FBI i najgorsza akcja agentów specjalnych. FOKUS TV zaprasza na program Krucjata przeciwko sekcie z Waco

Najgorsza akcja FBI? Najprawdopodobniej była to obława na członków apokaliptycznej sekty z Waco. W trakcie tej wyjątkowo nieudanej akcji śmierć poniosło około 80 osób. FOKUS TV zaprasza na program „Krucjata przeciwko sekcie z Waco".


To była bez wątpienia jedna z najbardziej nieudanych akcji FBI. Oblężenie farmy z Waco przez FBI trwało blisko dwa miesiące. Wewnątrz budynku zabarykadowała się blisko setka wyznawców apokaliptycznej sekty religijnej – Gałęzi Dawidowej. Był wśród nich także i lider, uważający się za Mesjasza David Koresh, który na samym początku obławy został ranny. Dlaczego akcja zakończyła się tak spektakularną porażką? Czy na jej tragiczne zakończenie największy wpływ miał fakt, że członkowie sekty byli bardziej zdeterminowani i przywiązani do swojej wiary niż mogło się wydawać osobom kierującym oblężeniem? Jaki wpływ na ich determinację miała obecność wśród nich charyzmatycznego przywódcy Davida Koresha? A może akcja była po prostu źle zaplanowana i nieumiejętnie poprowadzona? FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zaciekawia i pomaga w odkrywaniu świata, zaprasza na program „Krucjata przeciwko sekcie z Waco", którego twórcy postarają się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Tagi: sekta waco, fbi,

Redakcja 30/03/2015

Zobacz też

Na co zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jak sprawdzić OLINOWANIE: ruchome i stałe? Na co zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jak sprawdzić OLINOWANIE: ruchome i stałe? Jeżeli nie stać nas na zakup jachtu nowego, rozwiązaniem jest kupno jachtu używanego. Taka transakcja jest trudna, bowiem strona sprzedająca (co naturalne) wiele chce ukryć, a kupująca uważa, że jacht jest za drogi. W tym odcinku naszego cyklu mówimy, jak sprawdzić liny olinowania ruchomego i stałego. Pomoże nam to stwierdzić, czy sprzedający dbał o swój jacht. Czy wiesz, że hormony zdradzą, jak długo przetrwa miłość? Czy wiesz, że hormony zdradzą, jak długo przetrwa miłość? Miłość to nie magia, ale chemiczne procesy. Jej pojawienie się i trwanie można wytłumaczyć naukowo. Wystarczy zbadać poziom oksytocyny we krwi partnerów. Im wyższy, tym większa szansa, że stworzą związek, który przetrwa długie lata. Tak twierdzą badacze z Uniwersytetu Bar-Ilan w Izraelu. Dowiedz się wiecj o związkach hormonów z miłością! Na co zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jak sprawdzić MASZT i BOM? Na co zwracać uwagę kupując JACHT UŻYWANY? Jak sprawdzić MASZT i BOM? Jeżeli nie stać nas na zakup jachtu nowego, rozwiązaniem jest kupno jachtu używanego. Taka transakcja jest trudna, bowiem strona sprzedająca (co naturalne) wiele chce ukryć, a kupująca uważa, że jacht jest za drogi. Mówimy, jak sprawdzić stan masztu, okuć i olinowania stałego, by wychwycić ewentualne usterki jachtu. Kiedy pracodawca musi dostać twoje ZWOLNIENIE LEKARSKIE? Kiedy pracodawca musi dostać twoje ZWOLNIENIE LEKARSKIE? O nieobecności w pracy należy powiadomić pracodawcę najpóźniej drugiego dnia choroby. Natomiast sam druk zwolnienia lekarskiego trzeba dostarczyć szefowi w terminie 7 dni od wystawienia przez lekarza, w przeciwnym razie wypłata za czas nieobecności może być obniżona nawet o 25 procent.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!