GDZIE JEST BURZA: Mapy burz w Polsce - gdzie szukać, jak czytać?

Jak sprawdzić, czy nadchodzi burza? Gdzie są mapy burzy? Jak ma mapie znaleźć burzę i sprawdzić gdzie będzie kolejna? Burze można śledzić na specjalnych stronach internetowych. Zobacz, na których. Jak sprawdzić, gdzie w danym momencie jest burza?

MAPY BURZ: Gdzie jest burza?

Jak sprawdzić, gdzie w danej chwili jest burza i kiedy można się spodziewać jej nadejścia? Kiedyś uzyskanie takich informacji wymagało więcej zachodu. Potrafili to przewidzieć tylko dobrze zorientowani w temacie specjaliści. Dziś wystarczy wejść do internetu, wpisać odpowiedni adres strony i kliknąć myszką. Zobacz, gdzie można śledzić burze na specjalnych satelitarnych mapach wzbogaconych elementami graficznymi. Oto kilka adresów stron:

www.blitzortung.org

Strona pokazuje, gdzie w danej chwili są burze, oraz rozmiary wyładowań atmosferycznych.

www.burze.dzis.net

To serwis, który ze sporą dokładnością pomoże Ci zlokalizować regiony Polski, w których w danej chwili jest burza. Pokazuje mapę wyładowań atmosferycznych.

www.pogodynka.pl

Strona IMGW przedstawia mapę wyładowań z ostatnich 3 godzin zarejestrowanych przez system PERUN. Można też sprawdzić gęstość wyładowań na 1 km2, a także szacunkowy kierunek i prędkość przemieszczania się komórek burzowych.

www.tvnmeteo.pl

W TVN Meteo na bieżąco relacje, gdzie nad naszym krajem biją pioruny, gdzie są burze i wyładowania. W serwisie też mapa, na której synoptycy na bieżąco śledzą gdzie jest burza?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 02/05/2012

Zobacz też

Jak wybrać buty do biegania? BEZPIECZNE BIEGANIE zależy od butów Jak wybrać buty do biegania? BEZPIECZNE BIEGANIE zależy od butów Bieganie to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportu. Jogging może być zdrową formą relaksu i odpoczynku, ale tylko jeśli dobierzemy odpowiednie buty. Wybór obuwia jest jednak tak duży, że możemy kupić nieodpowiednie. Sprawdź, jak dobrać właściwe buty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze wygodnego obuwia? NOWE ZASADY udzielania kredytów RODZINA NA SWOIM. Dla kogo są dopłaty do kredytu "Rodzina na swoim"? NOWE ZASADY udzielania kredytów RODZINA NA SWOIM. Dla kogo są dopłaty do kredytu "Rodzina na swoim"? Od 31 sierpnia 2011 r. zmieniono zasady udzielania kredytów z dopłatą w ramach programu „Rodzina na swoim”. O kredyt z dopłatą mogą się ubiegać nie tylko małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci, ale także single. Wprowadzono też limit wieku. Czy dotyczy on wszystkich kredytobiorców? Jakie inne warunki muszą spełnić, żeby skorzystać z programu "Rodzina na swoim"? Jakie AFRODYZJAKI działają na kobiety, a jakie na mężczyzn? Jakie AFRODYZJAKI działają na kobiety, a jakie na mężczyzn? Afrodyzjaki mają wywoływać pożądanie, wzmagać podniecenie, zapewniać bardziej intensywną rozkosz. I w wielu przypadkach faktycznie tak jest. Jednak większość seksuologów jest zdania, że afrodyzjaki działają na zasadzie placebo. Zwolennicy afrodyzjaków twierdzą, że inne produkty i przyprawy zwiększają ochotę na seks u mężczyzn, a inne u kobiet. Jak wzmocnić erekcję, jak sprawić by jego penis stanął na wysokości zadania? Jak wzmocnić erekcję, jak sprawić by jego penis stanął na wysokości zadania? To może się zdarzyć nawet najlepszym kochankom. Wszystko idzie jak najlepiej, a tu naraz - klops! On więdnie i nie może dokończyć. Jeśli taka sytuacja przytrafia się coraz częściej, na pewno należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli jednak ma miejsce sporadycznie, można temu łatwo zaradzić. Radzimy, jak się uporać z tym problemem.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!