FOKUS TV zaprasza na 2. festiwal filmów dla dzieci i młodzieży Kino w trampkach z sekcją „FOKUS na dokument"

Filmy z całego świata dla dzieci i młodzieży – dokładnie te same, które oglądają dziś młodzi ludzie w Berlinie, Kopenhadze, Malmo, Londynie, Nowym Jorku czy Tokio - złożą się na program drugiej edycji festiwalu Kino w trampkach. Po raz pierwszy pojawi się na nim także sekcja „FOKUS na dokument" przygotowana we współpracy z kanałem FOKUS TV.
Pierwsza, zeszłoroczna edycja festiwalu Kino w trampkach, dostarczyła młodej widowni wiele radości i wzruszeń, spotkała się również z niezwykle przychylnym przyjęciem ze strony rodziców, opiekunów, nauczycieli i mediów. Druga odsłona festiwalu rusza już 20 września w Warszawie. Selekcja filmów, które zostaną pokazane w kinach Iluzjon i Praha przeprowadzona została przez młodzieżową grupę programową, a zakwalifikowane produkcje podzielono na trzy kategorie wiekowe: 13+ i 16+ oraz 18+.

Jakie filmy zobaczy w tym roku młoda widownia? W kategorii 13+ pokazana zostanie francuska produkcja „17 dziewczyn”. Scenariusz filmu w reżyserii Delphine i Muriel Coulin oparty został na prawdziwej historii, która wydarzyła się w 2008 roku. Siedemnaście nastolatek wspólnie podejmuje decyzję, która zmieni ich życie. Dziewczyny mają zamiar zajść w ciążę.

Jedną z najciekawszych propozycji w sekcji 16+ będzie z pewnością „Złota klatka”, film w reżyserii Diego Quemada-Diez. Jego bohaterką jest Sara, nastolatka z Gwatemali, która przebiera się za chłopca i wraz z przyjaciółmi Juanem i Samuelem wyrusza do Los Angeles. Młodzi ludzie mają nadzieję na lepsze życie w USA.

Festiwal otworzy film „Misja: Gwiazda” w reżyserii Martina Miehe-Renarda. Dwunastolatka marzy o udziale w konkursie piosenki, ale jej ojciec mówi nie.

Po raz pierwszy na 2. edycji Kina w trampkach pojawi się sekcja „FOKUS na dokument" prezentująca najlepsze filmy dokumentalne dla młodych odbiorców. „FOKUS na dokument" powstał we współpracy z kanałem FOKUS TV.

W ramach festiwalu odbędą się też liczne warsztaty dla młodych odbiorców, m.in. z dubbingu i sztuki operatorskiej. Organizatorzy festiwalu zapraszają do kin nie tylko dzieci i młodzież, ale również rodziców, babcie i dziadków. Pokazy odbędą się w kinach Iluzjon i Praha w Warszawie, festiwal potrwa od 20 do 28 września.


Kino w trampkach
20 – 28 września, Warszawa
Kina Iluzjon i Praha
www.kinowtrampkach.pl, facebook.com/kinowtrampkach
 

Redakcja 09/09/2014

Podobne

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!