FOKUS TV zaprasza na 2. festiwal filmów dla dzieci i młodzieży Kino w trampkach z sekcją „FOKUS na dokument"

Filmy z całego świata dla dzieci i młodzieży – dokładnie te same, które oglądają dziś młodzi ludzie w Berlinie, Kopenhadze, Malmo, Londynie, Nowym Jorku czy Tokio - złożą się na program drugiej edycji festiwalu Kino w trampkach. Po raz pierwszy pojawi się na nim także sekcja „FOKUS na dokument" przygotowana we współpracy z kanałem FOKUS TV.
Pierwsza, zeszłoroczna edycja festiwalu Kino w trampkach, dostarczyła młodej widowni wiele radości i wzruszeń, spotkała się również z niezwykle przychylnym przyjęciem ze strony rodziców, opiekunów, nauczycieli i mediów. Druga odsłona festiwalu rusza już 20 września w Warszawie. Selekcja filmów, które zostaną pokazane w kinach Iluzjon i Praha przeprowadzona została przez młodzieżową grupę programową, a zakwalifikowane produkcje podzielono na trzy kategorie wiekowe: 13+ i 16+ oraz 18+.

Jakie filmy zobaczy w tym roku młoda widownia? W kategorii 13+ pokazana zostanie francuska produkcja „17 dziewczyn”. Scenariusz filmu w reżyserii Delphine i Muriel Coulin oparty został na prawdziwej historii, która wydarzyła się w 2008 roku. Siedemnaście nastolatek wspólnie podejmuje decyzję, która zmieni ich życie. Dziewczyny mają zamiar zajść w ciążę.

Jedną z najciekawszych propozycji w sekcji 16+ będzie z pewnością „Złota klatka”, film w reżyserii Diego Quemada-Diez. Jego bohaterką jest Sara, nastolatka z Gwatemali, która przebiera się za chłopca i wraz z przyjaciółmi Juanem i Samuelem wyrusza do Los Angeles. Młodzi ludzie mają nadzieję na lepsze życie w USA.

Festiwal otworzy film „Misja: Gwiazda” w reżyserii Martina Miehe-Renarda. Dwunastolatka marzy o udziale w konkursie piosenki, ale jej ojciec mówi nie.

Po raz pierwszy na 2. edycji Kina w trampkach pojawi się sekcja „FOKUS na dokument" prezentująca najlepsze filmy dokumentalne dla młodych odbiorców. „FOKUS na dokument" powstał we współpracy z kanałem FOKUS TV.

W ramach festiwalu odbędą się też liczne warsztaty dla młodych odbiorców, m.in. z dubbingu i sztuki operatorskiej. Organizatorzy festiwalu zapraszają do kin nie tylko dzieci i młodzież, ale również rodziców, babcie i dziadków. Pokazy odbędą się w kinach Iluzjon i Praha w Warszawie, festiwal potrwa od 20 do 28 września.


Kino w trampkach
20 – 28 września, Warszawa
Kina Iluzjon i Praha
www.kinowtrampkach.pl, facebook.com/kinowtrampkach
 

Redakcja 09/09/2014

Podobne

Zobacz też

ŚLUB MUZUŁMAŃSKI. Jak przebiega ceremonia ślubna muzułmanów? Jak wygląda ślub muzułmański? ŚLUB MUZUŁMAŃSKI. Jak przebiega ceremonia ślubna muzułmanów? Jak wygląda ślub muzułmański? Ślub muzułmański nie wynika z miłości. Mężczyzna może zobaczyć przyszłą żonę przed ślubem, ani przez chwilę nie może z nią jednak przebywać sam na sam. Sunna, zbiór przypowieści o prawdach głoszonych przez proroka Mahometa, mówi wprawdzie, że kobiety nie można wydać za mąż bez jej zgody, ale w praktyce za zgodę uważa się milczenie. Jak wygląda ślub muzułmański? ŚLUB BUDDYSTÓW. Jak przebiega buddyjski ślub? Jak wygląda ceremonia ślubna buddystów? ŚLUB BUDDYSTÓW. Jak przebiega buddyjski ślub? Jak wygląda ceremonia ślubna buddystów? Ślub buddystów to piękna uroczystość pod gołym niebem. W buddyzmie bycie parą nie wiąże się z moralnym nakazem zawarcia małżeństwa. Budda stał na stanowisku, że zawarcie lub nie zawarcie związku małżeńskiego, jeśli para ma pozostać sobie wierna, musi być sprawą całkowicie dobrowolną. Jak przebiega buddyjski ślub? Jak wygląda ceremonia ślubna buddystów? Jak wstrzymać egzekucję komorniczą? Umorzenie postępowania komorniczego [PORADNIK] Jak wstrzymać egzekucję komorniczą? Umorzenie postępowania komorniczego [PORADNIK] Egzekucja komornicza nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń życiowych. Ale postępowanie egzekucyjne można umorzyć lub zawiesić. W jakich sytuacjach jest możliwe umorzenie bądź zawieszenie postępowania egzekucyjnego? Jak bronić się przed komornikiem? Czy ustna umowa pożyczki jest ważna? Czy ustna umowa pożyczki jest ważna? Gdy pożyczasz pieniądze komuś z rodziny, przyjaciołom lub znajomym, najczęściej nie żądasz potwierdzenia pożyczki na piśmie. Zwykle jest to tylko umowa ustna. Czy taka umowa będzie ważna i czy w razie sporu uda ci się odzyskać dług?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!