Ewa Bilan-Stoch – kim jest żona Kamila Stocha?

Kim jest Ewa Bilan-Stoch, żona jednego z najlepszych skoczków w historii, Kamila Stocha? Oto, co warto o niej wiedzieć.

28-letnia Ewa Bilan-Stoch poznała Kamila Stocha na zawodach w Planicy, kiedy to robiła zdjęcia polskim skoczkom. Jak sama mówi, pomiędzy nią i skoczkiem od razu coś zaiskrzyło. Pomimo, że obydwoje pochodzą z Zakopanego i uczęszczali do tej samej szkoły, Ewa zauważyła i zakochała się w młodszym o dwa lata Kamilu dopiero po wielu latach od zakończenia szkoły. Para wzięła ślub w 2010 roku. 

>>> Kamil Stoch — ile zarobił w tym sezonie? [KLIKNIJ!]

Skoczek wielokrotnie podkreślał, że za jego sukcesem stoi przede wszystkim Ewa, która wspiera go każdego dnia. Ostatnimi czasy, odkąd Ewa Bilan-Stoch  została menadżerem Kamila oraz trzech innych skoczków (Janka Ziobry, Dawida Kubackiego oraz Stefana Hulę) piękna blondynka coraz częściej pojawia się u boku skoczka na zawodach i treningach.

Żona Kamila Stocha ukończyła Krakowskie Szkoły Artystyczne. Uzyskała tam dyplom artysty fotografa. Tym też Ewa zajmuje się na co dzień, oprócz pełnienia funkcji manadżera skoczków. Jak sama mówi "w pracy korzysta z wykształcenia pedagogicznego oraz wiedzy psychologicznej". Od jesieni Ewa Bilan-Stoch prowadzi "Eve-nement Team". 

>>> Kim jest Marcelina Hula, żona skoczka narciarskiego Stefana Huli? [KLIKNIJ!]

W styczniu Ewa Bilan-Stoch odebrała w imieniu Kamila statuetkę dla sportowca roku podczas Gali Mistrzów Sportu.

O swojej pracy u boku męża Ewa Bilan-Stoch mówi następująco: "Przede wszystkim to bardzo satysfakcjonująca praca. Mam okazję sprawdzić się w różnych wyzwaniach. Przydaje się moja odporność na stres, opanwanie i pewność siebie. Mam w życiu szczęście trafiać na wspaniałych ludzi w najwłaściwszym czasie. Tak jest i w tej pracy. Nie mam oporów by prosić o pomoc. Nie uważam, że zjadłam wszystkie rozumy ale myślę, że mam łatwośc zjednywania sobie ludzi".

 


Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!