Ewa Chodakowska: Kim jest? Co osiągnęła? WAGA, WYMIARY, SYLWETKA trenerki całej Polski

Popularność Ewy Chodakowskiej to prawdziwy fenomen: już po kilku miesiącach obecności na Facebooku dostała propozycję wydania płyty ze swoimi ćwiczeniami. Potem jak burza przewinęła się przez okładki kolorowych magazynów i stała się stałym gościem telewizji śniadaniowych. W czym tkwi tajemnica jej sukcesu? Kim jest Ewa Chodakowska?

Ewa Chodakowska ma tysiące zagorzałych fanek, wdzięcznych za pomoc w odzyskaniu zgrabnej sylwetki. Proponowany przez nią trening jest krótki, ale intensywny: 45 minut niezłego "wycisku". W swoich ćwiczeniach Ewa Chodakowska łączy metody znane w fitnessie od dawna: pilates, calanetics, ćwiczenia cardio, ale zaczęła je komponować w taki sposób, aby nie było to nudne.

Najważniejsza jest dla niej praca na interwałach, czyli zmienne tempo ćwiczeń i wyciskanie z ćwiczących kobiet ostatnich potów. Żelazną zasadą jest też ciągłe napinanie mięśni brzucha, które zdaniem Ewy Chodakowskiej są "centrum naszego ciała". Według niej fitness jest nie tylko sposobem na ładną i szczupłą sylwetkę, ale i na szczęście. Napinanie mięśni brzucha powoduje bowiem wydzielanie endorfin, zmniejsza napady lęku, podnosi samoocenę, zapobiega depresji, zwiększa radość z życia. 

Kim jest Ewa Chodakowska? 

31-letnia Ewa Chodakowska - trenerka fitnessu - dopiero kilka lat temu odkryła swoje powołanie. Ta pochodząca z Bieszczad dziewczyna najpierw studiowała stosunki międzynarodowe. Później przez pewien czas wiązała swoją przyszłość z aktorstwem i fotografią. Dwa lata Ewa spędziła w Anglii, ale deszczowa pogoda zupełnie wyczerpała jej zasoby energii. Wtedy wylądowała w Grecji. W Atenach Ewa Chodakowska skończyła szkołę sportową – Akademię Pilatesu - i zyskała przydomek trenerki-killerki. Spotkała tam też swoją miłość – trenera personalnego Lefterisa Kavoukisa.

To w Grecji, wiosną 2011 roku Ewa Chodakowska założyła swój profil na Facebooku, pisząc tam o swojej metodzie ćwiczeń i zachęcając do aktywności inne kobiety. Odpowiadała na wszystkie posty! Informacje o Ewie Chodakowskiej i skuteczności jej treningów roznosiły się "z ust do ust" błyskawicznie. Wtedy Ewa Chodakowska postanowiła wrócić do Polski. Wiosną 2012 roku płyta z ćwiczeniami Ewy Chodakowskiej była dołączona do magazynu "Shape" - z miejsca stała się przebojem, ugruntowując pozycję trenerki. Z resztą wszystkie sześć płyt DVD Ewy Chodakowskiej stały sie bestsellerami.

W polskim fitnessie i wśród Polek, które przez sport dążą do pięknej sylwetki, nastała moda na Chodakowską. Jej fanki przekonują, że już po kilku tygodniach takiego treningu są widoczne efekty. Może warto spróbować? Zestaw ćwiczeń można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej trenerki.   

Książka Ewy Chodakowskiej 

Już 3 kwietnia 2013 roku pojawi się pierwsza książka Ewy Chodakowskiej pt. "Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską". Książka zawiera kompleksowy program miesięcznej metamorfozy z podziałem na poszczególne dni: 30 dni, 30 treningów po 30 minut, 30 jadłospisów. Znajdziemy w niej motywację na każdy dzień, praktyczne porady dietetyczne i wskazówki treningowe oraz zdjęcia trenerki prezentującej ćwiczenia wraz ze szczegółowym opisem.

Zobacz jak wygląda trening Ewy Chodakowskiej na YouTube:
Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!