GDZIE JEST BURZA: Mapy burz w Polsce - gdzie szukać, jak czytać?

Jak sprawdzić, czy nadchodzi burza? Gdzie są mapy burzy? Jak ma mapie znaleźć burzę i sprawdzić gdzie będzie kolejna? Burze można śledzić na specjalnych stronach internetowych. Zobacz, na których. Jak sprawdzić, gdzie w danym momencie jest burza?

MAPY BURZ: Gdzie jest burza?

Jak sprawdzić, gdzie w danej chwili jest burza i kiedy można się spodziewać jej nadejścia? Kiedyś uzyskanie takich informacji wymagało więcej zachodu. Potrafili to przewidzieć tylko dobrze zorientowani w temacie specjaliści. Dziś wystarczy wejść do internetu, wpisać odpowiedni adres strony i kliknąć myszką. Zobacz, gdzie można śledzić burze na specjalnych satelitarnych mapach wzbogaconych elementami graficznymi. Oto kilka adresów stron:

www.blitzortung.org

Strona pokazuje, gdzie w danej chwili są burze, oraz rozmiary wyładowań atmosferycznych.

www.burze.dzis.net

To serwis, który ze sporą dokładnością pomoże Ci zlokalizować regiony Polski, w których w danej chwili jest burza. Pokazuje mapę wyładowań atmosferycznych.

www.pogodynka.pl

Strona IMGW przedstawia mapę wyładowań z ostatnich 3 godzin zarejestrowanych przez system PERUN. Można też sprawdzić gęstość wyładowań na 1 km2, a także szacunkowy kierunek i prędkość przemieszczania się komórek burzowych.

www.tvnmeteo.pl

W TVN Meteo na bieżąco relacje, gdzie nad naszym krajem biją pioruny, gdzie są burze i wyładowania. W serwisie też mapa, na której synoptycy na bieżąco śledzą gdzie jest burza?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 02/05/2012

Zobacz też

Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy? Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy? Bobbi Kristina 31 stycznia 2015 roku trafiła do szpitala, po tym jak odnaleziono ją nieprzytomną w wannie. Przez niemal tydzień była w stanie śpiączki farmakologicznej. Jak donoszą zachodnie media - rodzina podjęła decyzje o odłączeniu jej od urządzeń podtrzymujących życie. Czy to prawda? Co wiemy o córce Whitney Houston? Kim jest Borys Mańkowski, polska gwiazda MMA [KARIERA] Kim jest Borys Mańkowski, polska gwiazda MMA [KARIERA] MMA, czyli mieszane sztuki walki, w Polsce kwitnie. Dzieje się tak za sprawą znakomitych polskich zawodników. Wśród nich jedna z wyróżniających się postaci jest Borys Mańkowski — aktualny międzynarodowy mistrz KSW w wadze półśredniej. Co warto o nim wiedzieć? Daniel Wieleba - kim jest? [KARIERA,  RODZINA] Daniel Wieleba - kim jest? [KARIERA, RODZINA] Daniel Wieleba przez 4 lata był panem Lotto i dał się zapamiętać, dzięki "autorskiemu" podejściu do prowadzenia losowań. Wieleba z loterii przerzucił się na architekturę i  prowadził program "Wnętrza Daniela". Stworzył również magazyn o tym samym tytule. Raj dla kobiet – seksturystki na Bali. Dokument o mężczyznach, którzy spełniają marzenia pań Raj dla kobiet – seksturystki na Bali. Dokument o mężczyznach, którzy spełniają marzenia pań Seksturystyka dla kobiet – temat tabu? W poszukiwaniu spełnienia w egzotycznych krajach przodują dziś biali mężczyźni z bogatych krajów Zachodu. Ale w tym samym celu za granicę wyjeżdżają także i kobiety. FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny „Raj dla kobiet", którego tematem jest kobieca seksturystyka rozwijająca się w jednym z najbardziej znanych centrów tego zjawiska – na indonezyjskiej wyspie Bali.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!