FBI i najgorsza akcja agentów specjalnych. FOKUS TV zaprasza na program Krucjata przeciwko sekcie z Waco

Najgorsza akcja FBI? Najprawdopodobniej była to obława na członków apokaliptycznej sekty z Waco. W trakcie tej wyjątkowo nieudanej akcji śmierć poniosło około 80 osób. FOKUS TV zaprasza na program „Krucjata przeciwko sekcie z Waco".


To była bez wątpienia jedna z najbardziej nieudanych akcji FBI. Oblężenie farmy z Waco przez FBI trwało blisko dwa miesiące. Wewnątrz budynku zabarykadowała się blisko setka wyznawców apokaliptycznej sekty religijnej – Gałęzi Dawidowej. Był wśród nich także i lider, uważający się za Mesjasza David Koresh, który na samym początku obławy został ranny. Dlaczego akcja zakończyła się tak spektakularną porażką? Czy na jej tragiczne zakończenie największy wpływ miał fakt, że członkowie sekty byli bardziej zdeterminowani i przywiązani do swojej wiary niż mogło się wydawać osobom kierującym oblężeniem? Jaki wpływ na ich determinację miała obecność wśród nich charyzmatycznego przywódcy Davida Koresha? A może akcja była po prostu źle zaplanowana i nieumiejętnie poprowadzona? FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zaciekawia i pomaga w odkrywaniu świata, zaprasza na program „Krucjata przeciwko sekcie z Waco", którego twórcy postarają się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Tagi: sekta waco, fbi,

Redakcja 30/03/2015

Zobacz też

Ile dni bez jedzenia wytrzymuje człowiek? Ile dni bez jedzenia wytrzymuje człowiek? Głód bez wątpienia może doprowadzić do śmierci. Jednak to, jak długo możemy żyć bez pożywienia, zależy od przemiany materii, temperatury otoczenia czy podejmowanego wysiłku. Kalendarz księżycowy - fazy Księżyca WIDEO Kalendarz księżycowy - fazy Księżyca WIDEO Dziś nów czy pełnia? Na co dzień nie zastanawiamy się w jakiej fazie jest Księżyc na niebie, ale może warto? Wiele kalendarzy, nie tylko specjalny kalendarz księżycowy, pokazuje fazy Księżyca. Warto poznać kalendarz księżycowy i dowiedzieć się, na co i jaki wpływ mają fazy Księżyca. Koniec świata według chrześcijaństwa, judaizmu, islamu i buddyzmu Koniec świata według chrześcijaństwa, judaizmu, islamu i buddyzmu Koniec świata - czy zapowiada go każda religia? Jak ma wyglądać według największych religii świata? Jeśli zestawić ze sobą wątki apokaliptyczne chrześcijaństwa, judaizmu i islamu, okazuje się, że wizje końca świata przestawione przez proroków tych wyznań są zbliżone. Z ram obrazu zniszczenia, po którym następuje królestwo sprawiedliwych, wyłamuje się tylko buddyzm. Jaki koniec świta przedstawiają proroctwa każdej z wielkich religii? Jak długo trwa ciąża u różnych zwierząt? Jak długo trwa ciąża u różnych zwierząt? Traktując rzecz z grubsza, można powiedzieć, że dłużej trwa ciąża u zwierząt dużych, a krócej u małych. Istnieją jednak bardzo ciekawe wyjątki od tej reguły. Choćby duże nietoperze. Pozostają w ciąży aż 240 dni, więc o trzy tygodnie dłużej niż potężne niedźwiedzie brunatne. Ile trwa ciąża u zwierząt - poznaj rekordzistów! Ile trwa ciąża? Jak się ustala termin porodu?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!