FBI i najgorsza akcja agentów specjalnych. FOKUS TV zaprasza na program Krucjata przeciwko sekcie z Waco

Najgorsza akcja FBI? Najprawdopodobniej była to obława na członków apokaliptycznej sekty z Waco. W trakcie tej wyjątkowo nieudanej akcji śmierć poniosło około 80 osób. FOKUS TV zaprasza na program „Krucjata przeciwko sekcie z Waco".


To była bez wątpienia jedna z najbardziej nieudanych akcji FBI. Oblężenie farmy z Waco przez FBI trwało blisko dwa miesiące. Wewnątrz budynku zabarykadowała się blisko setka wyznawców apokaliptycznej sekty religijnej – Gałęzi Dawidowej. Był wśród nich także i lider, uważający się za Mesjasza David Koresh, który na samym początku obławy został ranny. Dlaczego akcja zakończyła się tak spektakularną porażką? Czy na jej tragiczne zakończenie największy wpływ miał fakt, że członkowie sekty byli bardziej zdeterminowani i przywiązani do swojej wiary niż mogło się wydawać osobom kierującym oblężeniem? Jaki wpływ na ich determinację miała obecność wśród nich charyzmatycznego przywódcy Davida Koresha? A może akcja była po prostu źle zaplanowana i nieumiejętnie poprowadzona? FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zaciekawia i pomaga w odkrywaniu świata, zaprasza na program „Krucjata przeciwko sekcie z Waco", którego twórcy postarają się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Tagi: sekta waco, fbi,

Redakcja 30/03/2015

Zobacz też

Jakie są SKUTKI astronomicznej wiosny? Zobacz, jak radzić sobie ze zmianami klimatu Jakie są SKUTKI astronomicznej wiosny? Zobacz, jak radzić sobie ze zmianami klimatu Dzień Wagarowicza, prima aprilis, majówka, długi weekend, Wielkanoc – jednym słowem - WIOSNA! Astronomiczna wiosna wystartowała 20 marca o 6:14 rano, od tej chwili dni stały się dłuższe, a noce krótsze. Jednak wiosna astronomiczna to nie jedyny początek wiosny, jest jeszcze wiosna fenologiczna, termiczna, klimatyczna i przyrodnicza. Jakie są skutki wiosny? Mówimy, co nas czeka w nadchodzących miesiącach. Wielkanoc w w Szwecji – jak się ją obchodzi? Wielkanoc w w Szwecji – jak się ją obchodzi? Co kraj to obyczaj – to stare polskie przysłowie można odnieść nie tylko do codziennych ludzkich zwyczajów, ale również do tradycji świątecznych. Dlatego sprawdzamy, jak Wielkanoc obchodzą Szwedzi. Czy również święcą jajka? Czy Zmartwychwstanie Chrystusa celebrują w specjalny sposób? Co to jest Misterium Męki Pańskiej? Jak będzie wyglądało w Warszawie? Co to jest Misterium Męki Pańskiej? Jak będzie wyglądało w Warszawie? Każdy przeżywa święta na swój własny, indywidualny sposób. Jednak istnieje taki dzień, kiedy wszyscy, niezależnie od wiary i częstotliwości, z jaką chodzą do kościoła, będą mogli razem zobaczyć Misterium Męki Pańskiej. Kiedy i gdzie? Co to w ogóle jest Misterium? Wielkanoc w Meksyku – jak się ją obchodzi? Wielkanoc w Meksyku – jak się ją obchodzi? W Meksyku Wielkanoc uchodzi za największe i najbardziej oczekiwane święto. Tamtejsze wielkanocne obyczaje potrafią zadziwić niejednego turystę, bowiem świąteczne obchody trwają aż 14 dni! Czym jeszcze zachwyca wielkanocny Meksyk?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!