Bielskich (dojazd przez Łysą Polanę) i ukryta w sąsiadującej z Tatrami Magurze Spiskiej Bachledova Dolina. Po zachodniej stronie Tatr dobrze jeździ się w Zubercu, a przyjemny ośrodek powstał także w Oravicach (dojazd przez Chyżne). Jego ogromnym walorem jest termalne kąpielisko. Trasy w Słowackich Tatrach Wysokich - na stokach Łomnicy (koło Tatrzańskiej Łomnicy) i Soliska (w rejonie Szczyrbskiego Plesa) - są podobne do naszego Nosala i Kasprowego, ale nieco trudniejsze.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 03/01/2012

Zobacz też

Przed Nocą Kupały nie wolno się kąpać? Skąd przesąd, że przed 24 czerwca nie wolno wchodzić do wody? Przed Nocą Kupały nie wolno się kąpać? Skąd przesąd, że przed 24 czerwca nie wolno wchodzić do wody? Jeszcze kilka lat temu większość dzieci wiedziała, że przed Nocą Kupały nie wolno kapać się w rzekach i jeziorach nawet wtedy, gdy na dworze był upał. Skąd wziął się ten przesąd? Czy ma on jakiś sens? Stanisław Papczyński, nowy polski święty: rodzina, życie, działalność Stanisław Papczyński, nowy polski święty: rodzina, życie, działalność Stanisław Papczyński to nowy polski święty. Był znakomitym kaznodzieją i spowiednikiem króla Jana III, ale dziś pamiętamy o nim przede wszystkim jako o założycielu Zgromadzenia Księży Marianów – pierwszego zakonu męskiego o polskich korzeniach. Choć żył i działał w XVII wieku, Kościół pamięta go i ceni także dziś. Dlaczego? Stadiony Euro 2016: Stade Velodrome – Marsylia Stadiony Euro 2016: Stade Velodrome – Marsylia Podczas Euro 2016 na Stade Velodrome w Marsylii rozegranych zostanie sześć meczów, w tym przynajmniej jeden Polski. Biało-czerwoni zagrają tu z Ukrainą. Stadion Był areną meczów piłkarskich MŚ 1938 i 1998 oraz ME 1960 i 1984, a także Pucharu Świata w rugby 2007, ale także MŚ 1972 w kolarstwie torowym. Pałac w Nieborowie – muzeum wnętrz w dawnej siedzibie Radziwiłłów. ZDJĘCIA, WIDEO Pałac w Nieborowie – muzeum wnętrz w dawnej siedzibie Radziwiłłów. ZDJĘCIA, WIDEO Pałac i park w Nieborowie to znakomity cel podróży w pogodny weekend. Dawna rezydencja rodziny Radziwiłłów wyszła z II wojny światowej obronną ręką. Oszczędzona przez Niemców i sowietów, została zamieniona w zachwycające muzeum wnętrz. Nieborów to jednak propozycja także dla miłośników sztuki ogrodowej – podziwiać tu można regularny ogród francuski, a opodal także park w stylu angielskim.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!