GDZIE JEST BURZA: Mapy burz w Polsce - gdzie szukać, jak czytać?

Jak sprawdzić, czy nadchodzi burza? Gdzie są mapy burzy? Jak ma mapie znaleźć burzę i sprawdzić gdzie będzie kolejna? Burze można śledzić na specjalnych stronach internetowych. Zobacz, na których. Jak sprawdzić, gdzie w danym momencie jest burza?

MAPY BURZ: Gdzie jest burza?

Jak sprawdzić, gdzie w danej chwili jest burza i kiedy można się spodziewać jej nadejścia? Kiedyś uzyskanie takich informacji wymagało więcej zachodu. Potrafili to przewidzieć tylko dobrze zorientowani w temacie specjaliści. Dziś wystarczy wejść do internetu, wpisać odpowiedni adres strony i kliknąć myszką. Zobacz, gdzie można śledzić burze na specjalnych satelitarnych mapach wzbogaconych elementami graficznymi. Oto kilka adresów stron:

www.blitzortung.org

Strona pokazuje, gdzie w danej chwili są burze, oraz rozmiary wyładowań atmosferycznych.

www.burze.dzis.net

To serwis, który ze sporą dokładnością pomoże Ci zlokalizować regiony Polski, w których w danej chwili jest burza. Pokazuje mapę wyładowań atmosferycznych.

www.pogodynka.pl

Strona IMGW przedstawia mapę wyładowań z ostatnich 3 godzin zarejestrowanych przez system PERUN. Można też sprawdzić gęstość wyładowań na 1 km2, a także szacunkowy kierunek i prędkość przemieszczania się komórek burzowych.

www.tvnmeteo.pl

W TVN Meteo na bieżąco relacje, gdzie nad naszym krajem biją pioruny, gdzie są burze i wyładowania. W serwisie też mapa, na której synoptycy na bieżąco śledzą gdzie jest burza?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!