Gdzie jechać na długi weekend: POLSKA PÓŁNOCNO-WSCHODNIA

Polak przed wyjazdem na długi weekend zastanawia się zwykle "morze czy góry". Ewentualnie Egipt. Zupełnie jakby nie było innych atrakcyjnych miejsc w kraju. Bardzo ciekawa jest choćby Polska północno-wschodnia. Niewielu tu turystów, za to mnóstwo okazji do wypoczynku. Dlaczego warto odwiedzić Polskę północno-wschodnią?

Spokojne i piękne miejsce w  północno-wschodniej Polsce?

W północno-wschodniej Polsce bardzo dużo jest obleganych przez turystów miejsc, obok których egzystują nieodkryte jeszcze oazy spokoju. Problem zbyt dużej liczby turystów staje się szczególnie palący podczas długiego weekendu, kiedy całe masy opuszczają wielkie miasta. Wybierając się na Mazury większość przyjeżdza do Mikołajek lub Giżycka.

Tymczasem całkiem blisko jest miasteczko Ryn, gdzie turystów jest jak na lekarstwo, choć cała infrastruktura pozwala komfortowo wypocząć. Zadowoleni będą zarówno żeglarze - miasteczko ulokowane jest pomiędzy dwoma jeziorami - jak i poszukiwacze dobrego noclegu. Górujący nad miasteczkiem zamek krzyżacki z XIV wieku został niedawno przekształcony w bardzo dobry hotel. Okolica obfituje w lasy i mnóstwo ustronnych miejsc, gdzie można rozkoszować się budzącą do życia przyrodą.

Podobnie jest na Podlasiu. Wielką popularność zdobyła ostatnio Biebrza. Tłumy walą na tamtejsze bagna i wsiadają na wolno sunące z nurtem rzeki tratwy. Tymczasem niedaleko leży Tykocin. To niewielkie miasteczko z bogatą historią, położone nad rozlewiskiem Narwi. Niepodal znajduje się też Pentów, największa w Polsce wioska bociania z ponad 30 gniazdami. Podobnie zamiast Białowieży, o której wszyscy słyszeli, lepiej zapuścić się bardziej na północ. Niezadeptane przez turystów są za to wciąż Dolina Rospudy czy Puszcza Knyszyńska.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!