Film „Stalin w kolorze”. Jaki naprawdę był największy zbrodniarz w historii? WIDEO

„Stalin w kolorze” to dokument, który – dzięki zremasterowanym i pokolorowanym materiałom archiwalnym, nieznanym dotąd zdjęciom oraz wypowiedziom samego dyktatora – prawdziwie jak żaden inny film opowiada historię człowieka, który utopijne marzenia o komunistycznym lepszym świecie zmienił w krwawy koszmar.


Gdy 9 marca 1953 roku w Moskwie odbywał się pogrzeb Stalina, hołd największemu zbrodniarzowi w dziejach świata oddawało 5 mln Rosjan. Czy były to łzy ulgi? Przez 30 lat rządów Stalina 20 milionów ludzi zginęło, 18 milionów zostało niewolnikami – zamknięto ich w łagrach. Na równi z Hitlerem Stalin odpowiadał za koszmar II wojny światowej. Już po wojnie niezliczone rzesze obywateli państw Bloku Wschodniego każdego dnia na różne sposoby doświadczały skutków szerzonego przezeń terroru.

Józef Stalin nie był mężczyzną o powierzchowności budzącej respekt. Brakowało mu charyzmy. Doskonała pamięć pokrywała luki w wiedzy i niedostatki inteligencji. Nic nie było natomiast w stanie tonizować jego rosnącej z biegiem lat podejrzliwości wobec otoczenia, bezwzględności i okrucieństwa. Człowiek, którego zwano Ojcem Ludu, mordował swych rodaków, wieloletnich przyjaciół, a nawet własnych krewnych.

Dzięki materiałom archiwalnym, nieznanym dotąd zdjęciom oraz zarejestrowanym wypowiedziom samego dyktatora, film „Stalin w kolorze” w niezwykle sugestywny sposób opowiada historię człowieka, który pół Europy i pół Azji utopił we krwi.

Oglądaj film „Stalin w kolorze” na VOD. Za darmo!

Redakcja 17/02/2017

Zobacz też

ŚLUB ŻYDOWSKI. Jak przebiega ceremonia ślubna w judaizmie? Jak wygląda ślub w judaizmie? ŚLUB ŻYDOWSKI. Jak przebiega ceremonia ślubna w judaizmie? Jak wygląda ślub w judaizmie? Ślub Żydów zawsze jest poprzedzony ofiarowaniem przyszłej żonie pierścionka, które jest wypełnieniem tradycyjnego nakazu „zapłacenia” za żonę. Według Talmudu musi ona znać wartość pierścionka, by nie mogła powiedzieć, że skłoniono ją do małżeństwa podstępem. Jak przebiega ceremonia ślubna w judaizmie? Jak wygląda ślub w judaizmie? Ślub w cerkwi i w kościołach ewangelickich. Czym różni się ślub prawosławny od ślubu ewangelickiego? Ślub w cerkwi i w kościołach ewangelickich. Czym różni się ślub prawosławny od ślubu ewangelickiego? Czym różni się ślub prawosławny od ślubu ewangelickiego? Ceremonia ślubna w cerkwi jest bardzo obrzędowa. Młoda para staje się częścią sakrum miejsca, w którym bierze ślub. Mnóstwo tu czynności symbolicznych. Za to protestanci stawiają raczej na zobowiązaniową stronę obrzędu. Ma on charakter uroczysty, ale rytualny jest już w dużo mniejszym stopniu. Skradziony DOWÓD OSOBISTY - jak zastrzec ukradzione dokumenty? Skradziony DOWÓD OSOBISTY - jak zastrzec ukradzione dokumenty? SKRADZIONY DOWÓD. Jeśli zgubiłeś albo skradziono ci dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy, musisz jak najszybciej zastrzec te dokumenty. Chodzi o to, żeby nie wykorzystano twoich danych do celów przestępczych, jak wyłudzenie kredytu czy kupno komórki. Gdzie i jak zgłosić utratę dokumentów? Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku? Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku? Piotr Tymochowicz to znany i kontrowersyjny specjalista ds. wizerunku. Współpracował z wieloma politykami i biznesmenami, m.in. z Andrzejem Lepperem. Postanowił pozwać Google i żąda 20 milionów dolarów odszkodowania za promowanie zniesławiających go tekstów. Co jeszcze wiemy o Piotrze Tymochowiczu, z kim pracował i dlaczego wzbudza kontrowersje?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!