GDZIE JEST BURZA: Mapy burz w Polsce - gdzie szukać, jak czytać?

Jak sprawdzić, czy nadchodzi burza? Gdzie są mapy burzy? Jak ma mapie znaleźć burzę i sprawdzić gdzie będzie kolejna? Burze można śledzić na specjalnych stronach internetowych. Zobacz, na których. Jak sprawdzić, gdzie w danym momencie jest burza?

MAPY BURZ: Gdzie jest burza?

Jak sprawdzić, gdzie w danej chwili jest burza i kiedy można się spodziewać jej nadejścia? Kiedyś uzyskanie takich informacji wymagało więcej zachodu. Potrafili to przewidzieć tylko dobrze zorientowani w temacie specjaliści. Dziś wystarczy wejść do internetu, wpisać odpowiedni adres strony i kliknąć myszką. Zobacz, gdzie można śledzić burze na specjalnych satelitarnych mapach wzbogaconych elementami graficznymi. Oto kilka adresów stron:

www.blitzortung.org

Strona pokazuje, gdzie w danej chwili są burze, oraz rozmiary wyładowań atmosferycznych.

www.burze.dzis.net

To serwis, który ze sporą dokładnością pomoże Ci zlokalizować regiony Polski, w których w danej chwili jest burza. Pokazuje mapę wyładowań atmosferycznych.

www.pogodynka.pl

Strona IMGW przedstawia mapę wyładowań z ostatnich 3 godzin zarejestrowanych przez system PERUN. Można też sprawdzić gęstość wyładowań na 1 km2, a także szacunkowy kierunek i prędkość przemieszczania się komórek burzowych.

www.tvnmeteo.pl

W TVN Meteo na bieżąco relacje, gdzie nad naszym krajem biją pioruny, gdzie są burze i wyładowania. W serwisie też mapa, na której synoptycy na bieżąco śledzą gdzie jest burza?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 02/05/2012

Zobacz też

W jaki sposób działają nerki? W jaki sposób działa nerka? W jaki sposób działają nerki? W jaki sposób działa nerka? Ponieważ „fabryki” naszych organizmów pracują kilkadziesiąt lat, muszą jakoś pozbywać się niepotrzebnych produktów przemiany materii. Robią to między innymi poprzez nerki. Nie odbywa się to jednak przez zwykłe, mechaniczne filtrowanie. W jaki sposób działają nerki? Kim był AARON SWARTZ? Dlaczego popełnił samobójstwo? Kim był AARON SWARTZ? Dlaczego popełnił samobójstwo? W piątek 11 stycznia 2013 świat obiegła informacja o śmierci Aarona Swartza, nazywanego "cudownym dzieckiem" internetu. Aaron był nie tylko twórcą pierwszej wersji internetowego protokołu RSS i współzałożycielem serwisu Reddit.com, ale także mocno zaangażowanym działaczem na rzecz wolności w internecie. Dlaczego popełnił samobójstwo? Smycz i obroża dla psa: jak wybrać najlepsze akcesoria? Jakie zabawki kupować psu? Smycz i obroża dla psa: jak wybrać najlepsze akcesoria? Jakie zabawki kupować psu? Przyjmując do domu psa musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami. Wśród tych kosztów znajdują się także smycz i obroża, a także zabawki. Jak wybrać odpowiednie akcesoria dla psa, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Czy wiesz, na co zwracać uwagę przy wyborze smyczy? Jak wybrać obrożę? Jakie zabawki dla psa będą najlepsze? Jak poznać humor psa? Po czym poznać, że pies jest agresywny, smutny lub wesoły? Jak poznać humor psa? Po czym poznać, że pies jest agresywny, smutny lub wesoły? Pies to stworzenie niezwykle rozumne. Ma też swoje uczucia i humory - potrafi okazywać miłość oraz obrazić się na swojego pana - na szczęście ten stan nie trwa długo, gdyż z reguły psy łatwo wybaczają. Czy wiesz jak rozpoznać humor swojego psa? Podpowiadamy, jakie symptomy towarzyszą konkretnemu nastrojowi pupila!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!