FOKUS TV zaprasza na 2. festiwal filmów dla dzieci i młodzieży Kino w trampkach z sekcją „FOKUS na dokument"

Filmy z całego świata dla dzieci i młodzieży – dokładnie te same, które oglądają dziś młodzi ludzie w Berlinie, Kopenhadze, Malmo, Londynie, Nowym Jorku czy Tokio - złożą się na program drugiej edycji festiwalu Kino w trampkach. Po raz pierwszy pojawi się na nim także sekcja „FOKUS na dokument" przygotowana we współpracy z kanałem FOKUS TV.
Pierwsza, zeszłoroczna edycja festiwalu Kino w trampkach, dostarczyła młodej widowni wiele radości i wzruszeń, spotkała się również z niezwykle przychylnym przyjęciem ze strony rodziców, opiekunów, nauczycieli i mediów. Druga odsłona festiwalu rusza już 20 września w Warszawie. Selekcja filmów, które zostaną pokazane w kinach Iluzjon i Praha przeprowadzona została przez młodzieżową grupę programową, a zakwalifikowane produkcje podzielono na trzy kategorie wiekowe: 13+ i 16+ oraz 18+.

Jakie filmy zobaczy w tym roku młoda widownia? W kategorii 13+ pokazana zostanie francuska produkcja „17 dziewczyn”. Scenariusz filmu w reżyserii Delphine i Muriel Coulin oparty został na prawdziwej historii, która wydarzyła się w 2008 roku. Siedemnaście nastolatek wspólnie podejmuje decyzję, która zmieni ich życie. Dziewczyny mają zamiar zajść w ciążę.

Jedną z najciekawszych propozycji w sekcji 16+ będzie z pewnością „Złota klatka”, film w reżyserii Diego Quemada-Diez. Jego bohaterką jest Sara, nastolatka z Gwatemali, która przebiera się za chłopca i wraz z przyjaciółmi Juanem i Samuelem wyrusza do Los Angeles. Młodzi ludzie mają nadzieję na lepsze życie w USA.

Festiwal otworzy film „Misja: Gwiazda” w reżyserii Martina Miehe-Renarda. Dwunastolatka marzy o udziale w konkursie piosenki, ale jej ojciec mówi nie.

Po raz pierwszy na 2. edycji Kina w trampkach pojawi się sekcja „FOKUS na dokument" prezentująca najlepsze filmy dokumentalne dla młodych odbiorców. „FOKUS na dokument" powstał we współpracy z kanałem FOKUS TV.

W ramach festiwalu odbędą się też liczne warsztaty dla młodych odbiorców, m.in. z dubbingu i sztuki operatorskiej. Organizatorzy festiwalu zapraszają do kin nie tylko dzieci i młodzież, ale również rodziców, babcie i dziadków. Pokazy odbędą się w kinach Iluzjon i Praha w Warszawie, festiwal potrwa od 20 do 28 września.


Kino w trampkach
20 – 28 września, Warszawa
Kina Iluzjon i Praha
www.kinowtrampkach.pl, facebook.com/kinowtrampkach
 

Redakcja 09/09/2014

Podobne

Zobacz też

Dlaczego KGHM kupił kanadyjską spółkę Quadra FNX? Czy to się opłaci? Dlaczego KGHM kupił kanadyjską spółkę Quadra FNX? Czy to się opłaci? KGHM, pierwszy polski koncern globalny, zakupił 100 proc. akcji kanadyjskiej spółki górniczej Quadra FXN. KGHM za przejęcie kontroli nad kanadyjską spółką musiał zapłacić 9,5 mld złotych. Czy opłaciło się? Horoskop chiński Co czeka w lutym osoby spod znaku Psa? Horoskop chiński Co czeka w lutym osoby spod znaku Psa? Według chińskiego horoskopu osoby spod znaku Psa są zachowawcze i stronią od ludzi. Jeśli to twój znak chińskiego zodiaku, w lutym jedno z twych marzeń wreszcie się spełni! Co jeszcze szykuje ci los? Poznaj horoskop chiński dla Psów na luty. Kim jest ks. Piotr Natanek? Dlaczego nałożono na niego karę suspensy? Kim jest ks. Piotr Natanek? Dlaczego nałożono na niego karę suspensy? Kim jest ksiądz Piotr Natanek (jeden z głównych propagatorów ruchu dążącego do intronizacji Chrystusa na Króla Polski), na którego w lipcu 2011 metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz nałożył karę suspensy, zawieszającą w sprawowaniu funkcji kapłańskich? Ks. Natanek został w ten sposób ukarany za nieposłuszeństwo wobec swojego biskupa, m.in. uporczywe niestosowanie się do upomnień, niewywiązywanie się ze złożonych deklaracji, a także głoszenie poglądów niezgodnych z nauką Kościoła.  ANNA KALATA, była minister pracy, autorka książki PRAWDZIWE ZMIANY. Kim jest? ANNA KALATA, była minister pracy, autorka książki PRAWDZIWE ZMIANY. Kim jest? Anna Kalata. Dla jednych polityk, dla innych... aktorka, a nawet modelka.  Aż trudno uwierzyć, że w wieku 43 lat ważyła prawie 100 kilogramów i była jednym z najgorzej ocenianych ministrów w rządzie PiS, LPR i Samoobrony. Kim dziś jest Anna Kalata, autorka książki pt. Prawdziwe zmiany?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!